هرآنچه درباره Alien Worlds باید بدانید

هر آنچه لازم است درباره Alien Worlds بدانید

Alien Worlds (جهان های بیگانه) یک بازی NFT محصور متاورسی است که بر روی شبکه های اتریوم (ETH)، وکس (WAX) و بایننس اسمارت چین (BSC) قرار دارد. ارز استخراج شده از این بازی تریلیوم (TLM) نام دارد که از ماین کردن بر روی لندهای مختلف یا شرکت در ماموریت ها (Missions) بدست می آید. Alien Worlds از 7 سیاره مختلف تشکیل شده که 6 سیاره برای ماین کردن و استخراج تریلیوم استفاده شده و سیاره هفتم که پلنت بایننس می باشد برای ماموریت ها استفاده می شود. در ادامه بخش های مختلف این بازی جذاب را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

چگونه وارد دنیای Alien Worlds شویم؟

برای شروع این بازی کافیست به آدرس play.alienworlds.io مراجعه کنید. برای شروع بازی شما نیاز به یک کیف پول وکس دارید. هنگامی که به صفحه اصلی سایت این بازی وارد می شوید بر روی دکمه Start Now کلیک کنید. پاپ آپی برای شما باز خواهد شد که می توانید با استفاده از کیف پول وکس خود به بازی وارد شوید. اگر کیف پول وکس ندارید نیز می توانید در همان پاپ آپ یک کیف پول جدید ایجاد کنید. پس از ورود، Alien Worlds به شما 2 NFT رایگان هدیه می دهد. یک Standard Shovel که ابزاری برای ماین کردن است و یک آواتار که نقش خاصی در بازی ندارد. برای ماین کردن ابتدا باید ابزار، سیاره و لند مورد نظر خود را انتخاب کنید.

برای انجام عملیات های مختلف همچون ماین کردن، تغییر سیاره و لند، بکارگیری ابزارهای مختلف و … نیاز به منابعی همچون CPU، NET و RAM دارید. این منابع را می توانید از طریق کیف پول وکس خود در قسمت Resources افزایش دهید. برای این بازی مقدار CPU بیش از دو مقدار دیگر مورد استفاده قرار می گیرد در نتیجه نیاز دارید حدود 100 وکس یا بیشتر بر روی CPU استیک کنید. توجه داشته باشید برداشت مقدار wax استیک شده نیاز به 72 ساعت زمان دارد. مقدار NET و RAM مورد نیاز برای این بازی کم است و با استیک کردن 1 وکس بر روی NET و خرید مقدار 1 وکس RAM برای شروع بازی کافی است.

 

ابزارهای ماین کردن Alien Worlds

ابزارهای بسیاری برای ماین کردن در Alien Worlds وجود دارند. این ابزارها دارای ویژگی های مختلفی می باشند و بسته به نوع ابزار مقدار تریلیوم (TLM) و NFT ماین شده نیز متغییر است. شما می توانید بصورت همزمان از 3 ابزار مختلف یا همسان استفاده کنید. ابزارها دارای rarity های مختلف هستند:

 • Abundant
 • Common
 • Rare
 • Epic
 • Legendary
 • Mythical

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید هر ابزار دارای 4 ویژگی اصلی است. قدرت ماین که در بالا سمت چپ NFT کارت آن مشخص است. شانس بدست آوردن NFT که در پایین سمت راست NFT کارت آن ابزار قرار دارد. مقدار سختی شکنی که در پایین سمت چپ می توانید آن را مشاهده کنید. و در نهایت زمان شارژ ابزار که در وسط بصورت ثانیه نمایش داده شده است.

ابزارهای ماین Alien Worlds

شما می توانید این ابزارها را از مارکت AtomicHub به آدرس wax.atomichub.io خریداری و مورد استفاده قرار دهید. توجه داشته باشید ابزارهای با rarity بالاتر قیمت بالاتری نیز دارند.

 

سیاره های Alien Worlds

همانطور که گفته شد این بازی از 7 سیاره مختلف تشکیل شده است. 6 سیاره مخصوص ماین تریلیوم (TLM) و NFT است. سیاره هفتم که سیاره بایننس است برای ماموریت ها مورد استفاده قرار می گیرد. مقدار TLM ماین شده علاوه بر ابزارهای مورد استفاده به سیاره ای که در آن ماین انجام می شود نیز بستگی دارد. مقداری به نام Mining Pot وجود دارد که در هر ثانیه متغییر است و نسبت به مقدار TLM استیک شده بر روی سیاره ها متفاوت است. بازیکنان می توانند TLM ماین شده خود را بر روی سیاره مورد نظر استیک کنند تا مقدار TLM قابل ماین آن سیاره افزایش یابد. سیارات مختلف این بازی عبارتند از:

 • Eyeke
 • Kavian
 • Neri
 • Naron
 • Magor
 • Veles

سیاره های Alien Worlds

سیاره هفتم سیاره بایننس است که برای ماموریت ها مورد استفاده قرار می گیرد. به قسمت Missions در بازی مراجعه کرده و کیف پول متامسک خود را به سایت متصل کنید تا بتوانید در ماموریت ها شرکت کنید. ماموریت ها بصورت یک هفته ای، دو هفته ای، یک ماهه و سه ماهه هستند که برای شرکت در هر کدام مقدار معینی TLM باید استیک کنید.

 

لندهای Alien Worlds

هر سیاره این بازی دارای تعدادی لند است که برای ماین کردن باید یکی از آن ها را انتخاب کنید. لندها دارای خصوصیات متفاوتی می باشند که بر مقدار تریلیوم (TLM) ماین شده، شانس بدست آوردن NFT ،کاهش سختی ماین و مدت زمان ماین تاثیر می گذارند. بهترین نوع لند برای ماین تریلیوم Geothermal Springs و بهترین نوع لند برای ماین NFT نوع Sandy Coastline می باشد.

لندهای Alien Worlds

20 نوع لند متفاوت برای انتخاب وجود دارند که بسته به نیاز خود می توانید بر روی هر یک از آن ها ماین انجام دهید. توجه داشته باشید لندها دارای درصدی به عنوان کمیسیون هستند که از 0 تا 25 درصد TLM ماین شده شما به صاحب لند مورد نظر تعلق می گیرد. در نتیجه بهتر است بر روی لندهایی با کمیسیون کم ماین کنید.

 

کسب درآمد از Alien Worlds

با توجه به اینکه در حال حاضر توزیع NFTها در این بازی متوقف شده تنها راه های درآمدی مقدار تریلیوم (TLM) ماین شده و بدست آمده از ماموریت ها (Missions) است. مقدار TLM دریافتی شما در هر ماین طبق فرمول زیر محاسبه می شود:

مجموع ضریب ماین ابزارهای به کار گرفته شده X ضریب ماین لند

توجه داشته باشید برای کسب بهترین نتیجه زمان شارژ ابزارها نیز بسیار مهم است. بطور مثال اگر از سه ابزار Power Saw به صورت همزمان بر روی لند Geothermal Springs استفاده کنید قدرت ماین شما 28.8 درصد با مدت زمان شارژ 18 دقیقه خواهد بود. اما اگر از همین ترکیب بر روی لند Active Volcano استفاده کنید قدرت ماین شما 45 درصد شده ولی زمان شارژ ابزارهایتان به 60 دقیقه افزایش میابد. تجربه نشان داده است تعداد ماین بیشتر در افزایش TLM استخراجی کلی شما تاثیر بیشتری نسبت به قدرت ماین بالاتر دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *