آینده بازی NFT Worlds بدون Minecraft چگونه خواهد بود؟

آینده بازی NFT Worlds بدون Minecraft چگونه خواهد بود؟

دنیای بازی های بلاکچین با خبر اخیر مبنی بر اینکه Mojang Studios صاحب بازی Minecraft ادغام و انضمام بلاکچین و NFTها را به بازی خود ممنوع کرد، دچار تشنج شد. بیشترین ضربه به پروژه NFT Worlds وارد شد که بر روی این بازی ساخته شده است. NFT Worlds یک بازی درآمدزای رایگان است و در چند ماه اخیر به نامی بزرگ در صنعت بازی های بلاکچین و جهان های مجازی تبدیل شده است. با انتشار اعلامیه اخیر Mojang Studios تیم توسعه دهنده این بازی تصمیم به تغییر جهت گرفته و به فکر ساخت یک موتور بازی کاملا جدید است.

 

در 9 ماه اخیر NFT Worlds نام و محبوبیت بسیاری میان طرفداران بازی های بلاکچینی و دنیاهای مجازی کسب کرده است. توسعه سریع و تخصص فنی تیم آن ها چشمگیر بوده است. اما قطار سریع السیر آن ها با انتشار اعلامیه ای از سمت Mojang Studios از ریل خارج شد. توسعه بازی NFT Worlds و بسیاری از پروژه هایی که در حال توسعه بر روی آن بودند متوقف شدند.

اگرچه این بازی کاملا رایگان بود اما خدمات و بازی آن ها ممنوع شد. پس از تماس با مایکروسافت مشخص شد که این ممنوعیت 100 درصدی است و احتمال برداشته شدن آن نزدیک به صفر است. از این رو تیم NFT Worlds تصمیم گرفت مسیر خود را تغییر دهد.

 

آینده NFT Worlds

برنامه تیم ساخت یک بازی به سبک Minecraft است. شایعات حاکی از آن است که آن ها از زبان برنامه نویسی RUST برای این موضوع استفاده می کنند.

تیم بازی بارها اعلام کرده است که ابزارها و خدمات آن ها بطور انعطاف پذیری ساخته شده اند و آن ها می توانند به سرعت همه چیز را به یک پلتفرم جدید منتقل کنند. با این حال و با وجود دانش فنی قوی این تیم، ساخت یک موتور بازی از پایه کاری سخت به نظر می رسد. اما می توان حدس زد اگر آن ها این کار را انجام دهند بازی آن ها کاملا با وب 3 یکپارچه خواهد بود.

 

NFTهای NFT Worlds و توکن WRLD

برای افرادی که مایلند تا تغییر موتور بازی منتظر بمانند و صاحب NFTهای Worlds یا NFTهای Avatar هستند، تیم NFT Worlds قصد دارد جبران یا جایگزینی فراهم کند.

پس از ریزش قیمت NFTهای Worlds به کف قیمتی 0.75 ETH، اکنون قیمت این NFTها به حدود 1.6-1.7 ETH بازگشته است. قیمت Genesis Avatarهای این بازی نیز پس از فروش از روی ترس بازیکنان کمی بهبود یافته است. توکن بومی بازی WRLD نیز با وجود 50 درصد ریزش رو به بهبود است.

صاحبان NFTهای World همچنان می توانند دنیاهای خود را توسعه دهند. آن ها فقط نمی توانند از رمزارزها یا NFTها درون دنیاهای خود استفاده کنند. تیم NFT Worlds قول سازگاری با پلتفرم جدید خود را داده و به صاحبان NFTهای World اجازه می دهد آثار خود را با کمترین دردسر به پلتفرم جدید منتقل کنند. همچنین قول داده اند که دسترسی به دنیای NFT Worlds همچنان 100 درصد رایگان خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *