مارکت Fractal در سرمایه گذاری اولیه خود 35 میلیون دلار جمع آوری کرد

مارکت Fractal در سرمایه گذاری اولیه خود 35 میلیون دلار جمع آوری کرد

Justin Kan یکی از بنیانگذاران Twitch، لانچ پد و مارکت NFT جدیدی به نام Fractal ایجاد کرده است که به کاربران امکان خرید، فروش و ترید NFTها را می دهد. پروژه Fractal در دور اولیه سرمایه گذاری خود با مشارکت شرکت های بلاکچین معروف مانند Solana Labs و Animoca Brands رقم 35 میلیون دلار جمع آوری کرده است. این دور سرمایه گذاری دو ماه پس از راه اندازی Fractal در 30 دسامبر 2021 انجام شد.

این دور تامین مالی توسط Paradigm و Multicoin Capital هدایت شد که در کنار آن شرکت های دیگری همچون Andreessen Horowitz, Solana Labs, Animoca Brands, Coinbase Ventures, Play Ventures, Position Ventures, Crossover, Shrug Capital و خیلی های دیگر حضور داشتند. Fractal موفق شد مبلغ 35 میلیون دلار را از بهترین سرمایه گذاران جمع آوری کند.

Matt Huang از شرکت Paradigm قرار است در روزهای آینده به هیئت مدیره شرکت Fractal بپیوندد. تیم Fractal تصمیم به استخدام مهندسان بیشتری گرفته و از توسعه دهندگان بازی برای رشد مارکت خود دعوت به عمل می آورد.

Mable Jiang یکی از شرکای Multicoin Capital می گوید: تیم Fractal از بازی هایی پشتیبانی می کند که واقعا اقتصادی باز و غیرمتمرکز داشته باشند. ما معتقدیم همانطور که بازی های رایگان یک دهه پیش مدل جدید از کسب و کار را ایجاد کردند، بازی های بلاکچینی نیز می توانند مدل بازی های آینده را تغییر دهند.

مارکت Fractal

 

مارکت Fractal چیست؟

Fractal یک مارکت باز NFT بر روی شبکه Solana است که در آن می توان به خرید، فروش، ترید و کشف NFTهای جدید پرداخت. این مارکت اکوسیستمی ایجاد می کند تا شرکت های بازی سازی بتوانند NFTها و دارایی های درون بازی خود را برای فروش در اختیار کاربران قرار دهند. این مارکت خود را به عنوان اولین و اصلی ترین بازار NFTهای بازی های Solana معرفی می کند.

هدف اصلی این مارکت ایجاد یک بازار مخصوص NFTهای بازی است که دارای شفافیت و امنیت بالایی روی بلاکچین باشد. هدف دیگر آن ها کاهش وابستگی به مارکت های فعلی و پیاده سازی اکوسیستم خود است.

ویژگی های کلیدی مارکت فرکتال

ویژگی های کلیدی مارکت Fractal

  • این مارکت با استدیوهای بازی که مستقیما NFTهای خود را بر روی این پلتفرم قرار دهند شراکت کلیدی می کند. این NFTها شامل کاراکترهای درون بازی، سلاح ها، زمین ها و دیگر دارایی ها می باشد. شراکت با اینگونه ناشران معتبر به این مارکت رونق خوبی می دهد. کاربران این امکان را دارند تا با تیم توسعه دهنده بصورت مستقیم ارتباط برقرار کنند و NFT بدست آورند.
  • Fractal بر خلاف دیگر مارکت ها صرفا بر روی NFTهای بازی متمرکز است زیرا تیم آن باور دارد فناوری بلاکچین نقش اساسی در آینده بازی ها خواهد داشت. Justin Kan معتقد است در آینده مارکت هایی مخصوص بازی ها و نرم افزارها وجود خواهد داشت.
  • این مارکت به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که NFTهای خود را قبل از راه اندازی بازی پخش کنند و به بازیکنانی که در گیم پلی اولیه شرکت می کنند پاداش دهند.
  • این مارکت تضمین می کند که تمام پروژه ها برای از بین بردن فروش جعلی و کلاهبرداری از یک فرآیند تایید عبور می کنند.

 

فرق بین Fractal و OpenSea چیست؟

OpenSea بزرگترین مارکت NFT جهان است با این حال هیچگونه محدودیتی برای NFTهای ارائه شده در آن وجود ندارد. از طرف دیگر Fractal بیشتر بر توزیع NFTهای بازی در شبکه Solana تمرکز دارد.

OpenSea در آپدیت آخر خود از پشتیبانی از شبکه Solana خبر داد که می تواند مقداری از حجم بازار ثانویه Fractal را کاهش دهد. با این حال ویژگی لانچ پد Fractal یک مزیت عالی برای این مارکت است. تمامی پروژه های موجود توسط تیم Fractal بررسی می شوند که آن را به منبعی عالی برای یافتن پروژه های جدی و آینده دار در شبکه Solana بدل می کند.

Fractal همچنین می خواهد تورنومنت های مختلفی برای بازی ها برگزار کند. در حال حاضر یک چالش در FPS ev.io در حال برگزار شدن است که در آن بازیکنان باید حداقل 10 دقیقه در یک نقشه سفارشی این رویداد زنده بمانند.

 

چگونه از مارکت Fractal برای خرید NFT اقدام کنیم؟

چگونه از مارکت Fractal برای خرید NFT اقدام کنیم؟

  • به سایت اصلی Fractal بروید NFT مورد نظر خود را پیدا کنید.
  • کیف پول خود را از بالا سمت راست توسط لیست کشویی کیف پول ها متصل کنید. در حال حاضر بهترین کیف پول برای شبکه Solana کیف پول Phantom است.
  • برای خرید NFT مورد نظر خود بر روی دکمه Buy Now کلیک کنید. قیمت NFT بصورت SOL برای شما نمایش داده خواهد شد.

 

چگونه در لانچ پد NFTهای Fractal شرکت کنیم؟

NFTهای Fractal

همه می دانیم بهترین فرصت برای شرکت در یک پروژه در مراحل اولیه آن است. لانچ پد Fractal رویدادهای مینت مختلفی را برای پروژه هایی که با آنها همکاری می کنند ارائه می دهد. دارندگان NFTهای Fractal برای قرار گرفتن در لیست سفید مینت در اولویت هستند. سطوح مختلفی از NFTهای Fractal با ویژگی های مختلف وجود دارد که هرکدام مزایای مختلفی را ارائه می دهند.

می توانید این NFTها را در مارکت Fractal بررسی کنید و ویژگی های هرکدام را بررسی کرده و اطلاعات بیشتری از آن ها بدست آورید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *