بررسی بازی The Harvest

بررسی بازی The Harvest

The Harvest یک بازی شوتری در سبک MOBA است که هم اکنون در حال توسعه بر روی بلاکچین Solana است. اولین NFTهای بازی The Harvest هفتم جولای منتشر شدند. بازی با سرعت خیره کننده ای در حال توسعه است. Guildها و پلتفرم های GameFi نیز به این بازی پیوسته اند و تورنومنت هایی با پاداش های نقدی تا 2,000 دلار برای برندگان در نظر دارند. با متاگردی همراه باشدی تا به بررسی این بازی بپردازیم.

 

گیم پلی بازی The Harvest

بازیکنان در این بازی به کمک هم تیمی های خود که می توانند از تمدن های مختلف باشند برای کنترل Essence(اساس) جهان با دیگر تیم ها مبارزه می کنند. Essence بدست آمده بین تمامی اعضای تیم پخش خواهد شد.

مکان های مختلفی برای بدست آوردن Essence بر روی نقشه وجود دارد. از آنجایی که استخراج کننده ها مقدار محدودی Essence دارند، بازیکنانی که در محدوده آن ها قرار گیرند می توانند تا زمان اتمام استخراج Essenceها آن ها را جمع آوری کنند. در طول مبارزه بازیکنان می توانند یکدیگر را بکشند و Essence فرد کشته شده را بگیرند.

گیم پلی بازی The Harvest

موثرترین راه بدست آوردن Essenceها تسخیر پایگاه دشمن است. پایگاه تیم جایی است که Essenceها جمع آوری و ذخیره می شوند. بازیکنان می توانند به پایگاه های تیم های مقابل حمله کرده و Essenceهای آن ها را بدزدند. اگر کسی Essenceها را از پایگاه بدزد بلافاصله به اعضای تیم اطلاع داده خواهد شد و آن ها می توانند درجا به پایگاه برگردند. مکانیک بازی با وجود نقشه بسیار بزرگ آن بسیار سریع است.

جمع آوری Essenceها به بازیکنان کمک می کند امتیاز تجربه(XP Point) بدست آورند که باعث ارتقای سطح قهرمانان آن ها خواهد شد. قهرمانان می توانند تا 5 مرتبه ارتقای سطح پیدا کنند. هنگامی که قهرمان به سطح بعدی ارتقا پیدا می کند بازیکن باید یک کارت توانایی را برای پیوست به قهرمان خود انتخاب کند.

کارت ها می توانند مهارت جدیدی با قهرمان اضافه کنند یا باعث افزایش قدرت آن شوند. در حالی که برخی از کارت ها عمومی هستند و ممکن است به هر قهرمانی پیوست شوند، برخی دیگر مخصوص قهرمانان خاص است. مثلا سپرها تنها برای کلاس های پشتیبانی ارائه می شوند.

در کنار حالت PvP، بازی The Harvest چندین حالت PvE نیز در نقشه خود قرار داده است. بازیکنان می توانند با Bossها مبارزه کنند و تجربه بیشتر و Essence برای خود و تیمشان دریافت کنند. در آینده حالت PvE پیشرفته تر خواهد شد و معنای قابل توجهی به گیم پلی این بازی خواهد داد. هرچه بازی پیش برود شکست دادن Bossها سخت تر خواهد شد و پاداش های بیشتری نیز خواهد داشت.

گیم پلی بازی The Harvest

توسعه دهندگان این بازی قصد دارند مکانیک های بیشتری به ورژن های آینده این بازی اضافه کنند. به عنوان اسپویلر، احتمالا نقشه ها مانند بازی فورتنایت بطور خودکار کوچک شوند تا بازیکنان را به مرکز هدایت کنند تا بازی سرعت بیشتری گرفته و از سرگردانی بازیکنان در نقشه جلوگیری شود.

 

The Harvest را بصورت رایگان بازی کنید

بازیکنان می توانند بصورت رایگان به این بازی بپیوندند. The Harvest یک بازی شوتری است پس علاوه بر قدرت و توانایی قهرمان خود، بازیکنان باید هدف گیری خوبی نیز داشته باشند. اجتماع این بازی بسیار فعال است و روزانه رویدادهای درآمدزای بسیاری در کانال Discord آن ها میزبانی می شود. بازیکنان علاقه مند می تواند در رویدادهای آینده ثبت نام کرده و کارت های NFT رایگان دریافت کنند که پس از مینت شدن به کیف پول آن ها منتقل می شود.

بازیکنان برای شروع بازی باید به کانال Voice سرور Discord بروند. بازی هنوز در مرحله پیش از آلفا قرار دارد و تیم ها بصورت تصادفی انتخاب می شوند.

 

دارایی های NFT بازی The Harvest

دارایی های NFT بازی The Harvest

بازی The Harvest شامل 5 نوع NFT اصلی است:

  • Cards(کارت ها) که می توانند پریمیوم یا معمولی باشند
  • Boosters یا تقویت کننده ها
  • Decks یا دسته ها
  • Skins یا پوسته ها
  • Battle Tags یا تگ های جنگی

قهرمانان از نظر فنی NFT محسوب نمی شوند اما جزئی بزرگ از این بازی به حساب می آیند و در حال حاضر 4 عدد از آن ها وجود دارند.

برخی کارت ها بطور پیشفرض در اختیار تمام بازیکنان قرار می گیرند زیرا در طول بازی به آن ها نیاز است. کارت ها توانایی های مختلفی دارند و دارای Rarity و سطوح مختلفی هستند. کارت ها را می توان ارتقا داد و ممکن است دارای حداکثر تعداد استفاده باشند.

دارایی های NFT بازی The Harvest

کارت هایی که سبک گیم پلی هیجان انگیز و پاداش های درون بازی بیشتری ارائه می دهند مهمترین نوع NFTهای این بازی هستند. در آینده احتمالا انواع بیشتری از NFTها تولید خواهند شد.

 

توکنامیک بازی The Harvest

در بازی The Harvest دو توکن وجود دارد: HAR و EOL. هیچ توکنی قبل از انتشار رسمی بازی پخش نخواهد شد. تیم بازی معتقد است اگر گیم پلی جذاب و سرگرم کننده بازی تکمیل نشود توکن های پروژه نمی توانند به موفقیت برسند. به همین دلیل جزئیات خاصی از این توکن ها در دسترس نیست و تنها می دانیم که بر روی شبکه Solana خواهند بود که البته در آینده بر روی زنجیره های مختلف و شبکه های دیگر نیز در دسترس خواهند بود.

HAR توکن حاکمیتی بازی خواهد بود و EOL برای پاداش های درون بازی در نظر گرفته شده است. مکانیک های درون بازی مانند افزایش سطح کارت ها به مقداری توکن EOL نیاز دارند.

 

نتیجه گیری نهایی

نتیجه گیری نهایی

بازی The Harvest توانسته در مدت زمان کوتاهی جامعه کاربری بسیار و سرمایه گذاران بزرگی مانند Fractal را به خود جذب کند. جامعه کاربری آن ها متشکل از بیش از 10,000 نفر در توییتر، Discord و کانال یوتیوب است.

اگرچه برخی مکانیک های بازی در حال حاضر کمی باگ دارند اما بازی بسیار جذاب است. تیم بازی بطور فعال در حال کار بر روی جزئیات و رفع این باگ ها است. پس از انتشار اولین سری از NFTهای بازی در 7 جولای تیم بازی تمرکز خود را بر روی نقشه راه بازی گذاشته و قصد دارد قهرمان های جدید، نقشه های بهتر و مکانیک های جدیدی برای حالت PvE تولید کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *