استیک توکن IMX بر روی شبکه Immutable X راه اندازی شد

استیک توکن IMX بر روی شبکه Immutable X راه اندازی شد

اخیرا ایردرآپ توکن های IMX برای تریدرهای فعال این پلتفرم انجام شد. اکنون تیم پلتفرم Immutable X تصمیم گرفته برنامه استیکینگ را برای توکن خود ایجاد کند. این برنامه برای افرادی که در مارکت این شبکه ترید انجام می دهند و توکن های IMX را در شبکه Immutable X نگهداری می کنند پاداش هایی در نظر گرفته است. اولین دوره استیک 8 جولای بسته خواهد شد. با متاگردی همراه باشید تا به بررسی و معرفی این برنامه استیکینگ بپردازیم.

 

شبکه Immutable X که در ابتدا با بازی Gods Unchained به شهرت رسید اکنون به یکی از قویترین شبکه ها برای مارکت های NFT و لایه دوم تبدیل شده است. توکن IMX که سال پیش معرفی شد به عنوان یک گزینه پرداخت در مارکت این شبکه استفاده می شود. همچنین تیم این شبکه کارمزدها را برای تراکنش های توکن IMX فعال کردند. تیم تصمیم گرفت بخشی از کارمزدهای بدست آمده را برای ایجاد استخر پاداش برنامه استیک خود در نظر بگیرد.

 

استیک توکن IMX

کسانی که توکن های IMX خود را بر روی پلتفرم Immutable X نگهداری می کنند فعلا بطور خودکار شامل برنامه استیک این پلتفرم می شوند. در آینده داشبورد رسمی تری وجود خواهد داشت اما در حال حاضر تنها کاری که باید انجام دهند این است که حداقل 10 توکن IMX در کیف پول Immutable X نگهداری کنند و حداقل در ماه جولای یک معامله در مارکت Immutable X انجام دهند. مدت زمان استیک اخیرا تمدید شده و صاحبان توکن های IMX تا 8 جولای ساعت 00:00 به وقت UTC فرصت دارند تا دارایی خود را به این پلتفرم منتقل کنند و جزئی از این برنامه استیک باشند.

پاداش ها بر اساس حداقل دارایی توکن در طول دوره استیکینگ توزیع می شود. برای شرکت در این دوره استیک افراد تنها نیاز به یک ترید دارند و مهم نیست کدام NFT را ترید کنند. خرید یا فروش تفاوتی ندارد. اگر تا به حال در شبکه Immutable X فعال نبوده اید می توانید برخی از کارت های بازی Gods Unchained را به قیمت بسیار ارزانی(در حدود چند سنت) خریداری کنید.

کارت های بازی Gods Unchained

اولین دوره استیکینگ تا پایان جولای ادامه دارد. شما می توانید واجد شرایط بودن خود را از این لینک بررسی کنید. برای اینکار از ویژگی جستجوی بالای صفحه استفاده کرده و 4 کاراکتر آخر آدرس کیف پول ETH متصل خود را جستجو کنید.

پاداش های برنامه استیکینگ از کارمزدهای جمع آوری شده از مارکت تامین می شوند. 20 درصد از کارمزدهای تراکنش های مارکت به استخر پاداش برنامه استیک تعلق می گیرد. از آنجایی که جمع آوری کارمزدها برای استخر پاداش استیک از اول ژوئن آغاز شده است، اولین دوره شامل 20 درصد از تمام کارمزدهای جمع شده از 2 ژوئن می باشد.

 

Immutable X چیست؟

Immutable X چیست؟

Immutable X یک راه حل مقیاس پذیر لایه دوم اتریوم برای NFTها است. هنگامی که تیم Gods Unchained متوجه شدند که کارمزدهای بالای شبکه Ethereum مانع از ترید کارت های این بازی خواهد شد Immutable X به عنوان شاخه ای از این بازی توسعه داده شد. در طی سال گذشته Immutable X توانسته مجموعه ای از پروژه ها را به پلتفرم خود جذب کند. برخی از این نام های برجسته عبارتند از: Guild of Guardians, Illuvium و Ember Sword. اما این پلتفرم فقط برای NFTهای بازی نیست و میزبان ده ها پروژه NFT دیگر نیز است.

این پلتفرم در سال 2021 راه اندازی شد و توکن خود را در اواخر همان سال راه اندازی کرد. هنگام ترید در IMX هیچ کارمزد گازی وجود ندارد. با این حال کارمزد پروتکل به اندازه 1% (که در ماه جولای به 2% افزایش یافته) برای هر ترید وجود دارد و گاهی کارمزد مارکت نیز وجود دارد. اگرچه این پلتفرم قابلیت نگهداری چندین توکن مانند ETH, IMX, GODS و GOG را دارد اما اکثر فروش ها با ETH هستند. همچنین برای واریز یا برداشت وجوه به حساب IMX باید کارمزد گاز اتریوم پرداخت شود.

شبکه Immutable X به سرعت در حال رشد است. بازی Illuvium به تازگی NFTهای Land خود را مستقیما بر روی این پلتفرم قرار داده است. بازی Ember Sword نیز صاحبان زمین خود را به مهاجرت به این پلتفرم تشویق می کند. با همکاری اخیر این پلتفرم با Gamestop می توان آینده این پلتفرم را روشن دید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *