هرآنچه که باید درباره بازی Gods Unchained دانست


اگر علاقه به بازی های کارتی دارید، بازی Gods Unchained جزو آن دسته از بازی هایی است که حتما باید یکبار امتحانش کنید. این بازی محبوب کارتی مبتنی بر بلاک چین است که به شما امکان می دهد کارت های دیجیتالی را با استفاده از توکن های غیر قابل تعویض (NFT) خریداری، جمع آوری و بازی کنید. علاوه بر این، این بازی در اکوسیستم بازی های رایگان که برای درآمدزایی مناسب میباشد (F2P2E) جای دارد.

 

نحوه ورود به بازی Gods Unchained

 1. در وب سایت Gods Unchained حساب کاربری خود را تکمیل کنید.
 2. برنامه را دانلود و بر روی کامپیوتر خود نصب کنید.
 3. با کلیک بر روی لینکی که به ایمیل شما ارسال شد، حساب خود را تایید کنید.
 4. برنامه را در قسمت “Immutable” اجرا کنید و برای شروع وارد بازی شوید.
 5. اکنون شما آماده بازی هستید!

 

نحوه انجام بازی Gods Unchained

هنگامی که بازی را برای اولین بار اجرا می کنید، از کاربر جدید میخواهد تا مرحله آموزشی (tutorial) را پشت سر بگذارد. پس از اتمام، می توانید مد های دیگری را بازی کنید.اگر در بازی های کارتی مانند Hearthstone و Legends of Runeterra مهارت دارید، باید بتوانید این بازی را خیلی سریع یاد بگیرید. اگر بلد نیستید، متاگردی شما را در آموزش مکانیزم های اساسی گیم پلی بازی Gods Unchained آماده میکند.

 

حالت های بازی

در حال حاضر، سه حالت(Mod) برای این بازی وجود دارد:

 • SOLO: آزمایش مهارت های خود در برابر ربات یا هوش مصنوعی
 • Ranked: حالت اصلی بازی که با برنده شدن بین رقبا رتبه خود را بالا میبرید و جوایزی را کسب کنید
 • Direct Challenge: در این حالت از بازی میتوانید دوستان و اطرافیان خود را برای یک دوئل دوستانه دعوت کنید.

گام اول: انتخاب دسته کارت (Deck)

بازی Gods Unchained رایگان است. به منظور خوش آمدگویی هر کاربر جدید در مجموع با 140 کارت (70 کارت و از هر کارت 2 عدد) شروع به بازی می کند. از کارت ها برای ساخت دسته کارت (Deck) استفاده می شود. یک دسته کارت به 30 کارت نیاز دارد و باید دسته کارت خود را به یکی از شش خدایان نور، مرگ، جنگ، طبیعت، جادو و فریب اختصاص دهید.

شما می توانید تا 2 تا از یک کارت را به دسته کارت خود اضافه کنید و اگر کارت از نوع Legendary card باشد، تنها یک عدد از آن را قادر به اضافه کردن خواهید بود. برای ویرایش دسته کارت های خود، به راحتی گزینه «Choose Deck» را انتخاب کنید.

اگر هنوز نمی دانید چگونه یک دسته کارت قوی بسازید، نگران نباشید! به شما 6 دسته کارت پیش فرض اختصاص داده می شود که هر کدام با کارت های رایگان ساخته شده و با خدای متفاوتی هماهنگ شده اند. اگر از دسته کارتهای که در شروع بازی وجود دارد راضی نیستید، می‌توانید با تعویض کارت‌ها و کلیک روی «SELECT» آن را شخصی سازی کنید تا ذخیره شود.

پس از اتمام، یک بارگیری (Loadout) را انتخاب کنید و برای شروع بازی، روی “Play” کلیک کنید.

 

گام دوم: انتخاب قدرت یکی از خدایان

هر خدا چهار “قدرت الهی” دارد. می‌توانید در شروع مسابقه یکی را برای استفاده در طول بازی انتخاب کنید، اما با دقت انتخاب کنید زیرا قدرت خدای شما در طول مسابقه قابل تغییر نیست. می توان آن را یک بار در هر نوبت استفاده کرد و به مقدار مشخصی مانا در هر بار استفاده نیاز دارد. شما می توانید خدای خود را قبل از انجام بازی وارد دسته کارت خود کنید.

گام سوم 3: جایگزینی کارت های بی استفاده (مولیگان)

به شما فرصت هایی برای جایگزینی کارت در هنگام شروع دست خود داده میشود. کارت های انتخاب شده به صورت تصادفی جایگزین می شوند. به شما توصیه می‌شود با کارت‌هایی که به مانای بالاتری نیاز دارند (معمولاً 4 مانا یا بیشتر) جایگزین کنید زیرا در اوایل بازی نیازی آنچنان به کارت با مانای زیاد ندارید.

گام چهارم: شرع رقابت (دوئل)

برای احضار موجودات رو کارت ها، کارت ها را بکشید و در صفحه رها کنید. برای استفاده از قدرت کارت ها(Power) یا طلسم ها(spell)، روی کارت مورد نظر نگه دارید و آنها را به سمت هدف مورد نظر خود بکشید.

قدرت خدایان (God Powers) را می توان یک بار در طول هر دست از بازی استفاده نمود که مشابه استفاده از کارت عمل می کند.

هر دست میتوانید حداکثر 9 کارت را نگه دارد، و حداکثر 6 موجود را می توان در صفحه بازی احضار کرد. مقدار مانا متناسب با کارت انتخابی میباشد که می توانید آن را در گوشه سمت چپ بالای کارت بیابید. می توانید قدرت و میزان سلامت یک موجود را در پایین کارت پیدا کنید. قدرت (Strength) میزان آسیبی است که موجودی هنگام حمله یا دفاع به موجود مقابل وارد می کند. میزان سلامت (Health point) مقدار آسیبی است که موجود روی کارت قبل از نابودی می تواند متحمل شود.

 

اصطلاحات درون بازی Gods Unchained

مانا (MANA)

هر بازیکن در مجموع 9 سنگ مانا (MANA Gems) دارد. سنگهای مانا به تعداد قفل های مانا(MANA Locks) بستگی دارند. در شروع هر دور، یک قفل مانا باز می‌شود، همه سنگ های مانا تازه‌سازی می‌شوند و به ازای هر سنگ مانا که به طور کامل باز شود، یک مانا داده می‌شود. 5 سنگ مانا اول هر کدام فقط یک قفل مانا دارند، در حالی که سنگ های مانای بعدی 2 یا بیشتر از 2 قفل دارند.

توصیه می شود در هر دور نهایت استفاده را از مانای خود ببرید زیرا این مانا به دور بعدی اضافه نمی شود!

 

کیسه ترفند (Bag of Tricks)

کیسه ترفندها برای متعادل ساختن برابری بین دو بازیکن بکار میرود که بستگی به ترتیب نوبت بازیکنان دارد. بازیکنی که در نوبت اول قرار می گیرد یک کیسه ترفند دریافت می کند، در حالی که بازیکنی که دوم می شود سه کیسه ترفند دریافت می کند.

استفاده از یک کیسه ترفند، باعث میشود قفل مانا را باز کند و مانای جدید در این دور دریافت کنید. کیسه ترفندها کارت محسوب نمیشوند.

با این حال، توجه داشته باشید که اگر تمام سنگهای مانای شما باز شود، مانا اضافی دریافت نمیکند.

 

نشانگر چرخش نوبت بازیکن (Turn Indicator)

در سمت راست صفحه خود، نشانگر چرخش نوبت بازیکن را پیدا خواهید کرد. جهت فلش نشان می دهد که کدام بازیکن نوبت بازی کردن اوست. پس اتمام حرکات خود، با زدن روی این نشانگر نوبت خود را رد(Skip) میکنید.

برزخ (the void)

برزخ جایی است که کارت و اسپل های شما زمانی که از بین میرود، به آنجا می رود. به آن “قبرستان کارت” نیز میگویند. این یک ویژگی مهم از بازی محسوب میشود زیرا خدایان خاصی می توانند کارت های “از بین رفته” را از برزخ به صفحه بازی بازگردانند.

 جان خدایان(God Health)

میزان HP کارت خدای هر بازیکن تا 30 میباشد. شما می توانید به سادگی با کشیدن کارت به سمت خدای حریف به آن ضربه وارد کنید. و زمانی HP خدای حریف 0 شد شما برنده بازی هستید.

افکت های حالت بازی Gods Unchained

کارت‌های بازی Gods Unchained هر کدام افکت‌های مختلف خود را دارند که می‌توان از آن‌ها در کنار کارت‌های دیگر استفاده کرد تا ترکیب‌های قوی تری ایجاد کنید و حریف خود را زمین بزنید! برخی از این افکت ها عبارتند از:

 • حمله رعد اسا (Blitz): موجودات با این افکت می توانند به محض احضار در میدان جنگ به موجودات روبرو حمله کنند.
 • سوزاندن (Burn): با اعمال این افکت در پایان هر نوبت به موجودات حریف خسارت وارد می شود.
 • گیج کردن (Confused): با انتخاب این افکت باعث میشود تا هدف انتخابی حریف روی کارت شما 50 درصد کاهش و به یک موجود تصادفی دیگر حمله کند.
 • مرگبار(Deadly): موجودات مرگبار اگر به هدفی آسیب وارد کنند، بلافاصله آن را می کشند.
 • پنهان کردن (Hidden): این افکت مانع از انتخاب مستقیم و آسیب به کارت شما از سوی حریف میشود.
 • بازسازی (Regen): مقداری HP کارت شما با داشتن این افکت بازسازی و بازگردانی میشود.
 • غرش (Roar): با انتخاب این افکت به صورت تصادفی سایر افکت ها را فعال میسازد.

 

گام پنجم: دریافت پاداش با پیشروی در Ranked

شما می توانید در Stars، Flux و Packs (بسته های کارتی) با ارتقاء سطح و برنده شدن در نبردهای Ranked، پاداش دریافت کنید. شما می توانید بسته های کارت را با ارتقاء سطح از طریق برد در حالت Ranked به دست آورید. میزان پیشرفت و ارتقاء سطح در منوی اصلی بازی قابل مشاهد میباشد. Stars ها برای خرید کارت های بازی در فروشگاه STAR Store استفاده می شود.

با رفتن به Market > Star Store می توانید STAR Store را پیدا کنید. همانند کارت‌های رایگانی که از مجموعه خوش آمدگویی به دست می‌آیند، کارت‌های خریداری‌شده از فروشگاه به بلاک چین اضافه نمی‌شوند و در نتیجه قابل انتقال نیستند. به این کارت ها plain cards می گویند. توجه داشته باشید کارت‌هایی که از این قسمت میخرید، همانند 140 کارتی که در ابتدای بازی دریافت کردید، قابل فروش نمیباشند.

اگر همه کارت‌های رایگان قابل مبادله نیستند، پس چگونه می‌توان از بازی بدون پرداخت هیچ هزینه ای کسب در آمد کرد؟ در ادامه متاگردی تمام راه حل های کسب درآمد از این بازی را در اختیارتان خواهد گذاشت.

 

فروش کارت و معامله در بازی Gods Unchained

اینجاست که Flux به میان می آید. با استفاده از Flux شما می‌توانید دو کارت مشابه را با هم ترکیب کنید و یک کارت شهاب سنگ (Meteorite) را بدست بیاورید. کارت شهاب سنگ به عنوان NFT در بلاک چین Immutable X ایجاد می شود و از این رو در بازار Immutable X قابل معامله میباشد. با این حال، Fusing به دلیل هزینه های بالای تراکنش در شبکه به طور موقت غیرفعال است.

 Ranked چیست؟

وقتی یک بازی ranked را برنده می‌شوید، نوار رتبه شما در منوی اصلی لانچر بازی پر می‌شود. در صورت شکست در یک بازی، سپر(Shield) شما آسیب می بیند. اگر سپر شما آسیب زیادی ببیند، بخشی از پیشرفت رتبه خود را از دست خواهید داد. به طور کلی اگر نوار پر شود، یک رتبه به رتبه شما اضاف میشود، و وقتی خالی شد، یک رتبه افت می کنید.

سطوح Ranked

در رویداد(Event)های هفتگی 12 سطح مربوط به Rank وجود دارد که به ترتیب عبارتند از:

 1. Rusted Bronze
 2.   Purified Bronze
 3. Rusted Iron
 4. Purified Iron
 5. Impact Meteorite
 6. Astral Meteorite
 7. Twilight Shadow
 8. Midnight Shadow
 9. Auric Gold
 10. Solar Gold
 11. Ethereal Diamond
 12. Mythic

 

نحوه کسب در آمد از Gods Unchained

2 نوع پاداش وجود دارد که هر بازیکن می تواند از طریق بازی Gods Unchained کسب کند. اولین مورد از طریق به دست آوردن بسته های کارت جدید (Card Packs) از مسابقه Ranked است که در نهایت با باز شدن Forge می توانند در بازار فروخته شوند. مورد دوم از طریق یک کمپین جدید به نام Blessing of the GODS است که در آن بازیکنان حق دارند هر هفته جوایز خود را در قالب توکن GODS دریافت کنند. این توکن در مارکت های مختلف قابل خرید و فروش میباشد.

 

جوایز مربوط به بسته های کارت

بازیکنان می توانند با برنده شدن در Ranked بسته های کارتی دریافت کنند. جوایزی که دریافت می کنید بر سه اساس میباشند:

 1. تعداد پیروزی هایی که در 25 بازی اول هر رویداد دارید.
 2. رتبه شما قبل از شروع هر رویداد رتبه Rank.
 3. این که آیا حساب شما به یک کیف پول متصل است یا خیر.

شما باید قبل از پایان شمارش معکوس مسابقه را تمام کنید تا برنده اعلام شوید! از این رو جدول جوایز در زیر برای شما تهیه گردیده.

در حالی که هنوز امکان فروش کارت‌های شما در بازار وجود ندارد، این وضعیت باید در پایان سال 2021 یا اوایل سال 2022 زمانی که Forge عرضه می‌شود تغییر کند. Forge قابلیتی است که در آن بازیکنان می‌توانند کارت‌هایی را که به دست آورده‌اند در NFT‌های واقعی که می‌توان در بازار Immutable X معامله کرد، خرید و فروش کنند. هزینه کارمزد آن بر اساس توکن GODS و یک ارز درون بازی به نام Flux پرداخت می شود.

 

شروط لازم برای دریافت توکن GODS در کمپین Blessing of the GODS

این کمپین از 2 نوامبر 2021 به مدت 8 هفته ادامه خواهد داشت. شرط لازم برای دریافت توکن GODS، انجام چالش های زیر میباشد:

 • بیشتر از 20 بازی رنک انجام دهید؛
 • بیش از 7 بار برنده رنک شوید؛
 • چهار دور از هر بازی Ranked را پشت سر بگذارید؛
 • تا پایان کمپین برای واجد شرایط بودن، حداقل رتبه 4 (Purified Iron) را در بازی Gods Unchained کسب کنید؛
 •  حداقل با 17 حریف منحصر به فرد بازی کنید؛
 • امتیازها بر اساس Rank و میزان برد شما محاسبه می شوند که مقدار درصد جوایز شما را تعیین میکند.

بر اساس تعداد بازیکنان فعلی (حدود 10000+ بازیکن)، احتمالاً اگر چالش را کامل کنید، به طور میانگین می‌توانید حدود 5 تا 11 GODS در هفته بدست آورید.

اگرچه بازیکنان در حال حاضر قادر به مینت(mint) کردن کارت های بازی برای خرید و فروش نیستند، اما می توانند با انجام مسابقات Ranked، توکن Flux جمع آوری کنند و صبورانه منتظر بمانند تا Forge دوباره باز شود. توکن GODS همچنین به طور رسمی راه اندازی شده است که به بازیکنان راهی برای کسب پاداش از بازی و برنده شدن در بازی می دهد.

 

جمع بندی

Gods Unchained یک بازی کامپیوتری با طراحی بسیار خوبی به شمار میرود. هنگامی که شروع به بازی کردن میکنید مجذوب بازی خواهید شد. اگر بازی هایی مانند Hearthstone و Magic The Gathering برای شما لذت بخش به نظر میرسد، این بازی گزینه بسیار خوبی برای گذراندن اوقات و کسب در آمد شما میباشد. از آنجایی که مکانیزم و گیم پلی بازی Gods Unchained تقریباً مشابه این بازی ها است. بازیکنان با سابقه در این سبک از بازی ها(بازی های کارتی) کسب در آمد خوبی میتوانند داشته باشند. منتظر اطلاعات یشتر در ارتباط با بازی Gods Unchained از سوی متاگردی باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *