هر آنچه باید در مورد توکن KI بازی Genopets بدانید

هر آنچه باید در مورد توکن KI بازی Genopets بدانید

با تکمیل فروش اولیه توکن KI بازی Genopets، تیم بازی تصمیم گرفت که اطلاعات بیشتری از این توکن و موارد استفاده آن منتشر کند. بازی Genopets شامل 2 توکن GENE و KI است. در حالی که GENE توکن حاکمیتی بازی است و آن را می توان استیک کرد، KI توکن کاربردی در بازی است. تیم Genopets فروش اولیه این توکن را چند هفته پیش انجام داد که 20 میلیون توکن KI با مدل قیمت گذاری پویا(dynamic pricing model) فروخته شد. در این مدل هنگامی که کسی خریدی انجام ندهد قیمت توکن کاهش پیدا می کند و با شروع فروش قیمت آن افزایش می یابد. نتیجه نهایی فروش قیمت نهایی این توکن را کمی بیشتر از 10 سنت تعیین کرد.

علاوه بر این، تیم Genopets قصد دارد 20 میلیون توکن KI دیگر را برای کسانی که تا قبل از 18 ژوئن توکن های GENE خود را استیک کرده اند ارسال کند. این ایردرآپ به زودی انجام خواهد شد و استیک کنندگان در مدت 90 روز توکن های KI را نسبت به مقدار استیک و مدت زمان آن دریافت می کنند.

در نهایت تیم بازی 20 میلیون توکن KI دیگر را نیز برای ساخت یک استخر نقدینگی قرار دادند. بدین صورت در مجموع 40 میلیون توکن KI در گردش است که تا 90 روز آینده 20 میلیون دیگر نیز به آن اضافه خواهد شد.

توکن KI

توکنامیک KI

توکن KI عرضه کلی ثابتی ندارد. جدا از توکن های فروش اولیه، استخر نقدینگی و ایردرآپ، بازیکنان می توانند Energy(انرژی) بدست آمده از پیاده روی روزانه خود را به KI تبدیل کنند. بازیکنان می توانند یک دوره انتظار(حداکثر 14 روز) در هنگام تبدیل انتخاب کنند که به آن ها امکان تبدیل با نرخ بهتری را می دهد. در کل نرخ تبدیل بسیار پایین است و بهترین نرخ آن به ازای هر 1 Energy می توان 0.02 KI بدست آورد.

مشکل اصلی توکن هایی که عرضه نامحدود دارند، تورم آن هاست. برای جلوگیری از تورم تیم Genopets موارد استفاده ای برای این توکن در نظر گرفته اند. هرگونه ارتقا و بهبود Genopetها یا Habitatها نیازمند توکن KI است. همچنین بر اساس سطح زیستگاه محدودیتی در تولید KI وجود دارد. زیستگاه های غیر جنسیس سطح 1 تنها می توانند روزانه 30 KI تولید کنند در حالی که یک زیستگاه جنسیس سطح 3 می تواند تا 80 KI در روز تولید کند.

 

کاربردهای توکن KI

KI یک توکن کاربردی در بازی Genopets است و تقریبا تمام فعالیت های بازی با آن گره خورده است. بازیکنان در زیستگاه های خود از این توکن برای تبدیل کریستال های تصفیه نشده به کریستال های تصفیه شده استفاده می کنند. کسانی که زیستگاه ندارند باید برای تصفیه کریستال های خود از دیگران زیستگاه اجاره کنند. تولید کریستال های تصفیه شده نیازمند 10 KI است. از این کریستال ها برای تعمیرات زیستگاه ها، اصلاح Genopetها و یا در ترکیب و ایجاد دستورالعمل ها استفاده می شود. هنوز در مورد دستورالعمل ها اطلاعات دقیقی وجود ندارد اما تیم بازی ادعا دارد بیش از 70 مورد از آن ها در آینده وجود خواهند داشت.

کاربردهای توکن KI

ارتقای زیستگاه ها(Habitats) نیز نیاز به KI دارد. برای ارتقا به سطح 2 نیاز به 2,400 KI و سطح 3 نیاز به 3,000 KI است. زیستگاه های سطح 3 به صاحبان خود امکان پرورش Terraform Seeds را می دهند. این دانه ها برای ایجاد زیستگاه های جدید استفاده می شوند. ساخت زریستگاه های جدید نیز نیاز به KI دارد. چیزی حدود 1,800 تا 10,000 توکن KI بر اساس درجه Terraform Seeds نیاز است.

 

بازی Genopets چیست؟

زیستگاه های Genopetها در Genesis

Genopets یک بازی رایگان برای کسب درآمد بر روی شبکه بلاکچین Solana است. Genopets از داده های ردیابی شده توسط گوشی هوشمند یا پوشیدنی های تناسب اندام برای ارتقا سطح NFTهای خود استفاده می کند. سپس بازیکنان می توانند حیوان خانگی خود را احضار کرده و در Genoverse به جستجوی سرزمین های مخفی بروند، گنجینه هایی را پیدا کنند، آیتم هایی را بسازند و با دیگر بازیکنان به مبارزه بپردازند. بازیکنان می توانند با گشت و گذار NFT خود را ارتقا دهند و آن ها را در مارکت بفروشند.

اقتصاد بازی Genopets از چهار عنصر تشکیل شده است:

  • توکن GENE: توکن حاکمیتی و استیکینگ Genopets است که در دو بلاکچین Solana و Binance وجود دارد
  • توکن KI: توکن پاداش بازی است
  • XP: حالتی از داده ها که از طریق فعالیت افزایش میابد
  • کریستال ها: NFTهای ساخته شده از GENE و KI که به تسریع تکامل Genopetها کمک می کند

زیستگاه ها(Genopets Habitat) NFTهایی هستند که بازیکنان می توانند در بازی تولید کرده یا از مارکت خریداری کنند. این NFTها بهترین روش کسب درآمد از این بازی هستند. هر زیستگاه یک Genopet در خود نگهداری می کند و در حالی که تجربه Genopet را افزایش می دهد کریستال و توکن KI نیز تولید می کند. بازیکنان باید به زیستگاه خود رسیدگی کنند تا تولیدات آن متوقف نشود.

بازیکنان می توانند از افزایش سطح Genopetها و فروش آن ها کسب درآمد کنند. همچنین می توانند کریستال و توکن KI تولید شده را بفروشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *