هرآنچه باید درباره Illuvium بدانید

هرآنچه باید درباره Illuvium بدانید

بازی Illuvium یک بازی نقش آفرینی فانتزی که در شبکه اتریوم توسعه داده شده است و توسط یک سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO) مدیریت خواهد شد. (Illuvium DAO) این بازی برای اولین بار در ژانویه سال گذشته معرفی شد و به عنوان یک بازی غیر متمرکز که دارای مجموعه NFT و مبارزه اتوماتیک می باشد در شبکه اتریوم توصیف شد.

 

بازی Illuvium چیست؟

در Illuvium، بازیکنان در یک جهان باز سه بعدی آزاد هستند تا جانورانی شبیه خدایان به نام Illuvials را پیدا و جمع آوری کنند، Illuvial هایی که بازیکنان جمع آوری می کنند به صورت NFT در بلاکچین اتریوم ذخیره می شوند و ارزش دلاری خود را دارا هستند. بازیکنان از Illuvial های خود در مبارزات با بازیکنان دیگر استفاده می کنند و در صورت برد اتریوم (ETH) برنده می شوند.

 

حقایقی درباره بازی:

 • Illuvium یک بازی نقش آفرینی تحت بلاکچین در شبکه اتریوم خواهد بود.
 • بازیکنان در دنیای سه بعدی بازی (Open-World) جستجو می کنند تا NFT های ایلوویال (Illuvial) را پیدا کنند و با این NFT ها با بازیکنان دیگر مبارزه میکنند.
 • این یک بازی با مدل Play to earn (P2E) است، NFT های پیدا شده در شبکه اتریوم ذخیره می شوند و در صورت بردن هر مبارزه بازیکن اتریوم به دست می آورد.
 • با توجه به گفته توسعه دهندگان، بازی Illuvium اولین بازی ویدیویی AAA وسیع و تحت بلاکچین خواهد بود که این یک نقطه عطف مهم در متاورس است.

 

بازی Illuvium چگونه است؟

تنظیمات

بازی با برخورد یک سفینه فضایی به یک دنیای بیگانه با محیط های متنوع ، آب و هوای متفاوت و جانوران عجیب آغاز می شود. سپس بازیکنان نقش یک شکارچی را بر عهده می گیرند که باید کاوش کنند، جانوران را بگیرند و شروع به باز کردن obelisk(ستون های هرمی) عجیب کند که به بازیکنان اجازه سفر سریعتر را می دهد و نقشه بیشتری برای آنها باز خواهد شد.

بازی Illuvium چگونه است؟

 

گیم پلی بازی Illuvium

مانند هر بازی نقش آفرینی دیگری، بازیکنان باید کاراکتر خود را مطابق میل و سلیقه خود شخصی سازی کنند. بعد از ساخت کاراکتر، وقت آن است که وارد جهان بازی شویم و کاوش را شروع کنیم.

Illuvium یک بازی جهان باز (open world) است که توسط موتور بازی سازی Unreal Engine 4 توسعه داده شده است. طبق گفته توسعه دهندگان این موتور اجازه می دهد که مناطق و محیط های بازی با دقت خاصی طراحی شوند که این بازی را نسبت به بازی های دیگر بلاکچینی متمایز میکند. تمامی دارایی های بازیکنان به صورت توکن های غیرمثلی (NFT) در کیف پول اتریوم آنها ذخیره می شود.

بیش از 100 مدل ایلوویال در سراسر جهان این بازی وجود دارد، که در کلاس های مختلف و دارای کارایی های متفاوتی هستند. به همین دلیل، برخی از الوویال ها در طول نبرد به خوبی با هم هماهنگ می شوند در حالی که برخی دیگر ممکن است که اینطور نباشند. این تنوع چینش و استراتژی های متفاوتی را فراهم میکند اما نتیجه مبارزه بستگی به ایلوویال های حریف نیز دارد که می تواند موقعیت ها و مسابقات هیجان انگیزی را رقم بزند.

کلاس های ایلوویال (Illuvial)

کلاس های ایلوویال (Illuvial):

 • Fighter
 • Rogue
 • Psion
 • Empath

عناصر ایلوویال ها:

 • Water
 • Fire
 • Earth
 • Air
 • Nature

ایلوویال های قدرتمندتر می توانند همزمان به دو عنصر وابسته باشند و ترکیب های مختلفی را امکان پذیر کنند. ایلوویال ها حتی می توانند یک عنصر را دوبار داشته باشند که آن ها را در نوع خود قوی تر خواهد کرد. به عنوان مثال با ترکیب دو عنصر هوا (Air) و آب (Water) می توان ایلوویال با عنصر جنگل (Forest) را بدست آورد، یا مثلا با ترکیب دو عنصر آتش (Fire) به ایلوویال با عنصر جهنم (Inferno) رسید.

این ترکیب ها در کلاس ها و وابستگی های عنصری هنگام نبرد بسیار مهم هستند. اگر بازیکنی یک ایلوویال با ترکیب دو عنصر Nature+ Nature را در مقابل کسی که دارای ایلوویال جهنمی با ترکیب Fire + Fire قرار دهد تصور کنید برنده این نبرد کیست؟ قطعا ایلوویال جهنمی.

درحالی که NFTهای Illuvialها در کیف پول شما ذخیره می شوند Illuvialهای درون بازی در shards قرار دارند. shards را میتوان به مشابه Poke Balls در بازی Pokemon در نظر گرفت. همانند Illuvialها، shardsها نیز قدرت های متفاوتی دارند. Illuvialهای قوی تر به shardsهای قوی تری نیاز دارند. تجربه های مبارزاتی Illuvialها را قوی تر کرده و سطح آن ها را افزایش می دهد.

 

ادغام (Fusion)

یکی از جذابیت های دیگر بازی ترکیب Illuvialها برای قدرتمندتر کردن آن هاست. بازیکنان می توانند با جمع آوری 3 ایلوویال سطح آخر و ادغام آن ها یک ایلوویال جدید و قدرتمند بسازند. Illuvialهای قوی تر در نبردها بهتر عمل می کنند و ارزش مادی بیشتری نیز دارند. کسانی که به دنبال کسب درآمد از این بازی هستند باید به دنبال Illuvialهای مشابه بگردند، آن ها را تا بالاترین سطح ممکن آموزش دهند، آن ها را ادغام کرده و سپس آن ها را به قیمت بالایی بفروشند.

 

میادین مسابقات (Arenas)

هنگامی که بازیکنان Illuvialهای خود را پیدا کردند و قصد مبارزه دارند باید به دنبال حریف در Arena باشند. همچنین می توانند بازیکنی خاص را به نبرد در Leviathan Arena دعوت کنند که در آن تماشاگران می توانند روی مسابقه آن ها شرط بندی کنند.

میادین مسابقات (Arenas)

توجه داشته باشید که Illuvialها بصورت اتوماتیک می جنگند. این بدین معناست که بازیکنان باید قبل از شروع مسابقه Illuvialها، سلاح ها و زره های خود را انتخاب کنند. بازیکنان نمی توانند بصورت دستی حملات مسابقه را کنترل کنند.

 

سلاح و زره (Weapons & Armor)

کارکتر بازیکن نیز باید با Illuvialهای انتخابی خود در نبردها شرکت کند این موضوع به سلاح و زره کارکتر معنایی فراتر می بخشد. سلاح ها و زره ها نیز در بازی بصورت NFT هستند و انتخاب درست آن ها بر نتیجه نبرد تاثیر خواهد گذاشت.

 

نسخه مجانی یا پولی؟

بازیکنان این بازی را بصورت مجانی در منطقه Tier 0 جهان Illuvium شروع می کنند. در این منطقه آن ها با مکانیزم بازی آشنا می شوند اما بازیکنان برای دستیابی به NFTهای مناطق سطح بالاتر نیاز به نسخه پولی بازی دارند.

 

Illuvium Zero

علاوه بر بازی اصلی، Illuvium Zero نیز وجود دارد که یک بازی سبک ساخت و ساز است. بازیکنان در این بازی می توانند مجتمع های صنعتی خود را ایجاد کنند که می تواند با بازی اصلی Illuvium نیز تعامل داشته باشد. Illuvium Zero مانند دیگر متاورس ها نظیر Decentraland یا Sandbox امکان خرید زمین را برای شما فراهم می کند. زمین های Illuvium Zero بصورت خالی عرضه می شوند و بازیکنان باید برای ساخت مجموعه خود منابعی را از زمین خود استخراج کنند.

 

IlluviDex

Illuvium دارای مارکت مخصوص خود با نام IlluviDex است که توسط Illuvium DAO مدیریت می شود. این بازار محل خرید، فروش و یا ترید NFTهای درون بازی است که شامل Illuvialها، سلاح ها، زره ها، پوسته ها(skin) و موارد دیگر است. NFTهای این بازی همچنین می توانند در بازارهای دیگر NFT نیز لیست و معامله شوند.

 

ILV و sILV چیست؟

بازی illuvium دارای دو توکن ERC-20 به نام های ILV و sILV است. توکن ILV به دارندگانش این امکان را می دهد که آن را استیک کنند و به عنوان DAO در این بازی شرکت کنند. کسانی که این توکن را استیک می کنند می توانند یکی از توکن های ILV و sILV را به عنوان پاداش خود دریافت کنند.

اگر بازیکن توکن ILV را انتخاب کند پاداش آن ها به مدت 1 سال قفل خواهد بود. این عمل باعث می شود نقدینگی موجود برای ترید این توکن با توکن های دیگری که نقدینگی بالایی دارند تامین شود. از جهت دیگر کسانی که sILV را انتخاب می کنند پاداش خود را فورا دریافت می کنند زیرا این توکن فقط برای خریدهای درون بازی قابل استفاده است.

 

چگونه Illuvium استیک کنیم؟

دارندگان توکن ILV می توانند توکن خود را استیک کرده و پاداش دریافت کنند. 100% از درآمدهای درون بازی به بازیکنانی که توکن خود را درون شبکه استیک کرده اند داده می شود. همانطور که گفته شد ILVهای استیک شده یک دوره 12 ماهه قفل خواهند شد.

برای استیک ILV نیاز به یک کیف پول سازگار با اتریوم دارید. یکی از رایجترین این کیف پول ها که در فضای DeFi بسیار استفاده می شود کیف پول MetaMask است. این کیف پول به کاربران اجازه می دهد به راحتی به پلتفرم های مختلف DeFi متصل شوند. کسانی که می خواهند ILV خود را استیک کنند باید به سایت استیک Illuvium رفته و کیف پول MetaMask یا معادل آن را به سایت متصل کنند.

سپس گزینه core pools را انتخاب کرده و بقیه مراحل را دنبال کنند. باید توجه داشته باشید که پاداش های استیک کردن موقتا و تا اجرای ورژن 2 استیکینگ پرداخت نمی شوند. این پاداش ها همچنان محاسبه می شوند و در شروع ورژن 2 برنامه استیک سایت پرداخت خواهند شد.

 

توکنامیک بازی‎‌

توکن ILV دارای حداکثر عرضه 10,000,000 است که در حال حاضر نزدیک به 650,000 آن در گردش است. پخش توکن ILV از دسامبر سال گذشته شروع شده است. 20 درصد از این توکن در دور اولیه (Seed Round) فروخته شد. در ادامه 15 درصد آن به تیم توسعه دهندگان رسید، 15 درصد به خزانه داری، 10 درصد به launchpad برای جذب سرمایه گذاران اختصاص داده شد و 30 درصد نیز به استخرهای نقدینگی اختصاص یافت. 10 درصد باقی مانده نیز به جوایز درون بازی تعلق می گیرد.

توکنامیک بازی‌

چگونه Illuvium بخریم؟

ILV را می تواند در صرافی های زیر خریداری کرد:

 • SushiSwap
 • Binance
 • Kucoin
 • 1inch
 • OKEx
 • CoinSpot

 

عضویت در DAO بازی

DAO یک سازمان مستقل و غیرمتمرکز از مجموعه افرادی است که توسط کد و الگوریتم و از طریق بلاکچین به جای یک مقام مرکزی در تصمیم گیری های مربوط به بازی شرکت می کنند. بطور معمول تصمیماتی که با نظر اکثریت باشند تایید و اجرا می شوند.

دارندگان توکن ILV می توانند از توکن های خود برای معرفی افراد برای عضویت در شورای ایلوویناتی (Illuvinati Council) گروه منتخبی که مسئول اداره DAO است استفاده کنند. سپس افراد نامزد شده این شورا در یک دوره رای گیری 72 ساعته شرکت می کنند و 5 نفر به عنوان عضو شورا انتخاب شده و بر پلتفرم DAO حکومت می کنند.

 

رای گیری Quadratic

روشی از رای گیری است که به رای دهندگان این اجازه را می دهد تا موارد مورد نظر خود را بیان کنند. به عنوان مثال اگر 100 نفر در مورد یک موضوع خاص رای دادند و 51 نفر از رای دهندگان به موضوع اهمیتی ندهند در حالی که 49 نفر دیگر پیگیر آن موضوع باشند نتیجه به نفع اقلیت 49 نفری خواهد بود.

این روش رای گیری به هر رای دهنده تعداد محدودی رای می دهد که می تواند به هر روش که می خواهد از آن ها استفاده کند. اگر رای دهنده در موضوع خاصی اطلاعات یا علاقه بیشتری داشته باشد می تواند رای های خود را روی آن موضوع خرج کند. Illuvinati DAO از این روش برای حفظ انصاف هرچه بیشتر در DAO استفاده می کند.

 

بدون کارمزد و معاملات تقریبا آنی

این بازی از لایه دوم اتریوم معروف به Immutable X استفاده می کند. Immutable X بطور خاص برای سرعت بخشیدن به تراکنش های مارکت های مبتنی بر بلاکچین، بازی ها و برنامه های کاربردی اتریوم ایجاد شده است. این سیستم از روش Zero-Knowledge Rollups استفاده می کند که تراکنش ها را با حفظ حریم خصوصی با یکدیگر ترکیب کرده تا سرعت آن ها افزایش یابد. این بدین معناست که انجام تراکنش ها در این بازی سریع و بدون دردسر است.

 

تیم توسعه بازی

این تیم متشکل از بیش از 75 شخص متخصص در حوزه های مختلف است. برخی نام های مطرح در این تیم عبارتند از: کایران و آرون وارویک، برادران کیان وارویک که پایه گذار پروتوکول DeFi است. نیت ولز تهیه کننده بازی ایلوویوم که قبلا روی بازی های موفقی همچون Bioshock, The Last of Us و Rise of the Tomb Raider کار کرده است.

 

چرا Illuvium مهم است؟

Illuvium اولین بازی ویدیویی AAA مبتنی بر بلاکچین در نظر گرفته می شود. بازی های ویدیویی قبلی مانند CryptoKittes و Axie Infinity در مقایسه با این بازی محدودتر هستند. موفقیت ایلوویوم می تواند زمینه ای برای توسعه هر چه بیشتر بازی های جهان باز مبتنی بر بلاکچین باشد.

بازی های محبوب موجود که دارای بازیکنان بسیاری هستند مانند Fortnite, Call of Duty: Warzone, Apex Legends و خیلی های دیگر همگی رایگان هستند و بر فروش پوسته ها و آیتم ها تکیه دارند که همگی آن ها می توانند به صورت NFT به ارزش واقعی تبدیل شوند.

 

Illuvium چه زمانی منتشر می شود؟

اولین نسخه بتای خصوصی این بازی قرار بود در اواخر سال 2021 یا اوایل سال 2022 منتشر شود.

دومین نسخه بتای خصوصی برای اواسط سه ماهه اول 2022 برنامه ریزی شده است و به دنبال آن یک نسخه بتای عمومی در اواخر سه ماه اول 2022 راه اندازی می شود که هر کسی می تواند در آن شرکت کند. همچنین نسخه موبایلی این بازی قرار است اواخر سال 2022 منتشر شود.

Illuvium Zero در حال حاضر در مرحله بتای خارج از بلاکچین و نیمه خصوصی قرار دارد اما قرار است در کنار بازی اصلی در سه ماه اول 2022 عرضه شود.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *