دور دوم فروش سیاره های بازی PlanetQuest آغاز شد

دور دوم فروش سیاره های بازی PlanetQuest آغاز شد

با پایان یافتن دور اول فروش سیاره های بازی PlanetQuest، انتظار آن می رفت که فاصله ای بین دور اول و دوم فروش وجود داشته باشد اما این وقفه بسیار کوتاه بود. تیم بازی PlanetQuest بلافاصله پس از اتمام دور اول فروش سیاره های خود، دور دوم فروش را آغاز کرده است. با متاگردی همراه باشید تا به بررسی این بازی و چگونگی خرید سیاره ها بپردازیم.

 

در دور اول فروش سیاره های PlanetQuest تنها کاربرانی که در لیست سفید قرار داشتند می توانستند اقدام به خرید سیارات کنند. افراد قرار گرفته در لیست سفید بازی PlanetQuest، رتبه بندی شده و مشخص می شود دقیقا چه تعداد و چه Rarity از سیارات را می توانند مینت کنند. بنابراین مشکلات هزینه کارمزد بالای تراکنش ها و عجله برای خرید وجود نخواهد داشت. کاربرانی که در لیست سفید قرار ندارند نیز می توانند سیارات را از مارکت های ثانویه خریداری کنند. کاربرانی که برای دور اول فروش در لیست سفید قرار داشتند بصورت خودکار در لیست سفید دورهای بعدی نیز قرار می گیرند. بازیکنان می توانند سیارات مینت شده را در مارکت های Immutable X یا TokenTrove بخرند یا بفروشند.

فروش عمومی سیارات نیز در آینده صورت خواهد گرفت اما تاریخ آن مشخص نیست و قیمت سیارات گران تر خواهد بود.

 

مینت کردن سیارات بازی PlanetQuest

مینت کردن سیارات بازی PlanetQuest

بازیکنانی که در لیست سفید قرار می گیرند به جای مینت تصادفی سیارات، حق مینت سیارات خاصی را دریافت می کنند. بازیکنان تنها می توانند تعداد و Rarity سیاراتی که به آن ها اختصاص یافته را مینت کنند. سیارات Common به قیمت 250 دلار، سیارات Rare به قیمت 2,000 دلار، سیارات Epic به قیمت 5,000 دلار و سیارات Legendary به قیمت 25,000 دلار به فروش می روند. سیارات خریداری شده ممکن است 24 ساعت طول بکشد تا به کیف پول بازیکنان منتقل شوند.

سیارات علاوه بر Rarityهای بیان شده دارای رتبه بندی Quantum Stability(ثبات کوانتومی) هستند که مشخص می کند یک سیاره چقدر انرژی Quantum تولید می کند که بر میزان ماموریت ها و درآمد سیاره تاثیرگذار است. سیاره های مختلف معمولا از نظر زیبایی و ظاهر با یکدیگر متفاوت هستند اما ممکن است برخی ماموریت ها فقط برای انواع خاصی از آن ها در دسترس باشد.

هر کهکشان در بازی PlanetQuest شامل 3,030 سیاره است و در شروع بازی 3 کهکشان وجود خواهد داشت. سیاره های فروش رفته در این دور ممکن است در هرکدام از این 3 کهکشان باشند. سیارات در هنگام مینت با موتوری به نام Genesis Engine ساخته می شوند و هر کدام ظاهری زیبا و متفاوت با دیگری دارند. حتی سیاره های Common نیز تصاویری چشم نواز دارند.

صاحبان سیارات بر اساس فعالیت های بازیکنان در سیاره خود درآمد خواهند داشت. بنابراین در حالی که صاحبان سیارات می توانند یک درآمد Passive از سیاره خود داشته باشند اما مالکانی که برای جذب بازیکنان به سیاره خود تلاش می کنند مطمئنا درآمد بهتری خواهند داشت.

 

گیم پلی بازی PlanetQuest

گیم پلی بازی PlanetQuest

در PlanetQuest بازیکنان برای انجام ماموریت ها باید از سیارات بازدید کنند. برخی سیارات متعلق به بازیکنان هستند و NFT محسوب می شوند. هر سیاره متعلق به یک جناح است و تنها بازیکنان آن جناح می توانند در آن سیاره ماجراجویی کنند. از سوی دیگر سیارات ناشناس به روی همه جناح ها باز هستند و حضور جناح های رقیب پتانسیل رویارویی و درگیری به همراه دارد. اما با افزایش خطر پتانسیل افزایش پاداش نیز وجود دارد.

بازی دارای یک چشم انداز 3 بعدی از بالا به پایین است و بدون نیاز به دانلود در مرورگر اجرا می شود. تیم بازی با Immutable X و Starkware همکاری کرده اند تا ورود به بازی تا حد امکان روان باشد. بازی رایگان است و بازیکنان برای شروع باید یک سیاره Common را به عنوان پایگاه اصلی خود انتخاب کنند. بازیکنان با ماجراجویی و تکمیل ماموریت ها فرصت اکتشاف سیارات نادرتر و سیستم های ناشناخته را پیدا می کنند. فروش توکن های این بازی در ماه های آینده اتفاق می افتد و انتشار دموی گیم پلی بازی برای اواخر سال 2022 برنامه ریزی شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *