پیشروی آلفابت به سمت بلاکچین


طبق سخنان مدیر عامل آلفابت(Alphabet)، این شرکت “به طور قطع” به سمت بلاکچین گام برمیدارد. احتمال میرود آلفابت به عنوان شرکت مادر، به آخرین شرکت بزرگ فناوری تبدیل شود و فناوری‌های بلاک چین را تحت نظارت خود قرار دهد. مدیران شرکت آلفابت، شرکت مادر گوگل و یوتیوب، در حال بررسی چگونگی ساخت فناوری های بلاکچین در سرویس های پرفروش خود میباشند.

 

آیا گوگل بلاکچین را تحت سلطه خود در می آورد؟

ساندار پیچای، مدیر عامل شرکت از نحوه ارتباط شرکت با اینترنت نسل سوم (web3) در خصوص حوزه های مورد علاقه آلفابت، به واقعیت افزوده (AR) و همچنین بررسی چگونگی استفاده از فناوری بلاک چین برای تقویت لایه های محاسباتی و خدماتی. مثل YouTube و Google Maps اشاره نمود.”

او همچنین اظهار نظر داشت که این شرکت “قطعا به دنبال بلاک چین است” و آن را “فناوری جالب و قدرتمند با کاربردهای وسیع” خواند. به گفته پیچای، تیم ابری آلفابت (بخش جدیدی از تجارت خود که با خدمات آمازون وب (Amazon Web) و مایکروسافت(Microsoft) رقابت می کند)، در حال بررسی چگونگی “پشتیبانی از نیازهای مشتری” از طریق پلتفرم های بر پایه بلاک چین میباشد. به نظر می رسد این امر می تواند در به کارگیری فناوری بلاک چین برای سازماندهی درخواست های خدمات مشتری استفاده شود.

پیچای گفت: «نوآوری، هیجان را به دنبال خود می کشاند، و فکر می‌کنم این همان چیزی است که می‌خواهیم به بهترین شکل ممکن از آن حمایت کنیم.» وی همچنین افزود:« این شبکه (Web) به تکامل خود ادامه میدهد که در این راه استفاده از فناوری‌های متن باز(open-source) به‌شدت موثر بوده است. از این رو قصد مشارکت و همکاری بیشتر را در این حوزه داریم».

درآمد این شرکت فراتر از انتظارات تحلیلگران بود. درآمد سه ماهه چهارم این شرکت به 75.33 میلیارد دلار میرسید که نسبت به سال قبل 32 درصد افزایش داشت. با این وجود سود شرکت یک سوم بیشتر از سال قبل میباشد.

طبق سخنان پیچای «تکنولوژی به تکامل و نوآوری خود ادامه خواهد داد و ما می‌خواهیم طرفدار نوآوری باشیم و به آن برسیم».

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *