بررسی بازی Reta Wars بر روی بلاکچین

بررسی بازی Reta Wars بر روی بلاکچین

Reta Wars یک بازی جدید در سبک بازی های استراتژی میباشد که تیم توسعه دهنده Realital مسئولیت ساخت آن را به عهده دارد. در بازی Reta Wars ، قهرمانان(HEROES) از نوع توکن NFT هستند که در میدان نبرد در یک محیط شبیه سازی شده به سبک بازی های جنگی حماسی مبارزه می کنند.

 

Reta Wars چیست؟

Reta Wars یک بازی جدید با قابلیت کسب درآمد(Game-Fi) با اکوسیستمی استراتژیک برای ترویج و استقرار NFT های شماست. هدف بازی ارتقاء سلاح ها، قهرمانان و قلمرو خود برای رقابت در بازی Reta Wars میباشد.

 

نحوه بازی Reta Wars

هر بازیکن جدید برای بازی کردن حداقل به یک قهرمان (Hero) نیاز دارد که هر هیرو یک NFT محسوب میشود. متاسفانه تیم توسعه دهنده بازی هیچ قصدی برای رایگان کردن بازی ندارد، چرا که اینکار موجب حفظ پایداری طولانی مدت پروژه میشود.

در هنگام شروع بازی، تمامی بازیکنان یک سرزمین به عنوان قلمرو (Territory) دریافت خواهند کرد. قلمروها به طور عادلانه و برابر بین هر بازیکن پخش میشود و قلمرو هیچ بازیکنی بر دیگری برتری ندارد.

بازیکنان برای نبرد بزرگ، روزانه باید مصالح جمع آوری کنند. با استفاده از قلمرو های خود، می توانید آهن، چوب و غذا به دست آورید. از این منابع می توان برای ارتقای ساختمان ها، ساخت سلاح یا حمایت از کشوری که در آن قلمرو تعلق دارند استفاده کرد.

بازی Reta Wars اولین پروژه در Reta Metaverse است و تیم توسعه دهنده آن در حال حاضر بازی های بیشتری در مرحله ایده پردازی دارد.

 

گیم پلی بازی Reta Wars

گیم پلی بازی Reta Wars

گیم پلی اصلی Reta Wars شرکت در نبرد ها و رقابت با سایر بازیکنان به صورت روزانه میباشد. این بازی یک شبیه‌سازی از نبرد بین خدایان دو کشور گایا(Gaia) و نیت(Nate) است که می‌خواهند برای تبدیل شدن به خدای خدایان رقابت کنند. Reta Wars بزرگترین ایده و محتوا را در سبک بازی های درآمدزا (P2E) داراست که بازیکنان از نتیجه نبرد خود، میتوانند توکن های Gold Rose بدست آورند.

به طور روزانه رویداد هایی(Events) بین دو کشور برگزار می‌شود که بازیکنان با انتخاب یکی از این دو کشور میتوانند برای آن مبارزه کنند و کشور را پیروز نبرد کنند.

در این بازی حمایت و توسعه از یک کشور مانند دنیای واقعی عمل می کند. برای حمایت از کشورتان، باید منابعی را از معادن، کارخانه های چوب و مزارع تهیه کنید. هر مرکز تولید مقدار منابعی را که بازیکنان می توانند روزانه برای کشور تامین کنند، نشان می دهد. میزان منابعی که می توانید برای کشور تهیه کنید سه برابر مراکز تولید به ازای هر یک ساعت میباشد. اگر تا پایان تهیه منابع مورد نظر 8 ساعت باقی مانده باشد، می توانید 24 ساعت مانده از مرکز تولید را یکباره تهییه کنید. اگر تا پایان تامین 2 ساعت فرصت داشتید، می توانید 6 ساعت زمان تولید را یکباره تهییه کنید.

نگهداری تعداد منابع در در فضای ذخیره‌سازی خود محدودیت هایی دارد چرا که اینکار باعث میشود تا از جمع‌آوری منابع بدون استفاده جلوگیری کنید.

 

پیش فروش کردن هیروها

تیم توسعه دهنده این بازی از قبل، پیش فروش قهرمانان NFT را آغاز کرده است. از آنجایی که بازی در حال توسعه است، بنابراین شما نمی توانید بلافاصله بازی کنید. با این حال، می توانید قهرمانان خود را برای دریافت یکی از توکن های بازی یعنی RETA سپرده گذاری (stake) کنید.

پیش فروش NFT ها را می توان با استیبل کوین صرافی بایننس (BUSD) خریداری کرد. در مجموع 10100 قهرمان(هیرو) در دوره پیش فروش توزیع می شود. 100 قهرمان به عنوان پاداش قرار میگیرند و 10000 قهرمان به شرکت کنندگان پیش فروش می شود. پیش فروش زمانی به پایان می رسد که 10000 قهرمان کاملاً به فروش برسد.

سطح و ویژگی هیروها به صورت تصادفی هنگام خرید از طریق فروشگاه ایجاد می شوند. هیروها با ارزش 200 دلار شروع می شود و هر چه تعداد بیشتری از آن فروش برود، قیمت آن کم کم افزایش می یابد. گفته میشود که قیمت نهایی پس از اتمام فروش هیروها به 500 دلار خواهد رسید.

هر بازیکن می تواند در هر تراکنش خود یک قهرمان بخرد و می تواند تا 100 قهرمان داشته باشد. این امر برای جلوگیری از ضرر ناشی از افزایش ناگهانی قیمت و دادن شانس برابر به همه بازیکنان است.

 

توکن های بازی Reta Wars

بازی Reta Wars بر روی شبکه Binance smartchain اجرا می شود و دارای دو توکن اصلی است: RETA و RWG (یا همان Rose Gold).

 

توکن RETA

RETA یک توکن حاکمیتی بازی و Reta Metaverse است. دارندگان توکن RETA می توانند برای لذت بیشتر از بازی NFT معامله کنند یا آنها را به قصد سرمایه گذاری نگه دارند. از طرف دیگر، می‌توانید این توکن‌ها را برای دسترسی به بخشی از هزینه های تولید شده توسط بازی، سپرده گذاری (stake) کنید.

تیم Reta در مجموع 100,000,000 دلار RETA تحت قوانین شفاف و رمزنگاری شده در اختیار بازیکنان قرار میدهد. که 15درصد از آن به تیمی تخصیص داده میشود که به مدت 5 سال سپرده خود را واگذار کرده اند و مقدار آن برای این مقدار زمان بدون نیاز به فرآیند آزادسازی فوری قفل خواهد شد. این کار از توکن در برابر تغییرات ناگهانی که در ارزش توکن بوجود می آید، محافظت می کند.

توکن RETA

NFTهایی که از طریق پیش فروش هیرو ها به دست می‌آیند، اجازه دارند با سپرده گذاری کردن آنها (stake)، توکن RETA دریافت کنند که 2٪ از کل توکن عرضه شده آن به کاربران تازه ورود اختصاص می یابد.

دارندگان توکن RETA به بخشی از تمام هزینه های درون بازی مربوط به برداشت، جوایز ویژه و تراکنش ها در بازار NFT دسترسی خواهند داشت.

 

توکن RWG

رویدادهای درون بازی به کاربران، توکن حاکمیتی رز گلد(RWG) پاداش می‌دهد. این توکن نیز مانند RETA، بر بستر بایننس اسمارت چین (BSC) اجرا می شود و به گونه ای طراحی شده است که بازیکنان تازه ورود شروع راحت تری برای بازی کردن دارند.

توکن RWG را نمی توان با RETA خرید یا معامله کرد، اما می توانید آن را در صرافی های غیرمتمرکز مانند Pancakeswap خریداری کنید، یا نقدینگی(liquidity) برای آن فراهم کنید تا مقداری LP دریافت کنید.

توکن RWG

جمع بندی

شرکت Reta Wars مخالف رایگان کردن این بازی میباشد. قیمت مناسب ورودی، باعث میشود تا یک فرصت عالی برای پیوستن هرچه زودتر بازیکنان به بازی فراهم شود.

دارندگان و سپرده گذاران پیشقدم، بخش قابل توجهی از کل توکن را دریافت خواهند کرد. تیم توسعه دهنده بازی چشم انداز بلند مدتی در زمینه توزیع تقریباً تمام سود حاصل از بازی بین بازیکنان را دارد. برای اینکار روش های مختلفی وجود دارد که میتوان به توکن RWG (پاداش درون بازی) یا سایر فعالیت های اضافی در Reta Metaverse اشاره کرد.

Reta Wars یک پروژه جدید جاه طلبانه است و ما مشتاقانه منتظر هستیم ببینیم تیم توسعه دهنده Realital چه قابلیت هایی از خود نشان میدهد. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که این پروژه هنوز در مرحله اولیه است و ممکن است تا 6 ماه طول بکشد تا شاهد تحقق بازی Reta Wars باشیم.

پیشنهاد میکنیم در ابتدا وایت پیپر پروژه را مطالعه بفرمائید. سپس با گفتگو و تعامل با انجمن آنها در Discord، در مورد بازی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *