معرفی MeetsMeta، متاورس اجتماعی ساخته شده بر روی NFT Worlds

معرفی MeetsMeta، متاورس اجتماعی ساخته شده بر روی NFT Worlds

MeetsMeta نسل بعدی متاورس است که بر روی NFT Worlds ساخته شده است. دسترسی به این متاورس از طریق پاسپورت های خاصی ممکن است و بازیکنان می توانند به بازی های درآمدزا، کالاهای دیجیتال، کلکسیون ها و املاک دسترسی داشته باشند. متاورس MeetsMeta هم اکنون 5 NFT Worlds را در اختیار دارد که نماینده سرورهای Minecraft هستند و قصد دارد 50 مورد دیگر نیز در ماه های آینده خریداری کند. بازیکنان برای بازی در NFT Worlds که شامل MeetsMeta نیز می شود نیاز به Minecraft Javascript License دارند اما خود سرور بصورت رایگان در دسترس است. با متاگردی همراه باشید تا به بررسی این متاورس بپردازیم.

 

گیم پلی MeetsMeta

از آنجایی که سرورهای این متاورس بر روی NFT World ساخته شده اند، گیم پلی آن نیز مانند Minecraft است. بازیکنان در یک نمونه کاربردی از Minecraft قرار دارند و می توانند تمامی ویژگی های بازی را تجربه کنند.

توسعه دهندگان، محله ها و پارک های تفریحی منحصر به فردی طراحی کرده اند تا بازیکنان را سرگرم کنند از جمله 12 بازی درآمدزا مانند: spleef, TNT run, parkour, kart racing و یک کلون از بازی محبوب CS:GO.

تمامی بازی های درون سرور بطور مداوم اجرا می شوند و بازیکنان می توانند با شرکت و برنده شدن در آن ها توکن WRLD کسب کنند. برخی از بازی ها تنها به نفرات برتر پاداش می دهند و برخی به روشی دقیقتر پاداش ها را توزیع می کنند به عنوان مثال در بازی CS:GO بازیکنان نسبت به تعداد کشته های(Kills) خود پاداش می گیرند. بازیکنان برتر MeetsMeta بصورت میانگین روزانه 150 تا 200 توکن WRLD دریافت می کنند.

گیم پلی این بازی با بازی های بیشتری که بصورت هفتگی به آن اضافه می شوند و اکوسیستم فعال سازندگانی که سازه های جدید در این جهان خلق می کنند، جذاب تر می شود.

 

دارایی ها و توکنامیک MeetsMeta

متاورس MeetsMeta در حال حاضر توکن اختصاصی خود را ندارد و از توکن شریک خود NFT Worlds یعنی WRLD استفاده می کند. توکن WRLD در ریزش اخیر بازار مقاومت خوبی از خود نشان داد و هم اکنون نیز نمودار آن روندی صعودی دارد. این توکن توسط سازندگان تامین شده و به عنوان مشوق بین بازیکنان توزیع می شود.

در آینده عرضه توکن WRLD با استیک در NFT Worlds صورت می گیرد به همین دلیل است که MeetsMeta قصد دارد 50 NFT Worlds دیگر خریداری کند.

NFTهای Passports متاورس MeetMeta

دارایی های MeetsMeta شامل 4,888 عدد NFTهای Passports هستند که به دسته های زیر تقسیم می شوند:

  • پاسپورت های Basic: با عرضه 1,955، دسترسی به سرور و ایردرآپ آواتار سفارشی
  • پاسپورت های Normal: با عرضه 1,222، دسترسی به سرور و یک ماشین
  • پاسپورت های Rare: با عرضه 977، دسترسی به سرور، یک ماشین و یک آپارتمان
  • پاسپورت های Epic: با عرضه 488، دسترسی به سرور، یک جت شخصی، یک آپارتمان اختصاصی و قرار گرفتن در لیست سفید برای پروژه بعدی
  • پاسپورت های Exclusive: با عرضه 246، دسترسی به سرور، یک جت شخصی، یک ویلای شخصی و ایردرآپ پروژه بعدی

Passports به بازیکنان اولویت دسترسی به سرور را می دهد یعنی اگر سرور پر باشد بازیکنان رایگان بیرون انداخته شده تا بازیکنان دارای پاسپورت بتوانند وارد شوند. همچنین امتیازات ویژه ای برای صاحبان پاسپورت در این متاورس در نظر گرفته شده است. بزرگترین امتیاز هم اکنون توانایی کسب پاداش 3 برابری در بازی های درآمدزا است.

دارایی ها و توکنامیک MeetsMeta

کیف پول هایی که در لیست سفید قرار دارند می توانند Passportsها را با قیمت 0.111 ETH خریداری کنند. برای قرار گرفتن در لیست سفید بازیکنان باید در سرور Discord بازی فعال باشند.

این NFTها در آینده گران تر خواهند شد اما تیم بازی از همین ابتدا برنامه کمک مالی مانند Aavegotchi را در نظر گرفته است. صاحبان NFTها می توانند پاسپورت خود را از طریق پلتفرم تحلیلی داخل بازی به کاربران دیگر اجاره دهند. آمار بازیکنانی که برای اجاره پاسپورت اقدام می کنند برای صاحبان NFT نمایش داده شده و می توانند وام خود را بصورت بهینه قرار دهند. برای مثال می توانند پاسپورت خود را به فردی که روزی 10 ساعت CS:GO بازی می کند و نرخ Kill خوبی دارد اجاره دهند.

متاورس MeetsMeta در آینده دارایی های NFT بسیاری به بازی خود اضافه خواهد کرد. از این دارایی ها می توان به ماشین ها(که نیاز به سوخت دارند)، ویلاها(که برای سفارشی سازیشان نیاز به توکن WRLD است)، شهرها، حیوانات خانگی و … اشاره کرد. اقتصاد این متاورس همانند یک کشور واقعی اداره خواهد شد. NFTهای آینده آن ها احتمالا بر روی زنجیره جانبی شبکه Polygon خواهد بود.

 

رویداد Pre-Scholarship

رویداد Pre-Scholarship

تیم MeetsMeta در حال برگزاری یک رویداد Pre-Scholarship است که در آن مجموعا 1,000,000 توکن WRLD توزیع خواهد شد. بازیکنان می توانند برای تست این پلتفرم دارایی های خود را به تازه واردان اجاره دهند و تازه واردان نیز از می توانند از درآمد 3 برابری و دسترسی نامحدود لذت ببرند.

این رویداد از 7 روز گذشته آغاز شده است و روزی 12 ساعت برگزار می شود و تا 7 روز دیگر ادامه دارد.

  • 5 نفر برتر – 1,000 توکن WRLD در روز
  • 10 نفر برتر – 750 توکن WRLD در روز
  • 25 نفر برتر – 300 توکن WRLD در روز
  • 50 نفر برتر – 100 توکن WRLD در روز

 

نقشه راه MeetsMeta

نقشه راه MeetsMeta

MeetsMeta با سرعتی خیره کننده حرکت می کند و اهداف خود را در نقشه راه تکمیل می کند. در ماه های آینده آن ها قصد دارند اپلیکیشن iOS Meets را منتشر کنند و به توسعه متاورس خود ادامه دهند.

به طور خلاصه آن ها اتومبیل های دیجیتال، یک منطقه مسکونی برای مینت ویلاهای بازیکنان(در صورت داشتن پاسپورت Exclusive) و NFTهای پوشیدنی مانند کلاه یا لباس را به جهان خود اضافه خواهند کرد و قرار است با افراد مشهوری نیز همکاری داشته باشند.

 

نتیجه گیری نهایی

MeetsMeta پروژه ای جالب است که بر روی NFT Worlds ساخته شده است. این متاورس پروژه ای جاه طلبانه است و با وجود جامعه فعال خود آینده ای روشن در پیش دارد.

با وجود رویدادهایی که در تمام طول روز برگزار می شوند و بازی هایی مانند pit games و lava runs، سیستم داخلی اجاره پاسپورت که سود آن 50-50 بین صاحب NFT و اجاره کننده تقسیم می شود MeetsMeta در حال ساخت بزرگترین و پایدارترین NFT Worlds است.

علاقه مندان به بازی Minecraft یا کسانی که از قبل License دارند می توانند به این متاورس ورود و آن را تست کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *