بررسی بازی علمی تخیلی Outer Ring

بررسی بازی علمی تخیلی Outer Ring

Outer Ring یک بازی علمی تخیلی در سبک MMORPG است که در آن تمامی آیتم ها از قبیل پوسته ها، اسلحه ها و حتی کشتی های فضایی، NFT هستند. بازی Outer Ring اکشن و بصورت سوم شخص بوده و بازیکنان می توانند بصورت رایگان در بازی شرکت کنند. هیچ سیستم سطح بندی در این بازی وجود ندارد و بازیکنان تنها با مهارت خود می توانند پاداش دریافت کنند. این بازی برای سیستم عامل های MAC و PC در دسترس خواهد بود و یک برنامه همراه نیز برای دستگاه های اندروید و IOS نیز منتشر خواهد شد تا به بازیکنان در ماجراجویی کمک کند. با متاگردی همراه باشدی تا به بررسی این بازی بپردازیم.

 

گیم پلی بازی Outer Ring

گیم پلی بازی Outer Ring

جهان بازی Outer Ring بر اساس رمانی با همین نام ساخته شده است که در آن 5 گونه که به 4 جناح مختلف تقسیم می شوند برای کنترل سیارات و منابع مبارزه می کنند. بازی فاقد خط داستانی است و بازیکنان می توانند تصمیم بگیرند چه می خواهند انجام دهند. بازیکنان می توانند در حالت های PvP و PvE به مبارزه بپردازند. سلاح های مختلف و حالت های مختلف بازی از جمله مینی بازی های فصلی و رویدادهای تبلیغاتی ویژه نیز در آینده منتشر خواهند شد.

رشد کاراکترهای بازی Outer Ring بر اساس مهارت است. بازیکنان باید یکی از 5 گونه بازی را انتخاب کرده و مهارت های مختلف را برای ایفای نقش خود در جناح یا کلن توسعه دهند. بازیکنان باید سخت تلاش کنند تا مهارت های فیزیکی خود مانند دویدن، پریدن، بالا رفتن را افزایش دهند. همچنین با تمرین کارهای مختلفی همچون استخراج یا ساخت سلاح و زره مهارت خود را در ساخت و ارتقای آیتم های NFT خود افزایش می دهند. همین امر در مورد مهارت های رزمی و خلبانی نیز صادق است. آمار بهتر شانس جمع آوری NFTها و دارایی های بهتر را فراهم می کند.

 

دارایی های بازی Outer Ring

دارایی های بازی Outer Ring

این بازی شامل دارایی های NFT بسیاری خواهد بود. سلاح ها، زره ها و مواد جزئی از این دارایی ها خواهند بود. جعبه های لوت(Loot boxes) به بازیکنان امکان بدست آوردن این NFTها را می دهد. در این بازی چند نوع سلاح وجود خواهد داشت:

 • تفنگ های دستی(Handguns)
 • شاتگان ها(Shotguns)
 • تفنگ های نزدیک زن فرعی(Sub Machine Guns)
 • تفنگ های جنگی(Rifles)
 • تک تیراندازها(Snipers)
 • سلاح های سرد(Melee Weapons)
 • سلاح های سنگین(Heavy Weapons)

هر سلاح دارای پیکربندی متفاوتی برای مونتاژ است و لوازم جانبی اضافی را در بر می گیرد. هر سلاح متعلق به یک ردیف متفاوت است و ردیف آن پاداش بازیکن را مشخص می کند.

زره ها به 3 نوع سبک، متوسط و سنگین تقسیم می شوند. تمامی زره ها از موارد زیر تشکیل شده اند:

 • کلاه ایمنی(helmets)
 • شانه ها(shoulders)
 • بازوها(upper arms)
 • ساعد(forearm)
 • دستکش(gauntlets)
 • سینه(chest)
 • زانوبند(kneepads)
 • چکمه ها(boots)

مانند سلاح ها، زره ها نیز از سیستم ردیفی پیروی می کنند.

مواد خام قابل معامله نیستند و تنها می توان آن ها را فرآوری، ذخیره و یا از بین برد. از طرف دیگر مواد فرآوری شده را می توان فروخت، مبادله کرد یا برای استفاده در قبیله یا کلن قرار داد.

سایر دارایی ها مانند سیارات، سیارک ها و مناطق نیز در ردیف هایی قرار خواهند گرفت. گیم پلی زمین های(Land) بازی در سه ماهه چهارم سال 2022 منتشر خواهد شد.

 

جعبه های لوت

جعبه های لوت

بازی Outer Ring از جعبه های لوت برای تقسیم عادلانه دارایی ها در میان بازیکنان استفاده می کند. این جعبه ها از 15 تا 1500 BUSD قیمت دارند و بر اساس این قیمت مواد و ردیف های مختلفی از سلاح ها و زره ها را در اختیار بازیکنان قرار می دهد. جعبه های لوت در 2 مرحله منتشر می شوند:

 • 22 ژوئن – برای کسانی که در قرعه کشی های رسانه های اجتماعی این بازی برنده شده اند و در لیست سفید قرار گرفته اند. قرار داشتن در لیست سفید به بازیکن این امکان را می دهد که این جعبه ها را با 60% تخفیف و با استفاده از BUSD خریداری کند.
 • 29 ژوئن – فروش آزاد جعبه ها است که تمامی افراد می توانند با توکن های SCK یا BUSD اقدام به خرید آن ها کنند.

دارندگان توکن SCK در صورت پرداخت با این توکن 50% تخفیف بر روی تمامی جعبه های دریافتی خود خواهند داشت. برای جلوگیری از خرید ربات ها، قیمت جعبه ها نسبت به ردیف آن ها با هر خرید افزایش می یابد.

یک جعبه اسرار آمیز را می توان با قیمت 3 دلار و با توکن SCK خریداری کرد که شامل NFTهای تصادفی با نسبت های زیر است:

داراییشانس
500 مواد تصادفی78%
قطعات زره ردیف 17.5%
سلاح های Common ردیف 17.5%
سلاح های Uncommon ردیف 15%
سلاح های Rare ردیف 22%

 

توکنامیک بازی Outer Ring

بازی Outer Ring دارای 2 توکن بومی است. Exocredits یا EXO ارز درون بازی و Galactic Quadrants یا GQ توکن حاکمیتی بازی است. بازی بر روی Binance Smart Chain قرار دارد.

تمام منابع و آیتم های بازی به عنوان یک توکن عمل می کنند و می توان آن ها را در استخرهای Galactic Dex صرافی غیرمتمرکز بازی استیک یا مبادله نمود.

بازیکنان با استیک کردن توکن GQ در Galactic Dex توکن SCK دریافت می کنند. علاوه بر این بازیکنان بسته به استخری که در آن GQ استیک کرده باشند دارایی های NFT و اعتبار(Credit) نیز کسب کنند. با استفاده از توکن SCK می توان در تمام اکوسیستم این بازی خریدهای تخفیف دار انجام داد.

توکن GQ عرضه ثابت 10 میلیاردی دارد، توکن EXO و دیگر توکن های بازی مقدار عرضه ثابتی ندارند.

از توکن GQ می توان برای ساخت آیتم ها بدون نیاز به مواد مورد نیاز آن ها، راه اندازی مشاغل در شهرها، رای به پیشنهادات، شرط بندی و موارد دیگر استفاده کرد. از سوی دیگر توکن EXO منبع اصلی بازی است و برای ساخت و ساز، خرید، ارتقا، پاداش و … استفاده می شود.

 

نتیجه گیری نهایی

نقشه راه بازی Outer Ring

Outer Ring یک پروژه جاه طلبانه است که توسط تیمی با تجربه از توسعه دهندگان طراحی شده است. برخی از اعضای توسعه دهنده این بازی با شرکت هایی همچون Ubisoft, EA, Gameloft و 2K همکاری داشته اند.

در نقشه راه بازی انتشار اولین نسخه pre-alpha آن برای ژوئن 2023 تنظیم شده است اما تا آن زمان تعداد زیادی دارایی و هدایای درون بازی در کانال Discord بازی پخش خواهد شد. برخی دموهای مخصوص مناطق بازی ممکن است امسال منتشر شوند تا بازیکنان بتوانند نگاهی به بازی در حال توسعه بیاندازند. اولین دموی قابل بازی در حال حاضر در دسترس سرمایه گذاران قرار دارد و برای یک پروژه که در مراحل اولیه خود قرار دارد بسیار زیبا به نظر می رسد.

دو توکن اصلی بازی در Coinmarketcap قرار دارند و صرافی غیرمتمرکز بازی فرصت های مبادله و استیک آن ها را فراهم می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *