هر آنچه باید در مورد بازی Thetan Arena بدانید

هر آنچه باید در مورد بازی Thetan Arena بدانید

Thetan Arena یک بازی ویدیویی درآمدزا به سبک MOBA است که در آن بازیکنان بصورت انفرادی یا تیمی برای بدست آوردن توکن THC به بازی می پردازند. بازیکنان باید با قهرمان(Hero) خود که کلاس و نقشی در میدان نبرد دارد به مبارزه بپردازند. قهرمان می تواند از نوع تانک(Tank)، تیرانداز(Marksman) یا قاتل(Assassin) باشد. با متاگردی همراه باشید تا به بررسی این بازی بپردازیم.

 

قهرمانی که بازیکن انتخاب می کند یک مهارت Ultimate دارد که مخصوص همان قهرمان است. علاوه بر آن می توان 2 مهارت دیگر نیز به قهرمانان اضافه کرد که بستگی به سبک و استراتژی بازیکن دارد. هر نوع از قهرمانان برای نقشی خاص مناسب هستند. مهارت های آن ها می تواند تهاجمی یا دفاعی باشد بنابراین اگر بازیکن بخواهد بصورت تهاجمی بازی کند باید یک قهرمان تیرانداز و 2 مهارت تهاجمی را انتخاب کند. به عنوان مثال اگر بازیکنی بخواهد بعنوان تانک برای تیم خود بازی کند می تواند یک قهرمان با HP بالا و 2 مهارت دفاعی انتخاب کند.

پس از انتخاب قهرمان و مهارت های آن، بازیکن باید وارد میدان نبرد(Arena) شود. 2 حالت مختلف بازی در دسترس بازیکن هستند که هر 20 دقیقه این حالت ها تغییر می کنند. این حالت های بازی عبارتند از:

 • Battle Royale(تک نفره یا دو نفره): در حالت بتل رویال آخرین بازیکن(برای حالت تک نفره) یا دو بازیکن(برای حالت دو نفره) باقی مانده برنده خواهند شد.
 • Tower Siege: در این حالت یک باتری در وسط میدان نبرد تولید می شود و تیم ها که متشکل از 5 عضو هستند باید باتری را گرفته و رباتی با آن تولید کنند. ربات به برج حریف آسیب وارد می کند. اولین تیمی که برج حریف را ویران کند یا در مدت 4 دقیقه بیشترین خسارت را وارد کند برنده خواهد بود.
 • Super Star: در این حالت یک ستاره بزرگ در وسط میدان نبرد ایجاد می شود و تیم ها باید آن را گرفته و حفظ کنند. ستاره بزرگ از خود ستاره های کوچکی تولید می کند که تیم ها می توانند آن ها را جمع کنند. در پایان 4 دقیقه هر تیمی که ستاره های کوچک بیشتری جمع آوری کرده باشد برنده خواهد بود.
 • Deathmatch: در این حالت بازیکنان تیم های مختلف با کشتن قهرمانان یکدیگر امتیاز کسب می کنند. اگر بازیکنی قهرمان حریف خود را بکشد امتیاز به تیم او اضافه خواهد شد و اگر قهرمانش به دست حریف کشته شود امتیاز به تیم حریف تعلق می گیرد. در پایان 4 دقیقه هر تیمی که بیشترین امتیاز را داشته باشد برنده خواهد بود.
 • Custom Battle: در این حالت بازیکنان می توانند نبرد دلخواه خود را از میان گزینه های موجود مانند نقشه ها، حالت های بازی و حتی تعداد بازیکنان، بسازند و دوستان خود را به آن دعوت کنند.

بازیکنان می توانند با استفاده از توکن های THG و PP قهرمان خود را ارتقا دهند و قدرتمند کنند. PP(Power Point) ارز درون بازی است و قابل ترید نمی باشد.

 

درباره بازی Thetan Arena

درباره بازی Thetan Arena

Thetan Arena یک بازی MOBA مبتنی بر بلاکچین است که توسط شرکت Wolfun Game تولید شده است. ورژن بتای این بازی در اکتبر سال 2021 منتشر شد و ورژن رسمی آن 27 نوامبر همان سال راه اندازی شد. جالب است بدانید این بازی کپی بازی قبلی تیم به نام Hero Strike است که اسم آن عوض شده و لایه بلاکچین به آن اضافه شده و آن را به بازی درآمدزا تبدیل کرده است. دوقلوی بازی Thetan Arena یعنی Hero Strike همچنان آنلاین است و بازیکنان بسیاری دارد.

 

مکانیزم درآمدزای بازی Thetan Arena

هم اکنون مکانیزم درآمدزایی بازی Thetan Arena آن چیزی نیست که در زمان انتشارش بود. بازی رایگان است اما اگر بازیکن قهرمان پریمیوم نداشته باشد شانس برنده شدن و کسب درآمد بسیار کم است. البته اگر بازیکنان یک قهرمان پریمیوم که NFT محسوب می شود هم داشته باشند تفاوت چندانی نخواهد داشت زیرا اقتصاد بازی در زمان عرضه به خوبی طراحی نشده و قیمت توکن های آن همچنان در حال کاهش است. حقیقت این است که این بازی تنها وجه سرگرمی دارد و برای کسب درآمد مناسب نیست.

 

سرمایه اولیه مورد نیاز

بازیکنان می توانند بصورت رایگان به بازی مشغول شوند یا در آن سرمایه گذاری کنند:

 • یک قهرمان Common حدود 900 THC قیمت دارد که حدودا 13 دلار است
 • یک قهرمان Epic حدود 2,550 THC قیمت دارد که حدودا 37 دلار است
 • یک قهرمان Legendary حدود 7,000 THC قیمت دارد که حدودا 100 دلار است

همانطور که می بینید سرمایه اولیه مورد نیاز اندکی برای ورود به این بازی نیاز است اما باید توجه داشت پاداش های دریافتی نیز بسیار اندک هستند.

 

سیستم پاداش دهی بازی

اگر بازیکن بصورت رایگان به بازی بپردازد پاداش ها بصورت مرحله ای به او تعلق خواهد گرفت. مثلا اگر به سطح جدیدی دست پیدا کند مقداری توکن THC به او پاداش داده خواهد شد. اگر بازیکن موفق شود به مرحله Private 3 برسد 22 سنت پاداش دریافت می کند اما برای برداشت آن باید 1 توکن THG بپردازد که حدودا 1.13 دلار قیمت دارد.

برای بازیکنانی که NFTهای قهرمانان را دارند قضیه متفاوت است. این بازیکنان پاداش های رتبه بندی و برنده شدن در مسابقات را دریافت می کنند:

 • قهرمانان Common: برای هر برد 9.25 توکن THC دریافت می کنند
 • قهرمانان Epic: برای هر برد 12.50 توکن THC دریافت می کنند
 • قهرمانان Legendary: برای هر برد 29.55 توکن THC دریافت می کنند

اما هر قهرمان محدودیت مبارزه روزانه و کلی برای بدست آوردن توکن THC دارد. بعد از محدودیت روزانه قهرمان توکن THC دریافت نمی کند. به همین ترتیب بعد از محدودیت کلی قهرمان دیگر توکن THC دریافت نخواهد کرد. در این صورت قهرمانانی که محدودیت مبارزات آنان رسیده باشد بی فایده می شوند. تیم بازی اعلام کرده در آینده قصد دارد سیستم Hero Staking را راه اندازی کند تا قهرمانانی که محدودیت مبارزه دارند مفید واقع شوند.

 

توکن های بازی Thetan Arena

توکن THG یا Thetan Gem

THG توکن حاکمیتی بازی است که برای برداشت توکن THC از بازی و ارتقا قهرمانان استفاده می شود. میزان عرضه کلی این توکن 420 میلیون است. تیم بازی در حال برنامه ریزی یک سیستم استیکینگ برای این توکن است تا بازیکنان بتوانند آن را استیک کنند و درآمد غیرفعال(Passive) داشته باشند.

 

توکن THC یا Thetan Coin

THC توکن سودمند بازی است که عرضه آن نامحدود می باشد. می توان این توکن را با رسیدن به مراحل خاص یا برنده شدن در مبارزات بدست آورد. از این توکن برای ترید قهرمانان در مارکت بازی استفاده می شود.

 

چگونه بازی Thetan Arena را شروع کنیم؟

بازیکنان برای شروع این بازی نیاز به یک کیف پول سازگار با شبکه BNB مانند MetaMask و ایجاد اکانت در سایت اصلی بازی دارند. سپس باید بازی را برای کامپیوتر یا گوشی خود دانلود کنند. در ابتدا بازی 3 قهرمانان پایه به بازیکن می دهد که این قهرمانان با برنده شدن در مبارزات توکن THC دریافت نخواهند کرد.

 

نکاتی برای موفقیت بیشتر در بازی

تیم تشکیل دهید

پیشنهاد می شود حتما با چند بازیکن در تماس باشید و تیمی تشکیل دهید. بازی کردن با بازیکنانی که بدون هدف در نقشه پرسه می زنند و برای تیمشان بی فایده هستند آزار دهنده خواهد بود. داشتن یک تیم هماهنگ و متعادل می تواند شانس بازیکنان آن تیم را برای برنده شدن بیشتر کند.

 

با هدف بازی کنید

کشتن 30 قهرمان از تیم حریف فایده ای نخواهد داشت اگر مسابقه را برنده نشوید. بیشتر از کشتن قهرمانان حریف بر روی پیروزی در مسابقه تمرکز کنید. تنها استثنای این مورد در حالت Deathmatch است که هدف آن کشتن هرچه بیشتر قهرمانان حریف است.

 

در بازی سرمایه گذاری کنید

اگر واقعا بازی را دوست دارید پیشنهاد می کنیم یک NFT قهرمان با نبرد 0 بخرید و آن را با توکن THG ارتقا دهید. با توجه به قیمت فعلی قهرمانان این عمل سرمایه آنچنانی نمی خواهد اما تفاوت زیادی بین قهرمان شما و دیگر بازیکنان ایجاد می کند. همچنین اگر بطور مداوم بازی کنید با برنده شدن و کسب توکن THC عملا سرمایه خود را بدست خواهید آورد.

مارکت بازی Thetan Arena

نتیجه گیری نهایی

Thetan Arena یک بازی سرگرم کننده MOBA می باشد که برای هر نوع بازیکنی مناسب است. اگر بخواهیم جنبه درآمدزایی بازی را مورد بررسی قرار دهیم، اقتصاد بازی بسیار ضعیف طراحی شده است و به همین دلیل قیمت قهرمانان و توکن های THC و THG افت شدیدی را تجربه کرده اند.

تیم بازی با انتشار تعداد بسیاری NFT قهرمان باعث شد سرمایه گذاری سرمایه گذاران اولیه بازی کم شود. همچنین آن ها توکن THC را بدون داشتن هیچگونه هدفی منتشر کردند. تنها 2 ماه پیش بود که ترید NFTهای قهرمانان این بازی با توکن THC در مارکت شروع شد. قبل از آن بازیکنان توکن های THC بدست آمده را در بازار می فروختند و فشار فروش زیاد منجر به افت شدید قیمت این توکن شد.

نمودار قیمت THC

همانطور که در نمودار بالا می بینید قیمت توکن THCتنها در چند ماه از 1 دلار به 0.015 دلار رسید. زمانی که بازی منتشر شد پتانسیل بسیاری داشت زیرا هیچ بازی درآمدزایی در این سبک وجود نداشت. بطور خلاصه می توان گفت Thetan Arena یک بازی سرگرم کننده و جذاب است اما نباید انتظار درآمد خوبی از آن داشت. باید دید تیم بازی می تواند مشکلات آن را حل کند و اقتصاد بازی را بهبود بخشد یا خیر.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *