بازی Crypto Unicorns بر روی بلاکچین Polygon منتشر شد

بازی Crypto Unicorns بر روی بلاکچین Polygon منتشر شد

از دوم ماه می بازیکنان از سراسر جهان می توانند با اتصال کیف پول Polygon خود به وبسایت بازی Crypto Unicorns از این بازی لذت ببرند. بازیکنان برای ورود به این بازی باید حداقل یک زمین داشته باشند. کاربران جدید می توانند این زمین ها را از طریق مارکت OpenSea خریداری کنند. علاوه بر زمین بازیکنان نیاز به یک Unicorn دارند که آن ها را نیز می توانند از مارکت OpenSea خریداری کنند. با متاگردی همراه باشید تا به بررسی و معرفی این بازی بپردازیم.

 

بازی Crypto Unicorns از تابستان 2021 شروع به فروش NFTهای خود در مارکت OpenSea کرد و به سرعت به یکی از پرمعامله ترین NFTهای بازار تبدیل شد. 6 ماه بعد Laguna Games به قول خود عمل کرد و اولین MVP خود را برای Crypto Unicorns منتشر کرد. در مرحله اول لانچ این بازی تنها مکانیزم کشاورزی(Farming) در دسترس خواهد بود. اما در آینده تیم بازی قصد دارد مسابقات Jousting، Racing و PvP را نیز به آن اضافه کند.

 

گیم پلی بازی Crypto Unicorns

گیم پلی بازی Crypto Unicorns

Crypto Unicorns قصد دارد تبدیل به یک متاورس شود که توسط یک DAO متعلق به بازیکنان اداره خواهد شد. با این حال بازی بصورت مرحله ای و در کنار موتور رای گیری و سازمان DAO منتشر خواهد شد. قبل از پایان سه ماهه چهارم 2022 تمام حالت های بازی منتشر خواهند شد. در حال حاضر تنها کاری که بازیکنان می توانند انجام دهند کشاورزی و جمع آوری مواد اولیه است. این دو مکانیزم با هدف پرورش و زایش(Breeding) در دسترس قرار گرفته اند.

بازیکنان با کاشت دانه ها در زمین های خود می توانند انواع توت را تولید کنند. Unicornها عاشق توت هستند و هرکدام از آن ها بسته به کلاس خود به نوعی از آن علاقه دارند. گیم پلی کشاورزی بازی را می توان با اختصاص Unicornها به عنوان کارگر بهینه نمود. زمین هایی که به Unicornها واگذار شود محصول بهتر و سریعتری را تولید می کند.

گیم پلی کشاورزی بازی

بازیکنان می توانند سازه هایی مانند اصطبل(Stables)، کارگاه(Workshops)، نمودارهای جمع آوری(Gathering Charts) و پرورشگاه(Nursery) را نیز به زمین خود اضافه کنند. هر کدام از این سازه ها عملکرد خاصی درون بازی دارند.

اصطبل ها امکان اختصاص تعداد بیشتری Unicorn را برای بکارگیری در مزارع فراهم می کند. کارگاه قابلیت Crafting را فعال می کند. نمودارهای جمع آوری امکان مبادله یا فروش توت ها و دیگر آیتم های درون بازی را فراهم می کند. پرورشگاه امکان پرورش و زایش(Breeding) را فراهم می کند.

بازیکنان برای Breeding بین 2 Unicorn نیاز به توکن Unicorn Milk، توکن Rainbow و توت های Normal دارند. بصورت اختیاری بازیکن می تواند توت Class را نیز اضافه کند. هر توت Class استفاده شده شانس متولد شدن Unicorn جدید با کلاس توت استفاده شده را بیشتر می کند.

 

دارایی های بازی Crypto Unicorns

دارایی های بازی Crypto Unicorns

2 دارایی اصلی این بازی Unicornها و زمین ها هستند که هر کدام ویژگی های خاصی دارند. Unicornها یکی از 9 کلاس را دارند که به 3 گروه کلاس تقسیم می شوند. تمام Unicornهای یک کلاس آمار پایه یکسانی دارند. علاوه بر این همه Unicornها دارای مجموعه ای از ژن ها هستند. ژن های بهتر منجر به آمار بالاتر می شوند. هر Unicorn دارای 6 قسمت و 18 ژن می باشد.

در طول پرورش و زایش(Breeding)، Unicornها ممکن است ویژگی های خود را به فرزندانشان منتقل کنند. بازیکنان می توانند از طریق بسته های تقویت کننده، اقلام قابل خرید در مارکت و یا انواع کلاس توت بر روند Breeding تاثیر بگذارند. اگرچه Unicornها مهم هستند اما در واقع NFTهای ثانویه گیم پلی بازی هستند. بازده محصولات تولیدی به هم افزایی(Synergy) Unicorn با زمین بستگی دارد.

انواع زمین در بازی

NFTهای زمین این بازی 3 نوع Rarity دارند:

  • زمین های Common: تعداد این زمین ها 900,000 واحد است که 9 نوع مختلف دارند(یکی برای هر کلاس Unicorn). هنگامی که کلاس Unicorn با زمین یکی باشد برداشت محصولات، جمع آوری و ساخت و ساز کارآمدتر خواهد بود.
  • زمین های Rare: تعداد این زمین ها 90,000 واحد است که 3 نوع مختلف دارند(یکی برای هر گروه کلاسی). هنگامی که کلاس گروه Unicorn با زمین یکی باشد عملیات کشاورزی بازیکنان را سرعت می بخشد.
  • زمین های Mythic: تعداد این زمین ها 10,000 واحد است که 1 نوع دارند و بر روی تمامی 9 کلاس Unicorn تاثیر مثبت می گذارد. این نوع زمین کمیاب ترین و با ارزشترین نوع زمین در این بازی است.

 

توکنامیک بازی Crypto Unicorns

بازی Crypto Unicorns دارای یک اقتصاد دو توکنی است که بر روی شبکه Polygon میزبانی می شود. UNIM(Unicorn Milk) توکنی است که از آن برای پرورش و تکامل Unicornها، ساخت اقلام با ارزش و تقویت کننده ها استفاده می شود. بازیکنان با شرکت در رویدادها و تورنومنت های مختلف این توکن را بدست می آورند. هنگامی که این توکن برای مصارف خود استفاده شود، سوزانده می شود.

توکن UNIM و کاربردهای آن

RBW(Rainbow Tokens) توکن حاکمیتی بازی Crypto Unicorns است. عرضه کلی این توکن 1,000,000 واحد است که 30 درصد از آن برای پاداش جامعه درنظر گرفته شده است. اعضای تیم و سرمایه گذاران بازی که بیشترین مقدار از این توکن را دارند یک دوره قفل طولانی بر روی توکن هایشان اعمال شده تا از تورم آن جلوگیری شود.

توکن RBW توکن اصلی متاورس Unicorn خواهد بود. بازیکنان می توانند این توکن را استیک کرده و توکن sRBW دریافت کنند و در رای گیری ها شرکت کنند. مدت زمان استیک بیشتر منجر به قدرت رای بیشتر می شود. از این توکن می توان برای خرید آیتم ها و مواد اولیه از مارکت Rainbow، پرورش و زایش Unicornها، پرداخت هزینه ورود به تورنومنت ها و موارد دیگر استفاده کرد.

 

رودمپ بازی Crypto Unicorns

رودمپ بازی Crypto Unicorns

تیم Laguna games اعلام کرد که اولین نبرد Jousting و ویژگی های اجتماعی را در 3 ماهه دوم سال 2022 معرفی خواهد کرد. ویژگی های اجتماعی شامل محله ها(Neighborhoods) است که راهی جدید برای خرید و یکی کردن زمین های مختلف برای کارایی بهتر آن هاست. ویژگی دیگر، اجاره دادن NFTها در مارکت است.

در 3 ماهه سوم سال 2022 ممکن است اولین تورنومنت ها و Raceهای Unicornها را در طیفی گسترده از مسیرها ببینیم. هر مسیر دارای ویژگی های منحصر به فرد از جمله شرایط آب و هوایی است.

در 3 ماهه آخر سال 2022 تیم بازی قصد دارد نبردهای 5v5 RPG بصورت PvE و PvP را راه اندازی کند که بلندپروازانه ترین حرکت این بازی خواهد بود و بر برنامه های آتی تورنومنت های eSports آن ها تاثیر خواهد گذاشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *