Genopets با همکاری Magic Eden مارکت SFT راه اندازی کرد

Genopets با همکاری Magic Eden مارکت SFT راه اندازی کرد

تیم بازی Genopets از مشارکت خود با Magic Eden خبر داد و نوع جدیدی از دارایی ها با نام Semi-Fungible Tokens یا SFT را به مارکت خود اضافه کرده است. SFTها به NFTها این امکان را می دهند که برای سهولت در معاملات روی هم انباشته شوند که به نوبه خود پیشرفت جالبی در دنیای NFTها است و می توان از آن در اکوسیستم بازی های بلاکچین بصورت گسترده استفاده نمود. با متاگردی همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

 

منابع موجود در بازی های بلاکچین معمولا در بازی نگهداری می شوند یا به شکل توکن هستند و گاهی این موضوع از لحاظ گیم پلی منطقی به نظر نمی رسد. بنابراین به جای عدم قرار گیری منابع بازی در زنجیره بلاکچین یا پیاده سازری یک توکن برای آن ها تیم Genopets تصمیم به راه اندازی SFTها کرده است. بطور خلاصه SFTها، NFTهای قابل انباشته شدن هستند. آن ها هنوز هم آیتم هایی جداگانه هستند اما از آنجا که منحصر به فرد نیستند داده های متای(Meta Data) آن ها اجازه انباشته شدن روی هم را می دهد. این موضوع باعث می شود هزینه های مینت یا خرید چندین آیتم شبیه به هم کاهش یابد.

اولین SFTها برای بازی Genopets، دانه های Terraform و کریستال های تصفیه شده Genotype هستند. این آیتم ها به عنوان منابع اصلی برای ایجاد و ارتقای زیستگاه ها و Genopetها استفاده می شوند و خرید و فروش بسیاری دارند. بازیکنانی که NFTهای این آیتم ها را دارند می توانند از این لینک اقدام به تبدیل آن ها به SFT کنند. این SFTها هم اکنون بر روی مارکت Magic Eden موجود هستند. رابط کاربری بسیار ساده طراحی شده و می توان خریدی انبوه تنها با یک تراکنش داشت.

SFTهای کریستال های تصفیه شده

SFTها افزودنی های جالبی به فضای بازی های بلاکچین هستند. با اینکه از دید یک کاربر عادی ممکن است تغییر مهمی به نظر نرسند اما SFTها به توسعه دهندگان بازی این امکان را می دهند که منابع بازی را به صورت NFT و با امکانات توکن ها روی بلاکچین قرار دهند. انتظار می رود این استاندارد بر روی بلاکچین های دیگر هم اعمال شود.

 

بازی Genopets چیست؟

بازی Genopets چیست؟

Genopets یک بازی رایگان Move to Earn است که بر روی بلاکچین Solana قرار دارد. بازی Genopets از داده های ردیابی شده توسط تلفن همراه یا پوشیدنی های تناسب اندام برای ارتقا سطح NFTهای Genopet استفاده می کند. بازیکنان در این بازی حیوان خانگی(Genopet) خود را احضار می کنند و در Genoverse شروع به جستجوی سرزمین های مخفی، غارت کردن، ساخت آیتم ها و مبارزه با دیگر بازیکنان می کنند. بازی Genopets دارای دو توکن GENE و KI است.

در این بازی Move to Earn بازیکنان با راه رفتن XP دریافت می کنند. آن ها می توانند XP بدست آمده را از طریق Habitatها(زیستگاه ها) به توکن KI تبدیل کنند و از توکن KI برای ساخت Crystalها و ارتقای Genopet خود استفاده کنند.

بازیکنان می توانند از طریق فروش توکن های KI، ساخت و فروش Crystalها و یا اجاره دادن Habitatها کسب درآمد کنند. Habitatها NFTهای اصلی بازی هستند و برای کسب درآمد از بازی الزامی هستند. هر زیستگاه یک Genopet را در خود جای می دهد و بصورت Passive توکن KI و Crystal تولید می کنند و در عین حال Genopet را نیز ارتقا می دهد. تمام ساخت و سازها(Crafting) درون زیستگاه ها صورت می گیرند. بازیکنان باید زیستگاه خود را بهینه نگه دارند تا ساخت و ساز و تولیدات آن ادامه پیدا کند.

توکن GENE بر روی دو بلاکچین Solana و Binance وجود دارد. بازی Genopets هم اکنون در ورژن بتای خصوصی قرار دارد و بطور منظم بازیکنان جدید به بازی خود اضافه می کند. آن ها مدتی پیش برنامه استیکینگ(Staking) برای توکن GENE راه اندازی و ایردرآپ و فروش توکن های KI را برگزار کردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *