مپ سازی در Seventh Seal و کسب درآمد از آن

مپ سازی در Seventh Seal وکسب درآمد از آن

Seventh Seal، یک بازی نوبتی به سبک استراتژی می باشد که بر روی بلاک چین WAX قرار دارد. مدتی است که آزمایشاتی روی اجرای نسخه (آلفا) این بازی در حال انجام است و قابلیت‌های داخل بازی  در حال توسعه می باشند. آخرین نسخه ما را به نقطه عطف مهمی برای بازی می رساند، یعنی توانایی بازی کردن با مپ های دیگران!

فکر نمی‌کنم گیمرهای زیادی  بخواهند این فرصت بسیار خوب برای ایجاد نقشه (map) یا سطح (level) را از دست بدهند. اما Seventh Seal قصد دارد از این خلاقیت استفاده کند و به بهترین سازندگان مپ ها، توکن‌های Mana پاداش دهد. هرچه مپ شما عریض تر باشد، جوایز بیشتری دریافت می کنید!

لازم به ذکر است که اشتراک‌گذاری مپ ها فعلاً تنها در شبکه آزمایشی WAX قابل اجراست. سازندگان مشتاق می‌توانند با استفاده از برنامه Anchor یک حساب WAX آزمایشی راه‌اندازی کنند، نقشه‌هایی را با Cartographer ایجاد کنند و سپس آنها را در بلاک چین منتشر کنند تا هر کسی بتواند بازی کند. نقشه های منتشر شده در دو حالت تک نفره و چند نفره در دسترس هستند. خیلی باحال هست نه! به خصوص که این یکی از نقاط اصلی کسب درآمد از بازی به شمار می رود!

Seventh Seal

ساختن مپ ها در Seventh Seal

مپ سازی در Seventh Seal تنها برای سرگرمی نیست بلکه می تواند درآمد نیز برای شما ایجاد کند. سازندگان مپ با استفاده از کاشی های شش ضلعی که NFT نیز محسوب میشوند، مپ های خود را ایجاد می کنند. این کاشی‌ها شامل انواع مختلفی از زمین ها هستند که برخی از آن ها نیز کمیاب تر هستند . کاشی‌های کمیاب‌تر مانا (MANA) بیشتری تولید می‌کنند که بعد از مسابقه به عنوان پاداش بین بازیکنان توزیع می‌شود. اما همه چیز مربوط به مانا نیست. مپ ها نیز باید برای بازیکنان سرگرم کننده و جالب باشند. در غیر این صورت مپ شما، بازدیدکنندگان زیادی نخواهند داشت.

در ابتدا، تیم توسعه دهنده Seventh Seal قصد داشتند NFTهای داخل بازی یعنی همان کاشی ها را حذف کنند. اما، پس از مدتی بحث با انجمن بازی و سایر افرادی که در پروژه های دیگر WAX شرکت داشتند، تصمیم گرفتند به جای آن یک قرارداد سپرده گذاری (staking contract) ایجاد کنند. هنگامی که یک بازیکن نقشه ای می سازد و منتشر می کند، کاشی های مورد استفاده برای نقشه با قرارداد هوشمند ذخیره می شوند. سپس، اگر مالک نقشه تصمیم به حذف نقشه خود بگیرد، تمام کاشی های آن نقشه به آنها برگردانده می شود.

با تصمیم گیری انجام چنین کاری واقعاً یک وضعیت برد-برد را برای بازیکنان تشکیل می دهد. هیچ ضرر مالی یا هزینه ای در ایجاد مپ ها (به غیر از زمان صرف شده) وجود ندارد. بنابراین این امر همه را تشویق می‌کند تا نقشه (map) خود را ایجاد کنند. همانطور که نقشه های بیشتری ساخته می شود، رقابت برای بازیکنان نیز دشوار تر می شود. از این رو، نقشه کش ها مجبورند نقشه‌های خود را اصلاح و بازسازی کنند تا بازدید کنندگان بیشتر را جذب خودکنند.

ساختن مپ ها در Seventh Seal

Seventh Seal چیست؟

Seventh Seal یک بازی استراتژیک است که بر روی بلاک چین WAX قرار دارد. شاید ظاهر بازی بیش از حد ابتدایی باشد، اما فرصت های استراتژیک زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. بازیکنان صاحب بیلدر(سازندگان) و سربازان هستند. بیلدر ها می توانند مزارع بسازند، کاشی های جنگلی را پاکسازی کنند، و دهکده ها را ایجاد کنند (اگر به اندازه کافی از روستاهای دیگر دور باشند). سربازان می جنگند، اگرچه می توانند جنگل ها را نیز پاکسازی کنند.

در این بازی دهکده ها، سرباز و بیلدر ها را تولید می کنند، حداکثر یک نفر در هر نوبت در هر دهکده. تعداد مزارع و روستاهای متعلق به سایر بازیکنان مجموع واحدهای شما را محدود می‌کند . این بازی دارای یک نقشه هگزا مانند (شش ضلعی) با زمین های مختلف است که برخی غیرقابل گرفتن است. با توجه به نوبتی بودن بازی، برنامه ریزی حرکات شما می تواند نیاز به تفکر دقیق داشته باشد.

این بازی از حالت تک نفره و چند نفره پشتیبانی می کند. در مسابقات PvP، بازیکن برنده، به عنوان پاداش یک توکن قابل تعویض در بلاک چین wax یعنی «مانا» دریافت می کند. Seventh Seal همچنین به بازیکنان این امکان را می‌دهد که نقشه‌های خود را بسازند و در هنگام مبارزه بازیکنان با استفاده از نقشه‌های خود، جوایزی کسب کنند.

Seventh Seal در حال حاضر در حال گذراندن نسخه آزمایشی آلفا به سر می برد. تیم توسعه دهنده هنوز تاریخ نسخه رسمی را اعلام نکرده اند. انتظار داریم که در چند ماه آینده نسخه بتا و احتمالاً در اواخر سال نسخه رسمی آن راه اندازی شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *