بررسی آپدیت جدید بازی Axie Infinity Origin

بررسی آپدیت جدید Axie Infinity Origin

لحظه مورد انتظار برای جامعه بازی های NFT فرا رسیده است. بازی Axie Infinity Origin با آپدیتی جدید و تغییراتی بزرگ منتشر شد. اگر در ورژن 2 این بازی مهارت بالایی داشتید باید گفت مهارت شما بلااستفاده خواهد ماند زیرا Origin یک بازی کاملا متفاوت است. با متاگردی همراه باشید تا به بررسی آپدیت جدید این بازی محبوب بلاکچینی بپردازیم.

بازی Axie Infinity با میانگین 2.7 میلیون بازیکن فعال در ماه محبوبترین بازی NFT دنیاست. در دنیای Axie بازیکنان در مسابقات 3v3 با NFTهای اکسی خود شرکت می کنید که برنده توکن $SLP دریافت می کند. همچنین با قرار گرفتن در بین 300,000 نفر برتر هر فصل توکن حاکمیتی $AXS نیز دریافت می کنند. علاوه بر این ها می توانید در حالت ماجراجویی(adventure mode) در برابر کامپیوتر بازی کنید.

 

مشکلات فعلی Axie Infinity

با گرافیک ساده و گیم پلی تکراری، نسخه فعلی Axie Infinity کاملا قدیمی به نظر می رسد.

مشکلات فعلی Axie Infinity

مشکل اصلی دیگر بازی Axie Infinity قیمت توکن $SLP است. با تورم شدید و فروش بیش از حد این توکن قیمت آن در حال کاهش است.

بازی Axie Infinity Origin این دو مشکل را حل کرده است. گرافیک جدید بازی بسیار بهتر است و گیم پلی آن سرگرم کننده تر شده است. همچنین با معرفی SLP Sinks باید شاهد کم شدن فروش این توکن باشیم. این دلایل کافی بود که جامعه NFT و بازیکنان این بازی مشتاق دیدن این آپدیت باشند.

 

تغییرات جدید بازی در ورژن Origin چیست؟

از آنجایی که بازی Axie Infinity Origin کاملا تغییر کرده است بهتر است به جای مقایسه با ورژن قبلی لیستی از امکانات جدید بازی درست کرده و بررسی هرکدام بپردازیم:

  • Axieهای رایگان: اکنون برای لذت بردن از این بازی و کسب درآمد از آن نیاز به سرمایه گذاری ندارید.
  • Runes و Charms: ساخت تیم پیچیده تر می شود زیرا هر Axie را می توان با 2 ران(Runes) از 6 مهارت(Skill) مجهز کرد. اکنون چشم ها(Eyes) و گوش ها(Ears) نیز با یک مهارت متصل هستند.
  • مهارت ها تغییرکرده: هرچه از ورژن 2 بازی می دانید دور بریزید مهارت ها(Skills) و تاثیرات آن ها کاملا تغییر کرده است.
  • بدون آمار: باختن در اثر ترتیب اتک ها دیگر وجود ندارد، تنها میزان سلامت(HP) تاثیرگذار است.
  • حذف ضربات اساسی(Crits) تصادفی: دیگر در مسابقه در اثر یک ضربه Crit تصادفی بازنده نخواهید بود. اکنون Critsها براساس یک سیستم خشم(Rage) هستند که در این سیستم باید 10 خشم جمع کنید تا بتوانید Crit کنید.
  • حذف شمارش کارت و انرژی: کارت ها و انرژی استفاده نشده در پایان هر دست دور ریخته می شوند.
  • صنعتگری(Crafting): می توانید ران ها(Runes) و طلسم ها(Charms) را بسازید.
  • حمله فوری Axie: به محض اینکه کارت را انتخاب کنید حمله صورت می گیرد.

همانطور که می بینید بازی بطور کامل تغییر کرده و باید زمانی را صرف کنید تا با استراتژی های جدید آشنا شوید، بهترین ران ها و طلسم ها را کشف کنید و از آن ها استفاده کنید.

تغییرات جدید بازی در ورژن Origin

همچنین بروزرسانی های مهمی بعدا منتشر خواهند شد که قرار است بر اقتصاد بازی تاثیری مثبت بگذارند. مثلا:

  • ران ها و طلسم ها به NFT تبدیل می شوند و بازیکنان می توانند آن ها را بسازند (SLP Sinks).
  • اعضای بدن دارای 5 سطح خواهند بود که نیاز به موادی(Materials) دارند که می توان آن ها را با رها کردن Axieها بدست می آیند. این عمل برای مبارزه با تورم Axieها انجام می شود.

 

نتیجه گیری نهایی

ورژن Origin تغییراتی را برای بازی Axie Infinity به همراه داشت که به آن ها نیاز بود. گرچه هنوز تاثیرات آن بر اقتصاد بازی مشخص نشده است ولی باید این را در نظر داشت که همچنان در فاز تست این نسخه قرار داریم. این بدان معناست که با راه اندازی نسخه نهایی تمام پیشرفت های شما بازنشانی خواهند شد.

وقتی صحبت از گیم پلی بازی می شود به نظر می رسد تیم سازی بسیار پیچیده تر شده، اما خود مبارزه ساده تر از قبل شده است. در مجموع می توان گفت با این آپدیت جدید آینده بازی کمی روشن تر از قبل خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *