Defi Kingdoms در زیرشبکه Avalanche راه اندازی شد

Defi Kingdoms در زیرشبکه Avalanche راه اندازی شد

بازی Defi Kingdoms یکی از بزرگترین پروژه های DeFi/GameFi به تازگی Crystalvale خود را در زیرشبکه Avalanche با نام DFK Chain راه اندازی کرده است. این اقدام موفقیت بزرگی کسب کرده که می تواند نشانی از اهمیت AVAX به عنوان یک شبکه باشد. احتمالا در آینده پروژه های دیگر نیز ردپای Defi Kingdoms را دنبال خواهند کرد.

این بازی چهار ماه است که عرضه شده و در حال حاضر دارایی قفل شده در اکوسیستم آن حدود 400 میلیون دلار می باشد. در ژانویه سال 2022 حدود 900 میلیون دلار سرمایه در DFK توسط بازیکنان و سرمایه گذاران نگهداری شده است. این اکوسیستم به طور مداوم APY عظیمی را به دارندگان خود وعده داده است که در مواقعی به 5000% می رسد. لازم به ذکر است DFK در بهترین حالت یک سرمایه گذاری ریسکی است، زیرا از نوسانات مشابه بقیه بازار ارزهای دیجیتال و پلتفرم های DeFi تاثیر می پذیرد.

در 6 دسامبر Defi Kingdoms یک مقاله در صفحه medium خود منتشر کرد، که در آن درباره همکاری با بلاکچین Avalanche بحث شده بود. تیم توسعه دهنده عمدتاً درباره عملکرد خود اطلاعاتی را افشا نمیکند، اما در 23 مارس با یک اعلامیه موضوع توسعه Crystalvale تایید شد و طبق گفته ها قرار بود که در 30 مارس اجرا شود. به گفته رئیس مهندسی آوالانچ، در روز راه اندازی، معاملات 30% افزایش داشته است.

در سیناپس (Synapse) پروتکل بریج که برای انتقال دارایی ها به زیرشبکه جدید استفاده می شود، رکورد 330 میلیون دلاری برای جابجایی ها مشاهده شد که بیشتر از دو برابر رکورد قبلی یعنی 157 میلیون دلاری خود بود.

استفاده از پل سیناپس در شبکه آوالانچ برای بازی DeFi kingdoms

افزایش چشم گیر در استفاده از پروتکل پل Synapse

در این بروزرسانی Crystalvale توکن خود را یعنی $CRYSTAL معرفی کرد، که این توکن به صورت انحصاری برای زیرشبکه DFK Avalanche است. در حال حاضر، کاربران می توانند با شرکت در استخر های نقدینگی توکن $CRYSTAL پاداش بگیرند. همینطور استخر نقدینگی JEWEL/XJEWEL در روز اول پس از راه اندازی با سود چشمگیر 4000% در آپریل به اوج خود رسید.

 

همه برنده می شوند

پروتکل بریج DFK در زیرشبکه Avalanche یک موفقیت بزرگ است، همانطور که توسط برخی از آمارهای خیره کننده بالا مشاهده می شود، اما این موفقیت فراتر از DFK است. Defi kingdoms یک بازی بزرگ است که چشمان بازیکنان بسیاری روی آن است و بریج موفقیت آمیز به یک شبکه جدید به عنوان یک نتیجه خوب برای بازی های دیگر نیز محسوب می شود. DFK نشان داده است که وقتی یک رویداد بریج مانند اتفاق می افتد، هم سرمایه گذاران و هم بازیکنان مایل و حتی خوشجال هستند که بازی به بلاکچین جدید انتقال یابد.

اگر بازی های دیگر نیز مسیر DFK را دنبال کنند، با ورود هر بازی جدید به این شبکه در کل به بیشتر شدن سهم بازار (مارکت کپ) توکن AVAX منجر خواهد شد. همینطور با ورود بازی ها و پروژه های بیشتر به این شبکه کمک می کند تا Avalanche تبدیل به بزرگترین شبکه بازی برای اجرای آنها در فضای کرپیتویی تبدیل شود.

هر زیرشبکه همچنین می تواند از توکن خود برای پرداخت کارمزدها استفاده کند. این عمل یک موضوع پیچیده در حوضه بازی در ازای پرداخت است. در این صورت توکن ها هم برای کاربران و هم برای بازی بسیار کارآمدتر خواهند بود.

با وجود DFK در بلاکچین AVAX این شبکه می تواند به یکی از بزرگترین GameFi ها در بستر کریپتوکارنسی تبدیل شود. با اجازه دادن به پروژه ها برای ایجاد زیرشبکه برای پروژه خود دست توسعه دهندگان بسیار بازتر است.

نقشه بازی Defi Kingdoms نسخه Crystalvale

نقشه بازی Defi Kingdoms دنیای Crystalvale

نتیجه گیری

راه اندازی بازی Defi Kingdoms بر روی شبکه AVAX می تواند پیامدهای قابل توجهی برای سایر بازی های متاورس نیز ایفا کند. این موضوع همچنین به گسترش طرفداران و اهمیت Avalanche کمک می کند، به طور بالقوه قیمت توکن AVAX را افزایش می دهد و این توکن پتانسیل این را دارد که به یکی از بزرگترین بسترهای متاورس و DeFi تبدیل شود.

توجه کنید که DFK و AVAX هر دو یک سرمایه گذاری ریسکپذیر هستند و مسئولیت تمامی سود و ضرر های هر سرمایه گذاری بر عهده خود شماست. اگر می خواهید در مورد بازی Defi Kingdoms بیشتر بدانید پست زیر را در متاگردی بخوانید.

بررسی بازی DeFi Kingdoms و هر آنچه که باید بدانید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *