بررسی بازی کارتی Cross The Ages

بررسی بازی کارتی Cross The Ages

Cross The Ages یک بازی ترید کارت است که بر روی بلاکچین Polygon قرار دارد. این بازی اولین سیستم تبدیل کارت های دیجیتال به فیزیکی را راه اندازی کرده که به بازیکنان اجازه می دهد کارت های دیجیتال NFT خود را به کارت های فیزیکی NFC تبدیل کنند. با متاگردی همراه باشید تا به بررسی و معرفی این بازی بپردازیم.

 

Cross The Ages یک بازی کارتی فانتزی-تخیلی است که از یک سری کتاب با همین نام الهام گرفته شده است. این بازی کانسپت جدیدی از بازی های کارتی را ارائه می دهد که در آن می توان کارت های دیجیتال را به کارت های فیزیکی تبدیل کرد. چشم انداز آن ها انتشار یک سری بازی در دنیای Cross The Ages و ایجاد اکوسیستمی است که در آن تمامی افراد به بازی ها دسترسی داشته و بتوانند کارت جمع کنند.

در این بازی ترید کارت، بازیکنان در نبردهای دوئل نوبتی، به مصاف یکدیگر می روند. هر نبرد بطور متوسط 5 دقیقه طول می کشد. هدف بازی تسخیر و کنترل حداکثر منطقه در میدان نبرد است. در هر نوبت بازی به بازیکنان 20 کارت می دهد. در ابتدای نبرد 10 کارت بصورت تصادفی بر تشکیل دسته کارت بازیکن انتخاب می شود و مبارزه آغاز می شود.

 

تفاوت Cross The Ages با دیگر بازی های ترید کارت چیست؟

Cross The Ages یک بازی ترید کارت رایگان است که هر شخصی چه با گوشی هوشمند و یا دسکتاپ می تواند به مولتی ورس آن وارد شود و شروع به جمع آوری کارت کند. Cross The Ages تنها بازی کارتی است که زنجیره ای متشکل از کارت های دیجیتال درون بازی تا NFTهای روی شبکه بلاکچین و کارت های فیزیکی در دنیای واقعی(NFC) را امکان پذیر می کند. ماموریت ها، چالش ها و پاداش های بازی به گونه ای طراحی شده اند که بازیکن می تواند از آن ها سود بسیاری کسب کند به همین جهت جامعه کاربری آن مستعد رشد فراوانی خواهد بود.

بازی Cross The Ages

کارت های فیزیکی و دیجیتالی چگونه توزیع و ترید خواهند شد؟

تیم بازی برای توزیع کارت های فیزیکی خود با Cardmarket مشارکت می کند. Cardmarket یکی از بزرگترین مارکت های کارت های فیزیکی است. هر کارت با پروتکل NFC در برابر جعل شدن محافظت می شود. NFC اصالت کارت را تضمین می کند، تاریخچه دارایی را مشخص کرده و تایید می کند که شخص صاحب کارت مالک قانونی آن است.

کارت های دیجیتال نیز در مارکت هایی مانند OpenSea و مارکت درون بازی مینت و ترید خواهند شد. از آنجایی که مارکت داخلی بازی بر روی شبکه بلاکچین Polygon قرار دارد کامزد(Gas Fee) کمتری نیز از بازیکنان دریافت خواهد کرد.

 

توکنامیک بازی Cross The Ages

توکن CTA: یک توکن کاربردی است که برای فعالیت های روی شبکه Cross The Ages لازم است. این توکن دسترسی ویژه ای به تورنومنت ها، محتواهای انحصاری و NFTهای ارزشمند را در دنیای Cross The Ages فراهم می کند. از توکن های CTA برای مینت و ادغام NFTها و چاپ آن ها به عنوان کارت های فیزیکی استفاده می شود. صاحبان این توکن حق رای(Vote) نیز در دنیای این بازی بدست می آورند. بازیکنان برای شرکت در تورنومنت های انجمن ها(Guilds) به این توکن نیاز دارند.

توکن Gold: توکن درون بازی است که امکان ادغام کارت های دیجیتال درون بازی را فراهم می کند. توکن Gold خارج از شبکه بلاکچین است و قابل ترید نمی باشد.

توکن Crystal: این توکن ها را می توان درون بازی بدست آورد و از آن ها برای خرید دسته کارت ها، پوسته ها، باز کردن پک های تقویتی و مینت کارت ها استفاده کرد. توکن Crystal را می توان در مارکت بازی با توکن CTA تبادل کرد.

 

نقشه راه بازی

 • ژوئن 2022: دسترسی اولیه به بازی
 • جولای 2022: دسترسی عمومی به بازی
 • آگوست 2022: مسابقات eSport
 • دسامبر 2022: فصل دوم کارت های بازی
 • فوریه 2023: رمان دوم
 • ژوئن 2023: ورژن 1 متاورس بازی

 

درباره بازی TCG Runner

درباره بازی TCG Runner

تیم توسعه دهنده بازی Cross The Ages یک مینی بازی به نام TCG Runner را دنیای خود تولید کرده اند. TCG Runner یک بازی پیکسلی به سبک Runner است که در آن بازیکنان به عنوان یکی از 7 شخصیت دنیای این بازی باید موانع را پشت سر گذاشته تا پاداش کسب کنند.

بازی TCG Runner از بازی های محبوبی همچون Temple Run و Subway Surfer الهام گرفته شده است. 7 شخصیت در این بازی وجود دارد که هر کدام خواص عنصری خود را دارند:

 • Fire یا آتش
 • Water یا آب
 • Nature یا طبیعت
 • Light یا نور
 • Air یا هوا
 • Darkness یا تاریکی

بازی پایانی ندارد و هرچه بازیکن جلوتر برود سخت تر خواهد شد اما اگر بازیکن با موانع برخورد کند بازی به پایان خواهد رسید.

تیم توسعه دهنده Cross The Ages در حال حاضر تنها مرحله اول(Stage 1) گیم پلی بازی خود را منتشر کرده است. گیم پلی مرحله های 2 و 3 به زودی منتشر خواهند شد. ابتدا بازیکن باید از بین 7 شخصیت موجود یکی را انتخاب کند. بازی از بالا نمایش داده می شود و شخصیت بازیکن در پایین قرار دارد. هرچه بازیکن بیشتر دوام آورد پاداش بیشتری نیز دریافت خواهد کرد.

 

Cross The Ages چیست؟

Cross The Ages یک متاورس است که در آن هنرمندان حوزه دیجیتال، بازیکنان و توسعه دهندگان شهرها و بازی های جدید را در دنیای Cross The Ages خلق می کنند. بازیکنان می توانند از طریق ماجراجویی NFT کسب کنند. Cross The Ages از دو دنیا تشکیل شده که هر دو بر روی قاره Artellium قرار دارند. دنیای Arkhante در غرب و شهر Mantris در شرق قرار دارند. اولین فصل این بازی شامل 365 کارت از Arkhante و Mantris خواهد بود که Rarityهای مختلفی را در بر می گیرد:

 • Common
 • Uncommon
 • Rare
 • Super Rare
 • Exclusive
 • Unique

Cross The Ages به بازیکنان امکان کسب NFTهای ارزشمند، اجاره دادن دارایی های درون بازی و استیک توکن CTA را می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *