بررسی بازی PlanetQuest


امروز نگاهی به PlanetQuest خواهیم داشت، یک بازی اکتشاف فضایی آینده که بر ماموریت های زمینی و درگیری های جناحی تمرکز دارد. تیم توسعه دهنده این بازی اخیرا وایت پیپر خود را منتشر کرد که خبر های بسیار خوبی از این بازی انتظار می رود دریافت کنیم. با ما در متاگردی همراه باشید.

 

PlanetQuest چیست؟

بازیکنان در بازی PlanetQuest در نقش خود به عنوان کاوشگر کهکشانی، سیارات را کشف می کنند، آنها را برای منابع موجود می گردند و برای کنترل سیاره ها با جناح های مخالف مبارزه می کنند. در این بازی با رفتن به سیارات و گذر از ماجراجویی‌هایی داخل بازی، بازیکنان را در تلاش برای یافتن کوانتوم (PQX)، یک انرژی نادر و اسرارآمیز به جا مانده از یک تمدن بیگانه قرار می‌دهد.

 

گیم پلی بازی PlanetQuest

بازیکنان در سیارات دور دست به ماجراجویی می پردازند. این بازی دارای سه جناح، امپراتوری، فدراسیون و اتحادیه است. بازیکنان هنگام شروع یک جناح را انتخاب می کنند، که بر سیاراتی که می توانند بازدید کنند و با افرادی که مبارزه می کنند، تأثیر می گذارد. پس از تکمیل هر ماجراجویی، کوانتوم ( توکن PQX) و گاهی اوقات قطعاتی برای تجهیزات یا مصنوعات خاص به دست می آورید.
بازیکنان برای انجام ماموریت از سیارات بازدید می کنند. سیارات می توانند در اختیار بازیکنان باشند. سیارات به صورت NFT نشان داده می شوند و متعلق به جناح بازیکن مالک آن NFT ها هستند. فقط بازیکنان آن جناح اجازه دارند در این سیاره ماجراجویی کنند. از سوی دیگر، سیارات ناشناس به روی همه باز است.

با این حال، حضور جناح های دیگر با پتانسیل رویارویی و درگیری همراه است. اما با هرچه با خطر های بیشتری روبرو میشوید، پاداش بیشتری هم دریافت می کنید! پیش بینی میشود که فروش NFT سیارها تا سه ماه اول سال 2022 امکان پذیر باشد.

 

توسعه بازی توسط بازیکنان

PlanetQuest از بازیکنان می خواهد که در ساخت و ایجاد داستان خود به آنها کمک کنند. بازیکنانی هستند که در سرور Discord خود، چندین بخش داستانی را در طی چند ماه گذشته منتشر کرده‌ و از دیگر بازیکنان می خواهند در مورد شخصیت های اصلی داستان نظر خود را ثبت می کنند. نتیجه این این نظر سنجی ها و داستان سرایی ها می تواند روی گیم پلی بازی تاثیر بگذارد. بازیکنان از قبل می توانند از طریق گذرنامه کاوشگری «Explorer Passport»، امتیاز کسب کنند.

Explorer Passport

با این کار، توسعه دهندگان بازی به بازیکنان اجازه می دهند با انجام بازی خود محتوا تولید می کنند. میتوان گفت استفاده از اقدامات بازیکنان برای کنترل محتوای بیشتر، تفکری جالب به شمار می رود.

طبق گفته های تیم توسعه دهنده بازی دارای یک چشم انداز سه بعدی میباشد و می توان آن را در یک مرورگر اجرا کرد. نیازی به دانلود اپلیکیشن نیست. همکاری با Immutable X و Starkware ، ورود به بازی را تا حد امکان بدون دردسر کرده. این بازی بطور رایگان عرضه شده است. بازیکنان پس از ورود با انتخاب یک سیاره مشترک به عنوان پایگاه اصلی خود شروع به بازی کردن می کنند. همانطور که آنها ماجراجویی می کنند و ماموریت ها را کامل می کنند، فرصت هایی برای اکتشاف سیارات نادرتر و سیستم های ناشناخته باز می شود.

 

توکن بازی (PQX)

کوانتوم یا PQX، توکن بازی PlanetQuest می باشد. کاربردهای درون بازی PQX شامل تعامل با بازار، ساخت تجهیزات، حمل و نقل بین سیارات، نامگذاری سیاره ها و حتی فعال سازی مصنوعات باستانی است!

حداکثر عرضه برای این توکن 2.5 میلیارد است که انتظار می رود توزیع کامل آن طی شش سال آینده انجام شود. فروش عمومی و خصوصی (هنوز جزئیاتی اعلام نشده) 17 درصد از عرضه را به خود اختصاص می دهد. تیم توسعه دهنده 22.5 درصد از این سهم را دریافت می کند. 2.5 درصد دیگر برای «پیشنهاد دهندگان داستان بازی» و 5 درصد آن هم ذخیره میشود. چهار درصد از توکن ها به استخرهای نقدینگی می روند و 46 درصد باقی مانده را برای توزیع توکن بین بازیکنان به عنوان پاداش قرار می گیرد.

بازیکنان فعال با داشتن NFT های Planet و Guild، توکن PQX به دست می آورند. مالکان سیاره باید فعالیت های بازیکنان زیادی را در دامنه خود تشویق کنند، در حالی که صاحبان انجمن باید صاحبان سیارههای موفق را متقاعد کنند که به سازمان آنها بپیوندند.

 

مارکت PlanetQuest

مارکت داخل بازی، بازیکنان را قادر می سازد تا تجهیزات مورد نظر خود را بخرند و یا بفروشند. PlanetQuest همچنین قصد دارد یک سیستم اجاره ای ایجاد کند که به بازیکنان اجازه می دهد تجهیزات با ارزش خود را به جای فروش کامل آن، اجاره دهند. با این کار تورم NFT را پایین نگه میدارند!

 

موتور پیدایش(Genesis Engine)

PlanetQuest دارای سیاراتی با قدرت زاد و ولد می باشند. توسعه دهندگان به لطف موتور های پیدایش خود، می توانند سیارات جدیدی را در هر زمان ایجاد کنند.

موتور پیدایش یا «Genesis Engine»، سیارات را با یک سری قوانین برای تقلید از قوانین طبیعی و کنترل شکل گیری آنها ایجاد می کند. به عنوان مثال، مقدار آب در یک سیاره می تواند بر تعداد ابرها و میزان و نوع پوشش گیاهی روی سیاره تأثیر بگذارد. دمای سیاره اندازه یخ ها را تغییر می دهد. اینها و بسیاری عوامل دیگر، همگی از طریق «موتور پیدایش» اجرا می شوند تا برای هر ضرابخانه دنیایی منحصر به فرد ایجاد کنند. حتی سیاراتی با قمرها و حلقه های متعدد می توانند تولید شوند!

موتور پیدایش(Genesis Engine)

در این بازی سیارات کاملاً سه بعدی(3D) هستند. این تیم قصد ارتقاء گرافیک بازی را دارد، بطوریکه شاید حتی از الگوهای آب و هوایی و جزئیات دیگر برای طبیعی تر جلوه دادن سیارات استفاده کنند!

 

برنامه های آتی بازی PlanetQuest

تیم توسعه دهنده PlanetQuest تصویر بسیار وسیعی از جهان خود در ذهن دارد. آنها می خواهند چیزی بیش از یک بازی بسازند. یک بازی کاملاً داستان محور خلق کنند و آن را در رسانه های دیگر مانند هنر و کتاب های کمیک زنده کنند. حتی آن را به یک سریال یا فیلم تلویزیونی تبدیل گنند!

بنابراین، از آنجا که ما جزئیات دقیق زیادی در مورد گیم پلی یا ادعای سیاره یا توکن اولیه و فروش NFT نداریم، اما قطعاً باید نگاه جدی تری به PlanetQuest داشته باشیم (به خصوص با فروش احتمالی NFT سیاره (زمین) در آینده ای نه چندان دور).

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *