اضافه شدن قابلیت Talents به بازی Chicken Derby

اضافه شدن قابلیت Talents به بازی Chicken Derby

بازی Chicken Derby ورژن بتای خود را در مارس 2022 بر روی بلاکچین Polygon منتشر کرد و از آن زمان تاکنون هزاران مسابقه بین مرغ ها برگزار شده و در پایان آن ها پاداش های نقدی به برندگان تعلق گرفته است. علاوه بر این ها مسابقاتی با پاداش های ویژه نیز برگزار شدند. اکنون دیگر مسابقات به شکل قدیم انجام نخواهند شد. تیم بازی قابلیت Talents را برای مرغ ها فراهم کرده که مرغ ها بر اساس میزان Talents خود شانس برنده شدن در مسابقه را خواهند داشت. با متاگردی همراه باشید تا به بررسی آپدیت جدید این بازی بپردازیم.

 

بازی های مسابقه ای Passive بر روی بلاکچین چیزی جدید نیستند. بازی هایی مانند Zed Run، Pegaxy، Riot Racers از جمله این بازی های هستند. در حالی که غلبه NFT شما بر NFTهای دیگر در یک مسابقه شبیه سازی شده می تواند سرگرم کننده باشد اما معمولا دموهای مسابقات خسته کننده و تکراری هستند. بازی Chicken Derby حداقل تلاش کرده است انیمیشن های مختلفی برای سرعت گرفتن یا خسته شدن مرغ ها طراحی کند.

 

قابلیت Talents بازی Chicken Derby

تیم Chicken Derby همچنان تلاش می کند تا مسابقات خود را سرگرم کننده و تماشاگر پسند کند. به همین منظور تصمیم به اضافه کردن قابلیت Talents نمودند. هر مرغ در این بازی یک Talent(استعداد) خاص دارد. در کل 20 Talent مختلف وجود دارد که هرکدام تاثیر خاص خود را دارند. برخی مرغ را تقویت می کنند و برخی شرکت کنندگان دیگر را کند می کنند. Talentها انیمیشن های ویژه ای دارند و به وضوح مشخص است که تاثیر خود را می گذارند.

Talentها هم اکنون به مسابقات اضافه شده اند و بصورت تصادفی فعال می شوند. برای جلوگیری از آشفتگی بیش از حد مسابقه، تعداد Talentهای قابل استفاده در هر مسابقه به طول آن بستگی دارد. در مسابقات با طول 100 متر تنها می توان 2 بار و در مسابقات با طول 200 متر حداکثر 5 مرتبه از Talent استفاده کرد.

اضافه شدن قابلیت Talent به این بازی به طور قابل توجهی استراتژی مسابقات را تغییر داده و نتایج را کمی تصادفی تر کرده است مخصوصا اینکه ظاهرا Talentها نیز تحت شرایط مسابقه قرار دارند.

قابلیت Talents بازی Chicken Derby

بازی Chicken Derby چیست؟

Chicken Derby یک بازی شبیه ساز مسابقه مرغ است که بر روی شبکه Polygon قرار دارد. هر مرغ(Chicken) یک NFT منحصر به فرد است که می تواند با برنده شدن در مسابقه پاداش دریافت کند. این بازی در فروش اولیه خود که Spicy نام داشت 33,333 جوجه فروخت و هم اکنون نیز می توان آن ها را از مارکت های ثانویه خریداری کرد.

مرغ ها در 4 Rarity مختلف وجود دارند:

  • Serama
  • Sultan
  • Lakenvelder
  • Dorkling

علاوه بر این تعدادی ویژگی آرایشی تصادفی برای هر مرغ وجود دارد. از پرهای سفید استاندارد گرفته تا الگوهای ببری و مرغ های رباتی. همچنین هر مرغ دارای یک Talent خاص است که می توان در طول مسابقه از آن استفاده کرد. این Talentها می توانند استعدادی ساده مانند یک جهش کوتاه یا استعدادی افراطی مانند ساخت یک سیاه چاله باشند.

مرغ ها دارای درجه بندی Perfection(کمال) هستند که بر روی عملکرد آن ها در مسابقه تاثیر می گذارد. تمامی مرغ های Spicy اصلی درجه Perfection حداقلی 90 درصدی دارند. اما همیشه مرغ های با درجه Perfection بالاتر برنده مسابقه نیستند. هر مرغ دارای مزیت های مخفی برای فاصله و نوع مسیر و سازگاری است. کشف این ویژگی های پنهان به عهده بازیکن است. با وجود 7 نوع زمین مختلف، شش طول مسیر مختلف و 12 مرغ در هر مسابقه که هرکدام مزیت ها، توانایی ها و سبک مسابقه خود را دارند، Chicken Derby تنوع کافی برای از پیش معلوم نبودن نتیجه مسابقات را دارد.

بازی Chicken Derby چیست؟

بازی بصورت خودکار مسابقات را ایجاد می کند که برخی از آن ها رایگان و بیشتر آن ها پولی هستند. بازیکنان مرغ های خود را وارد مسابقه می کنند و پس از پر شدن، مسابقه آغاز شده و هر کسی می تواند آن را بصورت زنده مشاهده کرده یا بعدا پخش مجددش را ببیند. بازی Chicken Derby توکن مخصوص به خود را ندارد و از توکن WETH برای هزینه های ورودی و پاداش ها استفاده می کند. تیم بازی قصد دارد در آینده پرورش و زایش(Breeding) را برای ساخت مرغ های جدید به بازی اضافه کند. تجهیزات پوشیدنی و یک مرکز اجتماعی نیز از دیگر آپدیت های آینده این بازی خواهند بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *