استیک توکن های GENE در بازی Genopets راه اندازی شد

استیک توکن های GENE در بازی Genopets راه اندازی شد

بازی های Move to Earn در چند ماه اخیر بسیار پر طرفدار شده اند. در حالی که بازی Genopets همچنان در ورژن بتای خصوصی خود قرار دارد، تیم بازی تصمیم به انتشار بخش های دیگر از دنیای این بازی کرده است. همانطور که می دانید در ماه گذشته تیم بازی مینت Habitatهای این بازی را آغاز کرد، اکنون یکی دیگر از بخش های این بازی به نام GENE Staking در دسترس بازیکنان قرار گرفته است. صاحبان توکن های GENE می توانند توکن های خود را در این سیستم استیکینگ قفل کنند و پاداش هایی در قبال آن دریافت کنند.

 

Genesis Genopets که 2 ماه قبل با قیمت 10 SOL گران به نظر می رسید اکنون به قیمت 47 SOL رسیده است. Habitatها و کریستال های مورد نیاز برای مینت آن ها نیز به همین نسبت گران شده اند. در حال حاضر ورژن بتای خصوصی این بازی برای صاحبان Genopet در دسترس است. اما با وجود سیستم استیکینگ جدید، بازیکنان می توانند بدون داشتن NFTهای بازی از آن کسب درآمد کنند. برای این کار بازیکنان نیاز به چند توکن GENE و مقداری توکن SOL برای کارمزد تراکنش ها دارند.

 

GENE Staking چیست؟

GENE Staking چیست؟

صاحبان توکن های GENE می توانند مقدار توکن و مدت زمانی(بین 1 ماه تا 2 سال) که می خواهند توکن خود را استیک کنند مشخص کنند. استیک کنندگان نسبت به مقدار توکن قفل شده ضرب در مقدار زمان باقی مانده از استیک “حق رای” بدست می آورند.  این حق رای(Voting Weight) برای آرای حکومتی و برنامه ریزی ایردرآپ توکن KI استفاده می شود.

پاداش های پایه این سیستم توکن های GENE هستند که به مدت 1 سال قفل خواهند بود. اما استیک کنندگان می توانند پاداش های GENE خود را به sGENE تبدیل کرده و درون بازی استفاده کنند. به این صورت بازیکنان تشویق به استیک و قفل کردن توکن های خود می شوند و همچنین می توانند از پاداش های استیک خود نیز بهره ببرند. البته از آنجایی که KI قرار است توکن اصلی درون بازی باشد هنوز مشخص نیست sGENE چه کاربردی در بازی خواهد داشت.

علاوه بر توکن ها، استیک کنندگان GENE امتیازات و مزایای دیگری نیز دریافت می کنند. ایردرآپ اولیه توکن های KI که نقشی اساسی در بازی Genopets دارند برای استیک کنندگان صورت می گیرد. همچنین ممکن است در آینده ایردرآپ های خاصی از NFTها یا توکن ها نیز برای آن ها صورت گیرد. استیک کنندگان به ورژن بتای بازی که هم اکنون در حال اجرا است دسترسی پیدا خواهند کرد. برای فروش های آینده در لیست سفید قرار می گیرند و به ویژگی های جدید بازی دسترسی زود هنگام خواهند داشت.

اما مهمترین کارکرد توکن GENE حکمرانی است. بازیکنان حاکم در مورد انتشار توکن های آینده، مکانیزم بازی و دیگر تصمیم ها حق رای پیدا می کنند.

 

بازی Genopets چیست؟

زیستگاه های Genopetها در Genesis

Genopets یک بازی رایگان برای کسب درآمد بر روی شبکه بلاکچین Solana است. Genopets از داده های ردیابی شده توسط گوشی هوشمند یا پوشیدنی های تناسب اندام برای ارتقا سطح NFTهای خود استفاده می کند. سپس بازیکنان می توانند حیوان خانگی خود را احضار کرده و در Genoverse به جستجوی سرزمین های مخفی بروند، گنجینه هایی را پیدا کنند، آیتم هایی را بسازند و با دیگر بازیکنان به مبارزه بپردازند. بازیکنان می توانند با گشت و گذار NFT خود را ارتقا دهند و آن ها را در مارکت بفروشند.

اقتصاد بازی Genopets از چهار عنصر تشکیل شده است:

  • توکن GENE: توکن حاکمیتی و استیکینگ Genopets است که در دو بلاکچین Solana و Binance وجود دارد
  • توکن KI: توکن پاداش بازی است
  • XP: حالتی از داده ها که از طریق فعالیت افزایش میابد
  • کریستال ها: NFTهای ساخته شده از GENE و KI که به تسریع تکامل Genopetها کمک می کند

زیستگاه ها(Genopets Habitat) NFTهایی هستند که بازیکنان می توانند در بازی تولید کرده یا از مارکت خریداری کنند. این NFTها بهترین روش کسب درآمد از این بازی هستند. هر زیستگاه یک Genopet در خود نگهداری می کند و در حالی که تجربه Genopet را افزایش می دهد کریستال و توکن KI نیز تولید می کند. بازیکنان باید به زیستگاه خود رسیدگی کنند تا تولیدات آن متوقف نشود.

بازیکنان می توانند از افزایش سطح Genopetها و فروش آن ها کسب درآمد کنند. همچنین می توانند کریستال و توکن KI تولید شده را بفروشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *