فاز دوم Origin و استیک Land در بازی Axie Infinity راه اندازی شد

فاز دوم Origin و استیک Land در بازی Axie Infinity راه اندازی شد

اگرچه Axie Infinity زمانی محبوب ترین بازی درآمدزا بود اما این بازی در سال گذشته بسیاری از محبوبیت خود را از دست داده است. اکنون این بازی با انتشار فاز دوم Origin تصمیم به بازسازی اساسی سیستم مبارزات کرده است. فاز دوم ورژن Origin بازی Axie Infinity به تازگی منتشر شده و به بازیکنانی که در بین 10 هزار نفر برتر جدول امتیازات باشند توکن های AXS پاداش می دهد. همچنین برای اولین بار شاهد قابل استفاده بودن Landهای این بازی هستیم. با متاگردی همراه باشید تا به بررسی تغییرات این بازی محبوب بپردازیم.

 

صاحبان NFTهای Land بازی Axie Infinity سال ها منتظر استفاده از دارایی خود بودند. در نهایت تیم بازی یک کاربرد برای این NFTها مشخص کرد، صاحبان Landها از این پس می توانند زمین خود را برای درآمد Passive استیک کرده و بصورت روزانه توکن AXS دریافت کنند. مقدار توکن بدست آمده از استیک زمین ها نسبت به Rarity آن ها متفاوت است و روزانه از 0.08 AXS برای قطعات Savannah تا 32.7 AXS برای قطعات Genesis متغییر است. با قیمت فعلی مقدار 32 توکن بصورت روزانه 400 دلار ارزش دارد.

استیک Land در بازی Axie Infinity

اما تیم بازی قصد ندارد این سیستم استیک را برای همیشه فعال نگه دارد. هدف از ایجاد زمین ها ایجاد گیم پلی Land معروف به پروژه K است و تا انتشار این گیم پلی سیستم استیک برای زمین ها فعال خواهد بود.

 

فاز دوم ورژن Origin

بازی Axie Infinity یک فصل آزمایشی جدید برای ورژن جدید بازی خود یعنی Origin منتشر کرده است. با انتشار فاز دوم Origin، پیشرفت های تمامی بازیکنان از بین رفته و همه باید از ابتدا بازی را شروع کنند. این ریست کلی شامل ارتقاهای Axieها، Runeها، Charmها، Moonshardها و وضعیت حالت ماجراجویی می شود. بازیکنان باید از ابتدا شروع کرده و Runeها و Charmها را جمع آوری کنند.

فصل آلفای Axie تا 28 جولای ادامه خواهد داشت و برای افرادی که در جدول امتیازات Arena بین 10,000 نفر برتر باشند استخر پاداش معادل 49,000 توکن AXS در نظر گرفته شده که نفرات برتر تا 500 توکن نیز دریافت خواهند کرد.

فاز دوم ورژن Origin

فاز دوم مکانیک جدیدی به نام Return را به همراه دارد که به بازیکنان اجازه می دهد با مصرف انرژی کارت ها را از دست خود به دسته کارت ها برگردانند. از آنجایی که کارت های مانده در دست بازیکن پس از اتمام نوبت او دور انداخته می شود Return به بازیکنان این امکان را می دهد که کارت های ارزشمند را برای نوبت های بعد ذخیره کنند. این مولفه لایه جدیدی از استراتژی را به بازی اضافه می کند و به بازیکنان امکان کنترل بهتر دست خود را می دهد که می تواند مزیت بزرگی باشد.

اما فاز سوم Origin که در آینده منتشر می شود نقطه عطف این بازی خواهد بود. در فاز سوم توکن SLP از بازی قدیمی حذف شده و به ورژن Origin اضافه خواهد شد. بر خلاف فصل های قبل پیشرفت بازیکنان در ماجراجویی بازنشانی نخواهد شد. رتبه بازیکنان بازنشانی خواهد شد، Moonshardها از اموال بازیکنان حذف خواهد شد، Runeها و Charmها منقضی می شوند و نمی توان از آن ها استفاده کرد. با این حال می توان از آیتم های منقضی شده برای بدست آوردن Moonshardها استفاده کرد. از این پس ساختن Runeها و Charmها نیاز به توکن SLP دارد که یک مورد استفاده برای این توکن ایجاد می کند.

 

چه تغییراتی در Origin صورت گرفته است؟

Axie: Origin یک بازسازی اساسی در سیستم بازی Axie Infinity است. اساس بازی به همان صورت قدیم است. بازیکنان باید تیمی متشکل از 3 Axie بسازند و به مبارزه با دیگر بازیکنان یا دشمنان PvE بپردازند. غیر از این مورد تقریبا تمامی موارد دیگر تغییر کرده اند. در اینجا لیستی از این تغییرات آورده شده است:

  • Axieهای رایگان: اکنون برای لذت بردن از این بازی و کسب درآمد از آن نیاز به سرمایه گذاری ندارید.
  • Runes و Charms: ساخت تیم پیچیده تر می شود زیرا هر Axie را می توان با 2 ران(Runes) از 6 مهارت(Skill) مجهز کرد. اکنون چشم ها(Eyes) و گوش ها(Ears) نیز با یک مهارت متصل هستند.
  • مهارت ها تغییرکرده: هرچه از ورژن 2 بازی می دانید دور بریزید مهارت ها(Skills) و تاثیرات آن ها کاملا تغییر کرده است.
  • بدون آمار: باختن در اثر ترتیب اتک ها دیگر وجود ندارد، تنها میزان سلامت(HP) تاثیرگذار است.
  • حذف ضربات اساسی(Crits) تصادفی: دیگر در مسابقه در اثر یک ضربه Crit تصادفی بازنده نخواهید بود. اکنون Critsها براساس یک سیستم خشم(Rage) هستند که در این سیستم باید 10 خشم جمع کنید تا بتوانید Crit کنید.
  • حذف شمارش کارت و انرژی: کارت ها و انرژی استفاده نشده در پایان هر دست دور ریخته می شوند.
  • صنعتگری(Crafting): می توانید ران ها(Runes) و طلسم ها(Charms) را بسازید.
  • ارتقای اعضای بدن: اعضای بدن Axieها دارای 5 سطح خواهند بود که نیاز به موادی(Materials) دارند که می توان آن ها را با رها کردن Axieها بدست آورد.

 

بازی Axie Infinity چیست؟

بازی Axie Infinity چیست؟

Axie Infinity یک بازی جنگی و پرورش دهنده موجودات است. این بازی ابتدا بر روی شبکه Ethereum راه اندازی شد و در سال 2021 به زنجیره جانبی شبکه Ronin منتقل شد و یک سیستم استیک برای توکن حاکمیتی آن AXS راه اندازی شد. در این بازی، بازیکنان از تیمی متشکل از NFTهای Axie برای مبارزه با حریفان در حالت های PvE و PvP استفاده می کنند. پاداش های حالت PvP یا همان Arena بصورت توکن های SLP و AXS هستند.

از توکن SLP برای تولید Axieهای جدید استفاده می شود. هر Axie تنها می تواند تعداد محدودی فرزند تولید کند. بازیکنان از Runeها و Charmهایی که در حالت PvE بدست می آورند برای تقویت Axieهای خود استفاده می کنند. با وجود پایگاه کاربران بسیار، سیستم مبارزات PvP و PvE، سیستم سطح بندی و گیم پلی Land که در آینده منتشر خواهد شد، Axie Infinity همچنان در اخبار باقی می ماند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *