بررسی بازی Train of the Century

بازی Train of the Century

پس از گذشت 4 ماه از انتشار نسخه بتای بازی Train of the Century این بازی اقدام به انتشار نسخه 1.0 برای شبیه ساز قطار خود کرده است. در این نسخه چندین ویژگی جدید به بازی اضافه شده است، از جمله پرداخت های مختلف برای باربری، مسیرهای طلایی(Golden Runs) و فرصت هایی برای یافتن قطعات قطار افسانه ای Century train. پس آماده راندن و کسب درآمد از بازی Train of the Century باشید.

بازی Train of the Century بر روی بلاکچین WAX اجرا می شود. بازیکنان برای بازی کردن باید حداقل یک لوکوموتیو، یک کنداکتور قطار، یک واگن ریلی و یک کالا داشته باشند. خوشبختانه NFTهای معمولی(Common) این بازی بسیار ارزان هستند بطوری که می توان تنها با 1 دلار حداقل NFTهای لازم را خریداری نمود.

 

تغییرات نسخه 1.0 بازی

این نسخه پرداخت های ایستگاهی انعطاف پذیر را ارائه داده است که یکی از مهمترین ویژگی ها برای ایجاد یک بازی پایدار و درآمدزاست. نرخ های انعطاف پذیر به این معناست که هر ایستگاه درصدهای متفاوتی برای کالاهای مختلف پرداخت می کند. نرخ پرداخت های ایستگاه ها هر 12 ساعت بر اساس نوع آخرین کالاهایی که به آنجا رسیده اند مشخص می شود. به عنوان مثال اگر چندین قطار بار بستنی به یک ایستگاه بیاورند نرخی که ایستگاه برای حمل کالاهای یخچالی پاداش می دهد کاهش خواهد یافت.

یکی دیگر از ویژگی های جدید این بازی مسیرهای طلایی(Golden Runs) است که تنها یکبار قابل دستیابی است. هر کنداکتور قطار یک لوکوموتیو، واگن ریلی و کالا دارد. اولین فردی که بتواند مسیر طلایی را طی کند که با تمام اولویت های کنداکتور قطار مطابقت داشته باشد برنده Conductor’s Journal NFT می شود. این NFT نوعی تقویت کننده در بازی است ولی کاربرد دقیق آن هنوز مشخص نیست. برای یافتن ران های طلایی شما باید حرکت قطار خود را از طریق منوی درون بازی بررسی کنید. تاکنون هیچ مسیر طلایی کشف نشده است.

در نهایت میرسیم به خود قطارهای قرن(Century Trains). بازیکنان قطارهای قرن را با استفاده از 18 قطعه جمع آوری شده از NPCهای درون بازی می سازند. قطارهای قرن قابلیت های ناشناخته ای دارند. شایعات می گویند این قطارها نیازی به سوخت ندارند و حتی می توانند در زمان سفر کنند. البته بازیکنان می توانند قطعات این قطارها را بر روی قطارهای معمولی سوار کنند و آن ها را بطور دائم تقویت نمایند.

بازی Train of the Century

 

گیم پلی بازی Train of the Century

این بازی دارای گیم پلی ساده است اما برای کسانی که بخواهند در جزئیات دقیق شوند پیچیدگی هایی اساسی نیز وجود دارد. بازیکنان قطارها را از ایستگاهی به ایستگاه دیگر می فرستند و در طول مسیر توکن Tocium(TOC) دریافت می کنند. این توکن بر روی بلاکچین وکس قابل معامله می باشد.

در این بازی 5 نوع NFT وجود دارد: لوکوموتیوها، کنداکتورهای قطار، واگن های ریلی، کالاها و ایستگاه ها. ایستگاه ها معادل مالکیت زمین هستند. چهار مورد دیگر برای حرکت قطار استفاده می شوند. هر قطار بسته به مدل آن از زغال سنگ یا دیزل به عنوان سوخت استفاده می کند که می توان با استفاده از توکن Tocium آن را درون بازی خریداری نمود. از توکن Tocium برای ارتقا قطارها و خرید قطعات قطار قرن نیز استفاده می شود.

استراتژی اصلی بازی این است که درآمد حاصل از هر مسیر به حداکثر امکان برسد. عموما هرچه قطار پرتر باشد درآمد بهتری خواهد داشت. با این حال ممکن است زمان هایی نیاز باشد بار کمتری بزنید و به ایستگاه دیگری بروید تا سود شما بیشتر شود. اینجاست که افراد ریزبین می توانند اعداد و ارقام را محاسبه کنند و بیشترین درآمد را از این بازی داشته باشند. در صورتی که مقدار Tocium بدست آمده از یک مسیر از مقداری که برای سوخت قطار در آن مسیر استفاده کرده اید بیشتر باشد برنده شما خواهید بود.

صاحبان ایستگاه ها از قطارهایی که در ایستگاه آن ها توقف می کنند درآمد کسب می کنند. آن ها می توانند امکانات ایستگاه خود را بهبود بخشند و به بازیکنان این امکان را دهند که قطارها و کنداکتورهای خود را برای کسب درآمد استیک کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *