بررسی بازی فانتزی Heroes of Arcan

بررسی بازی فانتزی Heroes of Arcan

بازی Heroes of Arcan قرار است معادلات بازی های درآمدزا را به هم بزند. توسعه این بازی از 30 آپریل شروع شده و در همین مدت کم توانسته مخاطبان بسیاری برای خود فراهم کند. کمپین بازاریابی این بازی بسیار خوب بوده بطوری که اکنون بیش از 40,000 فالور در توییتر و 16,000 عضو در کانال Discord خود دارد. Heroes of Arcan یک بازی استراتژی-فانتزی است که در فاز اول خود بر روی گیم پای زمین(Land) و استخراج(Minning) تمرکز دارد و در فازهای بعدی گیم پلی مبارزات و تورنومنت های آن منتشر خواهند شد. بازی بر روی بلاکچین کربن خنثی WAX ساخته شده است که نسبت به بازی های دیگر که بر روی بلاکچین اتریوم هستند آسیب کمتری به محیط زیست وارد می کند. با متاگردی همراه باشید تا به بررسی و معرفی این بازی بپردازیم.

 

گیم پلی بازی Heroes of Arcan

تیم بازی برخی از گیم پلی آن را در وایت پیپر خود شرح داده است. در ابتدا هدف بازیکنان به عنوان یک قهرمان بازی Heroes of Arcan باید ساخت زرادخانه ابزار خود باشد. قهرمانان جزئی از 3 جناح(Factions) اصلی بازی هستند:

  • Wisers یا خردمندان
  • Preachers یا واعظان
  • Conquerors یا فاتحان

هر جناح پاداش های مختلفی دریافت می کند و با یک Malus همراه است.

جناح(Factions) اصلی بازی

بازیکنان برای ساخت ابزار نیاز به سکه های درون بازی و منابع دارند که می توانند آن ها را جمع آوری کنند یا از مارکت بازی اجاره کنند. البته اگر بخواهند در این بازی سرمایه گذاری کنند می توانند آن ها را از مارکت خریداری کنند. ابزارها برای جمع آوری غذا، طلا و یا چوب استفاده می شوند. این منابع روی گیم پلی تاثیرگذار هستند و مقدار آن ها به ابزاری که بازیکنان در اختیار دارند بستگی دارد.

جدولی کامل در مورد ارزش و قدرت استخراج هر ابزار را می توانید در این لینک مشاهده کنید. قیمت ابزارها توسط تیم بازی تعیین می شود و ممکن است در آینده برای حفظ پایداری بازی تغییر کنند.

بازیکنان باید برای بازگردانی انرژی قهرمان خود از غذا(Food) استفاده کنند. این انرژی بین رقم 200 تا 500 قرار دارد که با برنده شدن در ماموریت ها و فتح اهداف درون بازی افزایش می یابد. از چوب برای ساخت سازه های درون بازی استفاده می شود که ارزش قطعه زمین بازیکن را افزایش می دهند. طلا منبعی ضروری برای تعمیر ابزارهای استفاده شده است. قهرمانان در این بازی می توانند به ماموریت بروند و در صورت پیروزی ممکن است پاداش هایی نظیر صندوق گنج و توکن برای خود یا جناح خود کسب کنند.

تمامی منابع بازی را می توان بصورت شخصی ذخیره یا به جناح واگذار کرد. از آنجایی که منابع فاسد شدنی هستند ارسال آن ها به جناح باعث می شود از فاسد شدن آن ها در هنگام غیرفعال بودن بازیکن جلوگیری شود. اگر بازیکن بخواهد برای مدت طولانی غیرفعال باشد و منابع خود را به جناح نفرستد احتمالا بازی نوعی معجون یا طلسم برای محفوظ نگه داشتن منابع فراهم خواهد کرد.

Factionsها توکنیزه می شوند و به عنوان NFT فروخته یا اجاره داده خواهند شد. با این حال هم اکنون آن ها متعلق به خود بازی Heroes of Arcan هستند.

 

NFTهای بازی Heroes of Arcan

NFTهای بازی Heroes of Arcan

بازی Heroes of Arcan دارای 3 گروه NFT است: Heros(قهرمانان)، Lands(زمین ها) و Tools(ابزارها). ابزارها رایج ترین NFTهای معامله شده در این بازی می باشند که می توان آن ها را از بسته های ابزار یا صندوق های گنج پیدا کرد. از طرفی دیگر قهرمانان و زمین ها خریدهایی یک باره هستند و برای سرمایه گذاری در بازی استفاده می شوند.

تیم بازی متعهد شده است تا تمامی افراد بتوانند از این بازی لذت ببرند بنابراین قصد دارد سیستم اجاره ابزارها یا زمین ها را برای این بازی ایجاد کند. به همین ترتیب درصدی از منابع استخراج شده از زمین های اجاره ای به صاحب زمین تعلق خواهد گرفت. مالک قطعه زمین می تواند تیم بازی باشد که در این صورت هزینه ها استاندارد بوده و برای همه قابل مشاهده خواهد بود. اگر صاحب زمین فرد خاصی باشد می تواند قوانین خود را تنظیم کند و درصد سهم خود را تعیین کند.

هر NFT یک Rarity دارد که می تواند از Normal تا Legendary باشد. هنگامی که بازیکن آیتمی را بسازد بسته به شانس خود می تواند یکی از این Rarityها را بدست آورد. همین موضوع برای NFTهای بدست آمده از صندوق های گنج نیز وجود دارد:

  • Normal: 58,999%
  • Uncommon: 30%
  • Rare: 10%
  • Epic: 1%
  • Legendary: 0,001%

این سیستم Rarity برای تمامی NFTهای این بازی از جمله مواردی که هنوز افشا نشده اند یا ممکن است بعدا به بازی اضافه شوند، در نظر گرفته شده است.

 

توکنامیک بازی Heroes of Arcan

توکنامیک بازی Heroes of Arcan

بازی Heroes of Arcan یک اقتصاد دو توکنی دارد که شامل ARCAN توکن حاکمیتی بازی و توکن Arcanyx است. این بازی بر روی بلاکچین WAX توسعه یافته است.

توکن ARCAN را می توان برای کسب درآمد از کارمزدهای مارکت بازی استیک کرد. صاحبان و استیک کنندگان این توکن به اطلاعات دست اول بازی دسترسی خواهند داشت و برای رویدادهای آینده، انتشار NFTها و فروش های خصوصی در لیست سفید قرار می گیرند. توکن Arcanyx(ARCX) برای خرید منابع و آیتم ها، ساخت ابزار و گرفتن صندوق های گنج استفاده می شود.

ICO توکن ARCAN از 10 می شروع می شود که این توکن را در 3 دور پخش خواهد کرد. 2 دور اول برای کسانی که کیف پولشان در لیست سفید قرار داشته باشد خواهد بود و دور سوم بصورت عمومی برگزار می شود.

تیم بازی کمپین ایردرآپ رایگان خود را در Givelab راه اندازی کرده است. هرچه تعامل بیشتری با جامعه آن ها داشته باشد توکن های ARCAN رایگان بیشتری کسب خواهید کرد. هر تعامل انجام شده 1 توکن ARCAN به شما می دهد و 5 برنده خوش شانس مقدار بسیاری از این توکن را دریافت خواهند کرد.

لینک شرکت در این ایردرآپ

 

نتیجه گیری نهایی

بازی Heroes of Arcan از دنیاها و بازی های فانتزی شاهکاری مانند World of Warcraft و League of Legends الهام گرفته شده است. هدف تیم سازنده، ایجاد یک بازی سرگرم کننده و جذاب است که در آن بازیکنان می توانند دارایی های خود را داشته باشند و در داستان بازی شریک شوند.

نقشه راه این بازی امیدوارکننده بنظر می رسد و اولین ورژن آن برای تابستان سال جاری برنامه ریزی شده است. NFTهای این بازی نیز در سه ماهه دوم سال 2022 منتشر می شود. اپلیکیشن موبایل این بازی برای اواخر سال 2022 برنامه ریزی شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *