بلاکچین Ronin چیست و چه آینده ای دارد؟

بلاکچین ronin

از ابتدای راه اندازی این بلاکچین، کاربران در Ronin کارمزدی بابت تراکنش هایشان پرداخت نمی کردند و این یک مزیت بسیار مهم بود.  4 میلیون دانلود این کیف پول در سطح جهانی بسیار عالی است، در گذشته از کیف پول و بلاکچین Ronin فقط در بازی Axie Infinity استفاده می شد، اما با توجه به گفته های Sky Mavis هم اکنون توکن این بلاکچین راه اندازی و بعد از این بازی های بیشتری می توانند از این بلاکچین برای توسعه بازی خود استفاده کنند.

 

بلاکچین Ronin چیست؟

Sky Mavis، تیم پشتیبان بازی Axie Infinity، اکنون راه‌اندازی RON را برای شبکه بلاکچین Ronin تأیید کرده است. RON برگرفته از اکوسیستم بلاکچین رونین (RONIN) است که دارندگان RON میتوانند توکن RON خودشان را استیک(Stake) یا همان سپرده گذاری کنند و پاداش دریافت کنند. ساختار مالیاتی و خرانه RON به طور بالقوه بستگی به موضوعات حاکمیتی و دولتی دارد ازین رو به عنوان یک توکن حاکمیتی شناخته میشود که حداکثر عرضه توکن RON به 1,000,000,000 واحد خواهد بود.

بلاکچین Ronin

جدول زیر سهم اختصاص داده شده از عرضه این توکن را نشان میدهد:

سهم مختص بهمقدار توکندرصد عرضه (%)
کمپانی Sky Mavis300,000,00030
انجمن ها300,000,00030
پاداش سپرده گذاری250,000,00025
صندوق اکوسیستم Ronin150,000,00015

 

از کجا باید توکن Ron را خرید؟

برای خرید RON، کاربران باید به صرافی غیرمتمرکز رسمی Ronin – Katana مراجعه کنند. در حال حاضر، تنها توکن‌های موجود برای مبادله WETH، AXS، SLP و USDC هستند.

 

تغییرات بلاکچین Ronin در آینده

حجم فروش NFT

مشخصاً بزرگترین تغییر، کارمزد (Gas fee) خواهد بود که به شبکه RON پرداخت می شود و کاربران دیگر 100 تراکنش رایگان به طور روزانه دریافت نخواهند کرد. با این حال به گزارش متاگردی و به نقل از Sky Mavis، کاهش کارمزد برای دارندگان NFT و برای کسانی که برای اولین بار وارد شبکه Ronin می شوند قابل اجراست.

به عنوان دومین بلاکچین مهم برای دارندگان NFT شبکه Ronin هنوز هم به کارمزد کم اعتقاد دارد و با توجه به گفته های تیم توسعه نباید توقع کارمزد بالا را داشته باشیم.

 

تغییرات دیگر بلاکچین Ronin:

  • کاربران جدید 20 تراکنش رایگان و بدون کارمزد دریافت خواهند کرد و پس از اتمام تراکنش های رایگان، با توکن Ron میتوان اقدام به پرداخت کارمزد ها کرد.
  • دارندگان NFT های Axie یا Axie Infinity Lands  هر روز مقدار معینی تراکنش رایگان دریافت خواهند کرد.محدودیت‌های روزانه هر 24 ساعت بازنشانی می‌شوند.
  • برای توسعه بیشتر تقاضا برای RON، Sky Mavis در حال راه اندازی یک استخر بر بستر  RON/ETH با پاداش های خود است.
  • Sky Mavis، در راستای RON، همچنین Scatter را معرفی کرد که راه حل جدیدی برای ارسال RON به چندین کیف پول به طور همزمان میباشد.

 

معاملات رایگان برای دارندگان NFT در بلاکچین Ronin

تراکنش رایگان برای دارندگان NFT

دارندگان NFT در اکوسیستم Ronin روزانه تراکنش های رایگان دریافت می کنند که مقدار این تراکنش ها در جداول زیر برای شما مهیا شده است؛

مقدار تراکنش رایگان روزانه برای دارندگان یک کاراکتر Axie

 Normal Axie3 تراکنش رایگان در روز
 MEO Axie10 تراکنش رایگان در روز
Origin Axie100 تراکنش رایگان در روز
Mystic Axie500 تراکنش رایگان در روز

مقدار تراکنش رایگان روزانه برای مالکان یک زمین اکسی اینفینیتی(Axie Infinity land)

Savannah Land20 تراکنش رایگان در روز
Forest Land60 تراکنش رایگان در روز
Arctic Land180 تراکنش رایگان در روز
Mystic Land350 تراکنش رایگان در روز

طبق گفته Sky Mavis این مزایا در ادامه قابل تنظیم بوده و مشوق هایی هستند که انتقال تراکنش را هموارتر می کنند، اما برای همیشه دوام ندارد!

توسعه بیشتر Ronin توسط Sky Mavis بسیار هیجان انگیز است و مطمئن هستیم که این کار می‌تواند منجر به ایجاد اپلیکیشن‌های dApp، به ویژه بازی‌های بلاکچین، در Ronin Blockchain شود. ازین که با متاگردی همراه بودید متشکریم در صورت تمایل میتونید این پست را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *