بررسی بازی My DeFi Pet

بررسی بازی My DeFi Pet

My Defi Pet یک بازی پرورش و زایش حیوانات خانگی است که بر روی بلاکچین های Binance و Kardia اجرا می شود. در بازی My Defi Pet بازیکنان به پرورش حیوانات خانگی و محصولات کشاورزی می پردازند و برای دریافت پاداش در قالب معجون های Elixir به مبارزه با هیولاها می پردازند. معجون های Elixir را می توان برای ارتقای حیوانات خانگی خود به کار برد یا به DPET توکن اصلی بازی تبدیل کرد. با متاگردی همراه باشید تا به بررسی این بازی بپردازیم.

 

بازی My Defi Pet چیست؟

همانطور که متوجه شدید ویژگی اصلی بازی My Defi Pet پرورش حیوانات خانگی است. بازیکنان می توانند تخم آن ها را بخرند و حیوان خانگی خود را پرورش دهند یا مستقیما یک حیوان خانگی از مارکت بازی خریداری کنند. هنگامی که این حیوانات خانگی درون قفس قرار بگیرند درآمدی به شکل سکه های نقره(Silver coins) تولید می کنند. از Silver برای ارتقا قفس و تولید Food(غذا) استفاده می شود. Food برای تغذیه و ارتقا حیوان خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. پس ما یک حلقه گیم پلی بدین صورت داریم:

حیوان خانگی -> تولید Silver -> تولید Food -> ارتقای حیوان خانگی

هنگامی که حیوان خانگی به سطح 10 برسد به ورژنی قوی تر از خود تبدیل می شوند و ظاهری متفاوت خواهند داشت. تکامل حیوان خانگی 3 توکن DPET هزینه دارد.

بازی My Defi Pet

خرید تخم از مارکت 3 و زایش(Breeding) 5 توکن DPET هزینه دارد. اما بازیکنانی که می خواهند شروعی سریعتر داشته باشند می توانند حیوانات خانگی خود را از مارکت خریداری کنند. این حیوانات دارای ویژگی های تصادفی هستند که برخی از نادرترین این ویژگی ها بال ها(Wings) و درخشش(Glows) است.

بازیکنان با انجام فعالیت های درون بازی ارتقا سطح می یابند. در هر سطح بازیکنان پاداش هایی دریافت می کنند و در سطوح بالاتر مزارع بیشتری برای رشد Food خواهند داشت.

 

Spiritsها، مبارزه با Boss و میدان مسابقات

حیوانات خانگی را Disassemble کنید و Spirits دریافت کنید. Spiritsها در صورت متصل شدن به حیوان خانگی قابلیتی را ارائه می دهند. هر حیوان خانگی می تواند تا شش Spirits را در خود جای دهد. ترکیبات مختلف قابلیت های متفاوتی دارند. تجهیز و ارتقا Spiritsها نیاز به Potions دارد که از مبارزه با Bossها بدست می آید.

Spirits آتش برای ارتقا حیوان خانگی

به نظر می رسد rarity حیوانات خانگی برای Disassemble اهمیتی ندارند زیرا حیوان خانگی تکامل یافته به جای یک Spirits، شامل دو Spirits تصادفی می شود.

مبارزات Bossها بصورت دوره ای است. بازی یک تایمر شمارش معکوس برای Boss بعدی نمایش می دهد. بازیکنان در هر دور فقط می توانند یک حیوان خانگی را برای مبارزه با Boss بفرستند. اما از آنجایی که Bossها قوی هستند و تعداد زیادی حیوان خانگی در دورهای متمادی برای شکست آن به مبارزه می روند شانس زیادی برای فرستادن حیوان خانگی خود دارید. پیوستن به این مبارزه نیاز به Food دارد. بازیکنان با توجه به میزان آسیبی که حیوان خانگیشان به Boss وارد می کند Elixir پاداش می گیرند. پس برای نتیجه بهتر باید قوی ترین حیوان خانگی خود را برای مبارزه بفرستید.

نبرد در Arena

در حال حاضر بازیکنان می توانند در حالت Arena(میدان مسابقات) نیز بازی کنند. Arena یک حالت مبارزه خودکار است که در آن بازیکنان حیوانات خانگی خود را در تیم های حمله ای و دفاعی می چینند. هر تیم حداکثر 20 حیوان خانگی دارد و هر حیوان خانگی تنها می تواند در تیم حمله ای یا تیم دفاعی باشد. در این مسابقات تیم حمله ای شما با تیم دفاعی حریف می جنگد و برعکس قضیه نیز برای حریف شما اتفاق می افتد. یک تیم خوب و قوی حمله کننده در صورتی می تواند شما را به بالای رنکینگ برساند که تیم دفاعی شما نیز خوب عمل کند.

 

نتیجه گیری نهایی

بازی My Defi Pet در حال حاضر در مرحله آزمایش ایده های مختلف است. انواع جدید قفس در حالت توسعه است. عناصر خاصی قرار است به بازی اضافه شوند. حالت های ماجراجویی برای یافتن Food و مصالح ساختمانی در دست توسعه هستند. حالت رسمی Arena نیز منتشر خواهد شد. بازیکنان به دلیل آپدیت های کند این بازی انتقادات بسیاری از آن دارند. اما تیم My Defi Pet می خواهد به زودی یک ورژن جدید از بازی منتشر کند که شامل بهبود سرورهای بازی و آپدیت حالت Arena خواهد بود.

ورود به این بازی تقریبا ارزان است. توکن DPET در حال حاضر حدود 40 سنت قیمت دارد و شما می توانید حیوانات خانگی Epic را با حدود 2 دلار بخرید. بازی طوری است که باید در طول روز به آن سر بزنید. قفس ها و محصولات کشاورزی نیاز به برداشت دارند و پیوستن به مبارزه Boss نیازمند آنلاین بودن در زمان مناسب است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *