Chain Guardians متاورس Cryptoverse را رونمایی کرد

Chain Guardians متاورس Cryptoverse را رونمایی کرد

تیم توسعه دهنده بازی Chain Guardians از توسعه متاورس Cryptoverse خبر دادند. Cryptoverse بر اساس موتور پیشرفته Unreal Engine 5، که سریعترین و انعطاف پذیرترین موتور بازی سازی است ساخته شده است. Cryptoverse دارای لایه های مختلف اجتماعی و مکانیزم های گیمیفیکیشن(بازی گونه) خواهد بود. با متاگردی همراه باشید تا به بررسی این متاورس بپردازیم.

 

متاورس Cryptoverse چیست؟

Cryptoverse یک دنیای مجازی 3 بعدی است که توسط تیم Chain Guardians توسعه یافته و هدف آن گردآوری بازیکنان و شرکت های بازی سازی در یک اکوسیستم است. در این متاورس کاربران می توانند صاحب فضاهای مجازی شوند که به عنوان Land شناخته می شوند. این Landها دارای استاندارد ERC-721 هستند و NFT هستند. Cryptoverse بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده و تمامی NFTهای آن در این شبکه قرار دارند. $CGG رمزارز پایه این متاورس است و برای خرید و فروش Land از آن استفاده می شود. توسعه دهندگان با این حرکت از توکن CGG و NFTهای بازی Chain Guardians در این متاورس نیز استفاده می کنند.

Robbie Cochrane، یکی از بنیانگذاران Cryptoverse می گوید:

Cryptoverse یک دنیای 3 بعدی است که توسط موتور Unreal 5 ساخته شده و زیر بنای آن فناوری بلاکچین است. در Cryptoverse کاربران می توانند با استفاده از توکن CGG که به اکوسیستم ChainGuardians و ChainBoost نیز قدرت می دهد، مالک Land شوند و از آن درآمد کسب کنند.

Cryptoverse یک Dual Architecture SDK برای توسعه دهندگان بازی خواهد داشت تا بتوانند با این SDK پیشرفته بر روی این متاورس تغییرات دلخواه خود را انجام دهند.

 

Landها و Planetها در Cryptoverse

دنیای Cryptoverse شامل 8 جزیره(Island) یا منطقه و یک منطقه مرکزی به نام Hub است که محل تجمع تمام ساکنان این متاورس است. طراحی Hub بر اساس تم Cyberpunk است و محیطی نئون دارد. کاربران می توانند در مناطق این دنیا صاحب Land شوند و از مزایای آن استفاده کنند. کاربران می توانند در این زمین ها به برگزاری رویدادها و جلسات مجازی، نمایش NFTهای خود، دفتر کار مجازی و ایجاد بازی های کوچک بپردازند. این زمین ها حداکثر فرصت های مشارکت اجتماعی را برای کاربران فراهم می کند. ویژگی Land Sharding به صاحبان زمین ها انعطاف پذیری بیشتری برای کسب درآمد می دهد.

Landها و Planetها در Cryptoverse

این متاورس شامل Planet(سیارات)های مختلفی خواهد بود که کاربران می توانند توسط پرتال یا سفرهای بین کهکشانی به آن ها سفر کنند. سیاره Bitcoin یک سیاره برای رویدادهای اجتماعی خواهد بود. سیاره دیگری برای مبارزات PvP وجود خواهد داشت. همچنین یک سیاره دوست داران حیوانات خانگی نیز برای مخاطبان جوان تر در Cryptoverse وجود خواهد داشت.

 

CGG توکن حاکمیتی Cryptoverse

این متاورس توسط توکن CGG اداره و راه اندازی می شود. توکن CGG در محصولات Chain Guardians و Chainboost Foundation نیز مورد استفاده قرار می گیرد. CGG یک توکن ERC-20 است که می توان آن را بر روی شبکه های BSC، Polygon و Avalanche نیز استفاده کرد. از این توکن برای کارمزد مارکت، خرید و فروش Land در مارکت، حمل و نقل عمومی در سراسر این متاورس و Land sharding استفاده می شود.

NFTهای متاورس Cryptoverse

 

نقشه راه متاورس Cryptoverse

Cryptoverse یک پروژه جاه طلبانه است که توسعه آن تقریبا به پایان رسیده است. بر طبق نقشه راه این پروژه، اولین نسخه آلفای خصوصی آن در 3 ماهه سوم سال جاری منتشر خواهد شد. نسخه آلفای عمومی آن نیز در اواخر سال جاری منتشر می شود. قبل از این نسخه ها تیم Chain Guardians قول داده چند دسترسی محدود برای تجربه این متاورس فراهم خواهد کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *