ورژن Mainnet بازی Mines of Dalarnia و رویداد Mining آن راه اندازی شد

ورژن Mainnet بازی Mines of Dalarnia و رویداد Mining آن راه اندازی شد

بازی Mines of Dalarnia رسما ورژن Mainnet خود را با همکاری Binance و Chromia در شبکه BNB راه اندازی کرد. پس از یک دوره تست گسترده و سه رویداد فروش زمین موفق(قطعات خاص با قیمت بالای 1 میلیون دلار فروخته شدند) بازی خود را طبق برنامه در 26 آپریل در شبکه اصلی منتشر کرد. پس از گذشت چند هفته تیم بازی نظر خود را در مورد نسخه منتشر شده و آنچه در آینده برای این بازی اتفاق خواهد افتاد به اشتراک گذاشته است. با متاگردی همراه باشید تا به بررسی و معرفی این بازی بپردازیم.

 

بازی Mines of Dalarnia و ریزش بازار رمزارزها

تمامی dAppها و رمزارزها تحت تاثیر سقوط اخیر بازار قرار گرفته اند. این بازی نیز تفاوتی با بقیه ندارد و توکن آن یعنی DAR حدود نصف ارزش خود را از دست داده و به 0.4 دلار در زمان نوشتن این پست رسیده است. NFTهای مرتبط با بازی نیز از این ریزش در امان نبودند در نتیجه کاربران درآمد کمتری دارند و مبادله دارایی ها نیز سخت تر شده است.

توسعه دهندگان بازی اذعان کرده اند که اقتصاد بازی در حال حاضر ثبات خاصی ندارد و آن ها در تلاش هستند آن را در دراز مدت پایدار کنند.

 

چالش بات ها

اگر از سقوط بازار و اقتصاد بازی صرف نظر کنیم، انتشار بازی موفقیتی عظیم برای تیم Mines of Dalarnia و جامعه آن ها بود البته پس از شروع قوی، به دلیل کندی تراکنش های BNB برخی کاربران برای دریافت زمین های خود به مشکل خوردند.

در هفته اول انتشار، بازی بیش از 8,000 بازیکن فعال داشت که بیش از 310,000 ماین انجام دادند. تیم بازی مجبور به راه اندازی سیستم تعمیر و نگهداری خاصی برای جوابگویی تقاضا شد. با این حال نتایج عالی بدون مشکل نخواهند بود. تیم پس از دریافت چندین شکایت از طرف بازیکنان علت احتمالی چنین سوء استفاده هایی را بررسی کرد. تیم Mines of Dalarnia اعلام کرده شواهد بسیاری دارد که بات ها سود بسیاری از این بازی برده اند.

بازی هیچ نقصی در قراردادهای هوشمند خود ندارد و قابل اطمینان بودن آن پس از لیست شدن در صرافی KuCoin و Binance ثابت شده است.

به گفته تیم بازی تا زمانی که مکانیزم رتبه بندی کشاورزی در بازی اعمال نشود تمام بازیکنان با این مشکل رو به رو خواهند شد. در بازی Mines of Dalarnia بازیکنان منابعی را استخراج می کنند و می توانند آن ها را در مارکت مرکزی بازی یا مارکت های دیگر به دیگران بفروشند.

چالش بات ها

کسب امتیاز بالا و قرار گرفتن در تابلوی امتیازات برای یک مسابقه ماین خاص به بازیکنان انگیزه بسیاری می دهد از این رو برخی بازیکنان بات هایی را برای استخراج اتوماتیک از زمین ها استفاده می کنند که شانس بازیکنان دیگر را از بین می برد. تیم بازی قصد دارد یک رتبه بندی استراتژیک بلند مدت ایجاد کند که بر اساس تصمیمات ارزشمند بازیکنان به جای مدت زمان یا مقدار برداشت از یک قطعه زمین متمرکز باشد و اینگونه با بات ها مقابله کند.

 

رویدادهای استخراج

رویدادهای استخراج

به منظور حفظ تعادل بین گیم پلی و توکنامیک بازی، تیم Mines of Dalarnia ویژگی ها و رویدادهای جدیدی را در اکوسیستم خود راه اندازی می کند که در آن منابع بیشتری برای استخراج وجود خواهد داشت. رویدادها ممکن است با آپدیت های جدید بازی منتشر شوند اما هنوز بصورت رسمی تنها یک رویداد با نام Quicksilver Mine تایید شده است.

تیم بازی اولین رویداد استخراج محدود به نام Quicksilver را معرفی کرده است. بازیکنان باید زمین خود را با کپسول های Quicksilver به جای کپسول استاندارد شکل دهند تا معدنی موقت به نام Quicksilver Mine در آن ایجاد شود. ماجراجویانی که سطح قدرت(Power Level) بالای 10 داشته باشند می توانند Quicksilver Mineها را کاوش کنند و منبع جدیدی به نام Quicksilver Ore را استخراج کنند. این منبع را تنها می توان از طریق استخراج بدست آورد و در مارکت DEX قابل معامله نخواهد بود.

شرکت در رویداد مینت کردن به بازیکنان مزایای رقابتی و دسترسی به برخی NFTهای خاص که ممکن است در آینده ارزشمند شوند را می دهد. از این پس تیم بازی می خواهد طرح های بازاریابی بیشتری را اجرا کند. آن ها می خواهند با افزایش تعداد کاربران خود اثرات سقوط بازار رمزارزها را اندکی جبران کنند و به ساخت پروژه بلندپروازانه خود ادامه دهند.

 

بازی Mines of Dalarnia چیست؟

بازی Mines of Dalarnia چیست؟

Mines of Dalarnia یک بازی ماجراجویی درآمدزای مبتنی بر مرورگر است که توسط استودیوهای Chromia و Workinman Interactive توسعه یافته است. بازیکنان باید در این بازی مصنوعات(Artifacts)، عتیقه جات(Relics) و مواد معدنی(Materials) را استخراج و جمع آوری کنند و از آن ها برای ارتقا تجهیزات و کاراکتر خود بهره گیرند. برای استخراج باید با هیولاها بجنگید و توانایی های خود را ارتقا دهید.

جهان Dalarnia دارای معادن بسیاری از مواد معدنی و منابع است. زمین ها و اسرار بسیاری در این بازی وجود دارند که بازیکنان باید آن ها را کشف کنند. بازیکنان می توانند نقشه های(Plots) درون بازی را با NFTها بخرند یا آن ها را اجاره کنند.

بازی دارای 4 منطقه است: Ice, Darkness, Lava و Terra

بازیکنان می توانند با انجام ماموریت های درون بازی، دعوت از دوستان خود برای بازی، یا برنده شدن در مسابقات توکن حاکمیتی بازی که DAR نام دارد، پاداش بگیرند. همه می توانند بدون نیاز به دانلود در مرورگر خود به این بازی دسترسی داشته باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *