برترین بازی های درآمدزای بلاکچین Polygon

برترین بازی های درآمدزای بلاکچین Polygon

بلاکچین Polygon جایگاه خود را به عنوان پرطرفدارترین زنجیره جانبی بلاکچین Ethereum حفظ کرده است. بازی های ساخته شده بر روی این زنجیره اکنون بطور متوسط روزانه 68 هزار بازیکن فعال دارند. در 30 روز گذشته 4 بازی توانسته اند بازیکنان بسیاری به خود جلب کنند:

  • Sunflower Land با 38.43 درصد
  • Crazy Defense Heroes با 30.42 درصد
  • Pegaxy با 16.31 درصد
  • Arc8 با 11.37 درصد

این 4 بازی 95.63 درصد از کاربران جدید بازی های مبتنی بر بلاکچین Polygon را تشکیل می دهند.

بلاکچین Polygon

بازی Sunflower Land با نزدیک به 22 هزار کاربر فعال روزانه، پرطرفدارترین بازی این مجموعه است. Crazy Defense Heroes و Pegaxy نیز با 9 هزار کاربر فعال روزانه از دیگر بازی های پرطرفدار این شبکه هستند.

 

بازی Sunflower Land

بازی Sunflower Land

Sunflower Land یک بازی شبیه ساز کشاورزی بر روی بلاکچین Polygon است که بازیکنان با آبیاری گیاهان، پرورش محصولات کشاورزی، تغذیه حیوانات و اداره مزرعه خود امتیازات و مزایایی بدست می آورند. توکن این بازی SFL نام دارد که هم اکنون حدود 0.16 دلار قیمت دارد و از ریزش اخیر بازار رمزارزها در امان نبوده است.

بر اساس آمار DappRadar بازی Sunflower Land در 30 روز گذشته بیش 784 هزار تراکنش به ارزش کلی 160 هزار دلار داشته است.

 

بازی Crazy Defense Heroes

بازی Crazy Defense Heroes

Crazy Defense Heroes یک بازی برجکی دفاعی بر روی بلاکچین Polygon در سبک RPG است که شامل کلکسیون ها، صندوق های گنج و پاداش ها می شود. بازیکنان باید از برج ها دفاع کنند، در چالش های هفتگی شرکت کنند، باس ها(Boss) را شکست دهند و کلن(Clan) بسازند. بیش از 400 برج، طلسم و کارت کلکسیونی با 1,000 سطح برای کشف کردن وجود دارد.

بازی به لطف پاداش های Tower Map NFT به یکی از پرطرفدارترین بازی ها تبدیل شده است. طبق گزارش Footprint Analytics تعداد کل بازیکنان این بازی تا 25 می 542,169 نفر است.

TOWER توکن بازی Crazy Defense Heroes است که هم اکنون قیمتی حدود 0.005 دلار دارد و از ابتدای سال 2022 در حال ریزش است. Crazy Defense Heroes از نظر اقتصاد بازی خود دچار مشکلاتی است اما همچنان یکی از پرطرفدارترین اپلیکیشن های دانلود شده است که از حمایت Animoca Brands نیز برخوردار است.

 

بازی Pegaxy

بازی Pegaxy

Pegaxy یک شبیه ساز مسابقات اسب سواری PvP بر روی بلاکچین Polygon است. در هر مسابقه 15 اسب با یکدیگر رقابت می کنند و 3 اسب برتر توکن VIS پاداش می گیرند. نتایج مسابقات بیشتر بر اساس شانس است اما برخی عوامل مانند ژن و Rarity نیز در محاسبه آن نقش دارند.

از توکن VIS می توان برای مینت و پرورش اسب ها(Breed) استفاده کرد. توکن PGX نیز توکن حاکمیتی بازی است که از آن نیز می توان برای پرورش اسب ها و شرکت در پیشنهادات استفاده کرد. توکن PGX هم اکنون در محدود قیمتی 0.03 دلار قرار دارد. توکن VIS نیز قیمتی حدود 0.0003 دلار دارد.

بر اساس داده های Footprint این بازی در سه ماهه اول سال 2022 بیش از 77 درصد بازیکنان خود را جمع آوری کرده است. برای حفظ تعامل بازیکنان با بازی تیم Pegaxy یک رویداد سالانه با نام The Big Sprint Championship منتشر کرده است. این زویداد یک بار در سال برگزار می شود که 11 ماه اول آن مقدماتی است. هر ماه 12 بازیکن برتر در هر یک از پنج سطح(renting, marketplace, racing, breeding, connect) انتخاب می شوند و در پایان مجموع 660 بازیکن به فینال راه پیدا خواهند کرد. برنده دور نهایی مقدار زیادی توکن PGX پاداش خواهد گرفت.

 

پلتفرم Arc8

پلتفرم Arc8

Arc8 مجموعه ای از بازی های موبایل GAMEE است که در اکتبر 2021 بر روی شبکه بلاکچین Polygon راه اندازی شده است. این پلتفرم میزبان بیش از 10 مینی بازی است، از بازی های پازلی گرفته تا بازی های اکشن، و در بین بازیکنان معمولی بازی های موبایل نسبتا محبوب است.

این پلتفرم همه روزه تورنومنت هایی را برگزار می کند که برخی از آن ها رایگان هستند و تنها نیاز به امتیازات درون بازی دارند و برخی نیز نیاز به هزینه مشارکت در قالب توکن GMEE دارند. بازیکنان می توانند این توکن را از طریق تکمیل ماموریت ها بدست آورند.

GMEE توکن حاکمیتی این پلتفرم است که قیمت آن هم اکنون حدود 0.018 دلار است. از آنجایی که تعداد کاربران فعال روزانه این بازی در حال کاهش است توکن آن نیز با افت قیمت رو به رو شده است.

بر اساس داده های Footprint کمتر از 18 درصد بازیکنان جدید در بازی باقی می مانند. در گزارش DappRadar آمده است که 1.98 میلیون تراکنش در 30 روز گذشته در این پلتفرم انجام شده است. تیم Arc8 با برنامه ارجاع(Referral Program) خود تلاش می کنند بازیکنان بیشتری به خود جذب کنند.

 

نتیجه گیری نهایی

اکنون که مدل بازی های درآمدزا(Play to Earn) به اندازه ای محبوب شده است که توجه غول هایی مانند Netmarble را نیز به خود جلب می کنند، پلتفرم های تحلیلی در حال ظهور هستند و به بازیکنان در تجزیه و تحلیل روند بازی ها کمک می کنند. به لطف داده های Footprint Analytics اکنون می توان درباره شرکت در بازی های بلاکچینی تصمیمات آگاهانه تری گرفت.

به نظر می رسد اگر بازی هایی که در بالا به آن ها اشاره شد نتوانند محبوبیت خود را حفظ کنند چشم انداز شبکه بلاکچین Polygon به کلی تغییر خواهد کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *