لایت پیپر بازی Spider Tanks منتشر شد

لایت پیپر بازی Spider Tanks منتشر شد

مدتی است که ورژن بتای عمومی بازی Spider Tanks در دسترس قرار دارد و حتی رویدادهای درآمدزا نیز در آن برگزار شده اما تیم بازی Spider Tanks بسیاری از جزئیات اقتصادی و کسب درآمد بازی خود را پنهان نگه داشته است. اکنون با انتشار لایت پیپر این بازی می توان نگاهی دقیق تر به برنامه های آینده آن داشت. با متاگردی همراه باشید تا به بررسی این بازی بپردازیم.

 

Spider Tanks یک بازی درآمدزا در سبک MOBA است که شامل تانک هایی با قابلیت شخصی سازی می شود. هر بازیکن تانک خود را در طول نبرد کنترل می کند. اگرچه بازی رایگان است اما تنها بازیکنانی که صاحب تانک ها یا قطعات NFT باشند یا آن ها را اجاره کنند می توانند SILK توکن ERC-20 بازی را بدست آورند.

ورژن بتای عمومی این بازی مدتی است که در دسترس همگان قرار دارد و در این مدت بازی میزبان تورنومنت ها و رویدادهای ویژه ای بوده است و اکنون نیز اولین ورژن لایپ پیپر این بازی منتشر شده است. در این لایت پیپر تیم Spider Tanks چگونگی اجرا و مدیریت اقتصاد بازی خود را مشخص کرده است.

 

کسب درآمد از بازی Spider Tanks

کسب درآمد از بازی Spider Tanks

بازیکنان با برنده شدن در مسابقات Victory Points(امتیاز پیروزی) دریافت می کنند. بازی بر اساس Rarity تانک ها و قطعات آن ها این امتیاز را محاسبه می کند. هر آیتم دارای رتبه Energy(انرژی) است و با انجام مسابقات با آن آیتم، انرژی آن نیز کاهش یافته و مقدار امتیاز بدست آمده نیز کاهش می یابد.

در پایان هر روز بازیکنان بر اساس عملکردشان توکن های SILK دریافت می کنند. نسبت تبدیل Victory Points به توکن SILK به مقدار Victory Points بدست آمده در طول روز و مقدار توکن SILK در گردش بستگی دارد. با افزایش عرضه توکن SILK نرخ تبدیل کاهش می باید.

بازیکنان می توانند آیتم های NFT خود را ارتقا دهند تا Victory Points بیشتری کسب کنند. بازیکنان برای ارتقای آیتم های خود نیاز به ارز درون بازی به نام Arachnium و قطعاتی دارند که آن ها را نیز می توانند با Arachnium از مارکت بازی خریداری کنند. Arachnium را می توان از تبدیل توکن SILK یا Victory Points بدست آورد.

آیتم های با Rarity بالاتر هزینه ارتقای بیشتری دارند. با ارتقای هر آیتم آمار آن نیز افزایش می یابد. آیتم ها را می توان حداکثر تا سطح 30 ارتقا داد. اما تمام ارتقاها با هم برابر نیستند. آمار افزایش یافته می تواند از مناسب(Decent) تا عالی(Perfect) باشد. اگر بازیکن از نتیجه ارتقای آیتم خود راضی نباشد می تواند با پرداخت هزینه کارمزد در قالب توکن SILK ارتقا را مجددا انجام دهد.

Spider Tanks برای بازیکنانی که رایگان بازی می کنند نیز یک برنامه آزمایشی ارائه داده که اساسا یک سیستم اجاره بر اساس کمیسیون است. صاحبان تانک ها می توانند تانک های خود را برای اجاره قرار دهند و Pilotها آن ها را برای مسابقه اجاره کنند. در ابتدا تانک ها بصورت تصادفی بین Pilotها پخش می شود اما با در آینده سیستمی برنامه ریزی خواهد شد که Pilotهای بهتر تانک های بهتری اجاره کنند.

 

مالکیت زمین(Land)

مالکیت زمین(Land)

مالکیت زمین در بازی Spider Tanks به دو صورت است. مالکیت Maps(نقشه ها) و مالکیت Planetary Nodes(گره های سیاره ای). NFTهای Map هم اکنون در مارکت Gala Games در دسترس هستند اما Planetary Nodes مفهومی کاملا جدید در این بازی هستند و اطلاعات دقیقی از آن ها در دسترس نیست.

صاحبان Mapها باید Mapهای خود را به Planetary Nodesها پیوند دهند. هنگامی که این عمل انجام شود Map به صف مسابقات اضافه می شود. مانند بدنه تانک ها و آیتم های آن ها، Mapها و Planetary Nodeها نیز قابل ارتقا هستند. Mapهای سطح بالاتر مسابقات بیشتری نسبت به Mapهای سطح پایین دریافت می کنند. هنگامی که در یک Map مسابقه ای انجام شود مقداری Victory Points به صاحب آن تعلق خواهد گرفت.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *