اطمینان زاکربرگ به متا با وجود کاهش 20 درصدی سهام فیسبوک


طی مکالماتی فاش شد که متا، مادر فیسبوک، بیش از 10 میلیارد دلار متضرر گشته. این هزینه تنها از طریق بخش آزمایشگاه واقعیت مجازی (Reality Labs Division) مربوط به متا(Meta) سبب کاهش سود سه ماهه 8 درصدی شد.

مارک زاکربرگ، مدیر عامل شرکت متا، درباره تلاش‌های Web3 متا گفت که “مسیر پیش روی این شرکت کاملاً مشخص نیست”. او همچنان افزود که به سرمایه‌گذاری در فضای نوپا “اطمینان دارد”.

با این حال،  تحلیل گران یک غول رسانه‌ای اجتماعی هستند که حداقل ۶۰ میلیارد دلار برای اجرای چشم‌انداز کامل فراجهانی خود (متاورس) خرج می‌کنند. در نتیجه ممکن است تازه اول راه باشد!

زاکربرگ در اولین گزارش پس از تغییر برند از فیس بوک به Meta، گفت که این شرکت در حال برنامه ریزی برای عرضه یک هدست واقعیت مجازی «high-end» تا پایان سال میباشد.

متا از درآمد 2.3 میلیارد دلاری از آزمایشگاه های واقعیت مجازی خود در سال 2021 گزارش کرد. کاربران فعال روزانه – یک معیار رشد کلیدی برای شرکت های رسانه های اجتماعی – مطابق با انتظارات تحلیلگران از 1.95 میلیارد دلار به 1.93 میلیارد کاهش یافت.

طبق صحبت های پیشین زاکربرگ، هزینه‌های این شرکت در این فضا بر تلاش‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده (AR) متمرکز خواهد بود.

فیسبوک و اینستاگرام علاوه بر این، اخیراً هر دو دست به ادغام و ترکیب توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) زدند.

دو منبع آشنا با این موضوع به روزنامه فایننشال تایمز(Financial Times)  گفتند که متا در نظر دارد یک بازار NFT راه اندازی کند و همچنین به کاربران اجازه  دهد NFT ها را در پروفایل خود به نمایش بگذارند.

سهام این شرکت پس از ساعاتی بیش از 20 درصد سقوط کرد و به حدود 249 دلار در هر سهم رسید. نسبت به سال گذشته تقریباً 4 درصد ریزش داشته بود.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *